Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem akaszt ki, hogy...

Csak engem akaszt ki, hogy ennyi erőszakos anyuka van, akik verik a gyereküket?

Figyelt kérdés

Egyre több szituációt látok a játszótéren, hogy anyukák akkorát rávernek a gyerek popsijára vagy kezére, hogy rossz nézni. Nulla harmónia és foglalkozás a gyerekkel, majd elvadul és verjük.. Teljesen felháborít.

Nekem még csak másfél éves a kislányom, de soha kezet nem emeltem ré. Ebben a korban minden anyuka szinte arról számol be, hogy már bizony volt, hogy kapott a gyereke.


2009. aug. 14. 20:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az h egy pacsi a popsira vagy a kezére (hangsúlyozom,nem erőből,csak jelzés értékkel) szerintem elmegy.

Verni a gyereket az más,az undorító,és borzasztó.És elítélem.

2009. aug. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem csak téged sok anyukát kiakaszt, az ilyen viselkedés és utána csodálkoznak, hogy a gyerek majd agresszív lesz az oviba és persze nem ők a hibásak.
2009. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
a mai anyukák egy kicsit agreszivak persze tisztelet a kivételnek de lehet azért mert körulöttűk levö világ is ilyen.de engem nem az borit ki hanem az,hogy fuják a cigi fűstjét bele a kocsiba ,
2009. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
a nevelés hiányát egy-egy odacsapással heyettesíteni... forog a gyomrom, és megszakad a szívem ha látom. gyereket nevelni nincs idejük, otthon leteszik a tv elé, ahelyett hogy elmagyaráznáka picinek hogy ne vedd fel a szemetet mert bacis, koszos, beteg lezsel, csak rávernek vagy ráordítanak... annyira hálás vagyok édesanyámnak hogy nem így nevelt. és perzse előre félek, hogy majd egy rakás ilyen kisgyerek mellé fog kerülni az enéym az oviban, az iskolában.
2009. aug. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! De nem csak az anyukák ilyenek ám!!!! Én nem csapok, magyarázok, ha kell ezerszer és még egyszer!!! Értik, nem csinálnak rosszat! Tudják, amit megengedek, azt szabad! Ám az apuka? Hát ha nem tátott szájjal nézik a tv-t, hanem szaladgálnak, kiabálnak (18 és 30hósak), akkor odacsap, erőből! Ezért is válok! Nem szabad csapni, mert sérül a gyerek! A cigiről meg annyit, hogy dohányzom, de a gyerekek nem hogy cigifüstöt nem szívtak még, de nem is láttak cigizni! Mindig kint az udvaron, ha alszanak! Nem szabad őket tönkretenni! És sajna a mai világban csak a támogatások, segélyek miatt szülnek.... Hatalmas tisztelet a kivételeknek!!!!
2009. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tiszta szégyen a szülő, aki mindenért veri a gyerekét! Biztos vagyok benne, hogy a sok szép szó, türelem, és odafigyelés megtérül a gyerek cseperedése során. Van olyan helyzet, amikor én is rácsapnék a gyerekemre, pl. ha ész nélkül rohangálna, idétlenkedne az úttesten. Fontos, hogy mindig olyan erősségű büntetést kapjon, mint amilyen rosszaságot csinált. Különben verhetem én, nem fog már rám figyelni, hiszen ugyanúgy kikapott akkor is, amikor homokot szórt a saját hajába és akkor is, amikor játszott a késsel. Szerintem így nem fogja érezni a különbséget és nem beszélve még arról, hogy ő is ilyen agresszív viselkedéssel fog az emberekhez állni.
2009. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
37%

Azért nem kell túlzásokba esni, mert ha vállalsz egy gyereket, akkor nem lehetsz egy mintaanyuka, és ezt a szerpet nem is kéne eljátszani ( mint ahogy sokak ) ! Megszülted a gyereket, onnantól a te felelőséged, és olykor bizony megérdemel egy-kát pofont, seggrecsapást! Hisz a mai gyerekeknek semmi sem jó, ha adsz nekik felet, utána már az egész kell, és még az sem elég. Neveled őt, szenvedsz velük, nem is kicsit, és szemtelenek nem fogadnak szót, ilyenkor pdig igenis megérdemelnek egy-két pofont, ettől nem fog sérülni! Arra a gyereknek van esze, hogy visszaéljen a jóságoddal, de arra nincs esze, hogyha szépen megkéred, h pakoljon el, akkor azt meg is tegye.

Azért egyesek már túlzásokba esnek, hogy kimennek a teraszra cigizni, hogy a gyerek ne lássa, meg hasonló .. hát ez már vicces! nem kell azért eljátszani a minta anyukát, hogy te csak szépen szólsz a gyerekhez, nem ütöd meg, meg ilyenek.. ha kap a gyerek, annak OKA VAN ! ..

2009. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem ért a szép szóból, mert mindig megadtam neki a TISZTELETET! Szerintem nekünk ugyanúgy kell tisztelnünk a gyerekeinket, mint ahogy azt elvárjuk tőlük! Én biztos nem tudnék rá kezet emelni! Értelmes, és megbízható gyerekem van, ha kérek tőle valamit, akkor megérti. Remélem, hogy ez a szeretetem eredménye. A problémákat mindig meg tudtuk beszélni, remélem felnőtt korában is ilyen jó lesz a kapcsolatunk!
2009. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

"Az ideges, túlterhelt szülők gyakran megfeledkeznek arról, hogy a gyermek nem rossz, csak tapasztalatokat szeretne gyűjteni. Teszi a dolgát, fel akarja fedezni a világot. Közben veszélyek leselkednek rá, de ezektől a veszélyektől akkor sem lesz képes megvédeni magát, ha megverik, amikor például a forró tűzhely közelébe megy. A gyermek azért sodorja veszélybe magát, mert nincs még elég belátása és tapasztalata, és ez akkor sem gyarapodik, ha megverik érte. A gyermek nem azért rántja magára a forró vizes fazekat, mert rossz, hanem azért, mert kíváncsi. A felnőtt dolga, hogy a gyermeket megvédje az ilyen veszélyektől, például ne hagyja őrizetlenül a gyermeket. A felnőtt egyik szemének, egyik fülének és egyik kezének, mindig a gyermeken kell lennie. Akinek gyermeke van, a figyelme csak akkor lankadhat, ha a gyermekre vigyázás feladatát átadta egy másik felnőttnek. Hangsúlyozom, hogy felnőttnek, és nem gyermeknek, nem a nagy testvérnek."


lelkititkaink.hu

2009. aug. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy dologban egyetértek a lepontozott hozzászólóval: Nagyon sokan tagadják és játsszák a mintaanyát,közben meg egy centivel sem jobbak,mint az akit elítélnek.

De hála Istennek,nem mindenki.

Az én fiam nagyon értetlen,nem mondanám rossznak,de borzasztóan értetlen,nem szokott kikapni de bizony rengeteget kiabálok vele,mert olyan,mintha a fülén ülne vagy nem tudom....Ha mondom hogy ne,annál inkább csinálja.Vagy egy perc múlva újra kezdi.ÉS sokszor nagyon csúnyán beszél velem.Nem csúnya szavakat mond,hanem olyan hangot enged meg magának,mintha a játszótársa volnék. (10éves)

Tudom,van amiről én tehetek,és van amiről az apja.Mert ahogy az apja beszél velem,és ővele,azt utánozza le,illetve néha engem.Pedig a szeretet nagyon erős köztünk.Mármint a fiammal(na meg a lányommal,de ő még kicsi).

2009. aug. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!