Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Erdemes probalkoznom a szobati...

Erdemes probalkoznom a szobatisztasagra nevelessel igy?

Figyelt kérdés

Hetfo ota nem adok pelust 2 eves kislanyomra. Atlagosan napi 2-3 pisi sikerul a bilibe. A tobbi a bugyiba megy. Ilyenkor, mikor bugyiba pisil, az esetek felenel nem szol, maskor meg akkor szol, ha mar becsurgott teljesen a pisi, vagy akkor szol, ha mar elkezdett becsurogni, vagy legjobb esetben meg elotte, de mar nem erunk oda a bilihez. Szoval tulajdonkeppen napi 1-3 pisi jelzes nelkul marad. Kakinal jelez mindig, azt el szoktuk erni. Azzal csak egy a gondom: allva kakil. Allunk a bili folott es belepottyantunk. Nem akar leulni. Probaltam mar wc-n is szukitovel, de akkor meg le akar szallni.

Ejjel se adok ra pelust. Kedd este volt az elso, hogy nem kapott pelust. Szerda ejjel felebredt, hogy szomjas, ivott egy csomot, nem sokra ra be is pisilt. Ma reggel arra ebredt, hogy bepisilt. Ezen kivul szarazon ebredt.

Reggelente en szoktam javasolni, hogy menjunk pisilni. Egyik nap jobban sikerul, masik nap kevesbe. Ma koran keltunk, 2-bol ketto ment bilibe, a reggeli pisilast en mondtam, de a kovetkezo pisit mar o jelezte magatol.

Nem szivesen adnam ra a pelust, joforman elfelejtette, hogy van olyan is:D

Nekem nem gond, hogy naponta tobb ruhajat ki kell mosnom, vegul is csak egy nadragot es egy bugyit kell kimosnom.

Az iment meg lattam, hogy elbujik, ilyenkor tudom, hogy pisilnie vagy kakilnia kell. Megkerdeztem, hogy menjunk e pisilni, es mondta, hogy menjunk. Semmi kifogasa nem volt a bilizes ellen. Ha csak ugy elbujik en meg azt hiszem, hogy pisilnie kell es kerdezem, akkor tiltakozik, es olyankor nincs is pisi, olyenkor nem is eroltetem.

Jo, ha en igy ilyen modon rasegitek a dologra? Ez is erositi benne, hogy bilibe kell pisilni?

Erett mar a szobatisztasagra, vagy legalabb fel uton van?


2012. aug. 13. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi is nagyjából itt tartottunk pár hete egy rövidke nyaralás után, bár mi kakival sehogy se állunk, mert arról nem vesz tudomást a gyerkőc. pisivel itt tartanánk most is, én visszaadtam a pelust, mert úgy vettem észre, stresszeli a helyzet. álmában kiabált ezzel kapcsolatos dolgokat, felriadt, felsírt, ő még úgy néz ki, nem állt készen. mióta újra pelusban van, azóta csak nagy ritkán szól és akkor többnyire megyünk is pisilni sikerrel :-) de nálunk még marad a pelus. ha a kislányod élvezi, szerintem ne add vissza a pelust neki
2012. aug. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elvezi a dolgot. Ugy vettem ra, hogy engedje ki a pisit, hogy hallgassuk, hogy csurog. Ezt meg regebben talaltam ki neki (tobbszor nekifutottunk a temanak mar), es igy tanulta meg kiengedni akaratlagosan. A mai napig megjegyezte ezt, neha en is mondom, hogy figyeljuk, hallgassuk a pisit es ilyenkor jot kuncog rajta, ahogy hallja, hogy csurog.

Tegnap nem volt kedve bilizni, 1 pisi es egy kaki sikerult. Ma viszont a reggeli ebredes ota egyszer csurgott be, de az is csak azert mert oda voltunk boltolni es az utan hazafele menet elmentunk a jatszoterre es belefeledkezett a jatekba par gyerekkel. Csak akkor szolt, hogy pisi, amikor mar becsurgott. Szerencsere a jatszoter az utcankban van, 50-70 meterre tolunk. Mak, hogy nem volt hiszti, amiert hazavittem:D

Meg adok neki egy hetet, es ha kicsit javulo tendenciat mutat, akkor kitartok, de ha nagyon leromlana a helyzet, akkor vissza kell lepnunk egyet.

Sok sikert nektek is! Talan par het mulva ujraprobalhatnad.

En azert is mertem levenni rola abszolut a pelust, mert par hettel ez elott egy hetig nappal teljesen puceron hagytam, es akkor o magatol ment a bilire, nem tortent baleset. Mihelyst viszont adtam ra valamit, bepisilt. Nappali alvasra sem adtam akkor ra pelust, csak este, de azt is akkor, miutan elaludt, hogy legyen abban a tudatban, hogy nincs rajta. Reggelre mindig szaraz volt.

2012. aug. 13. 16:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Tegnapi nap teljesen balesetmentes volt, eddig a mai is:D Remelem most mar igy marad:D
2012. aug. 15. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!