Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy adjátok be az antibiotiku...

Hogy adjátok be az antibiotikumot, ha nem akarja bevenni a gyerek?

Figyelt kérdés
3 éves a lányom.Sumetrolimot írt fel az orvos,olyan keserű,hogy nem akarja bevenni.Már mindennel próbálkoztam,szörpöt is kevertem hozzá,kubut,nurofenes cseppentővel,kanállal,sehogy nem veszi be,köpi ki.Ráadásul 6 ml-t kéne egyszerre bevennie. Már tiszta ideg vagyok.
2012. nov. 16. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sz én fiamnak is írtak fel egyszer Sumetrolimot. És az én fiam is kiköpte, ellenkezett.

Aztán azt találtam ki,hogy másfél kis doboznyi csokis Danett pudingba belekevertem. Ezt reggelizte be. Szinte semennyire nem érződött az íze. Illetve amikor a kis koktélt meg kellett ennie, azt a mesét nézhette amelyiket csak akarta. Igy gond nélkül mindig belapátolta. :)

Ha szereti a Danettet próbáld meg. Haonló az állaguk,és nagyon erős íze van ennek a pudingnak.

2012. nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mivel pici korától kihányta a folyékony gyógyszereket,igy kb 1 éves korától a gyerekorvos mindig szemeset irt fel,azt nagyon ügyesen egyedül beveszi (amiből nincs szemes gyereknek való,annál felnőttnek valóból negyed,jobbat nem tudott a gyerekorvos se)
2012. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elso! Antibiotikumot szigorúan tilos tejjel vagy tejtermékek bevenni.
2012. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az első válaszoló ötlete nem rossz,de én is úgy tudom,hogy a tejtermék közömbösíti a gyógyszert.Most meg amúgy se ehetünk semmilyen tejterméket,mert hányt szegénykém,és azt mondta az orvos,hogy ilyenkor a tejtermékek nem jók a gyomornak.Most nagy nehezen beletuszkoltam,a felét kanálból,a felét meg a nurofenes adagolóból.Nagyon sok ez a 6 ml.Már előre félek,hogy este hogy fogom neki beadni.Szegénykém végig ordított,mert annyira keserű.
2012. nov. 16. 09:29
 5/16 anonim ***** válasza:
esetleg, ha mézzel kevernéd?
2012. nov. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Zsarolással...sajnos némelyik gyógyszert nálunk is csak úgy vette be, ha megígérem, utána kap egy pici csokit, Kinder-tojást, túró rudit. Mivel évente talán 1-2 alkalomról van szó, ez még nálam belefér.
2012. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azzal is próbálkoztam.Mdtam neki,hogy ha beveszi hoz neki a télapó ezt-azt,meghogy megyünk majd ki sétálni stb,de nem jött be.Mondta,hogy jó beveszi,aztán meg mikor adtam volna,akkor elkezdett ordítani
2012. nov. 16. 10:20
 8/16 anonim ***** válasza:
A lányomnak Nurofent kell 3napig adnom most 3szor 5ml-t. Ez se egy könnyű menet. Meg valami Prospant. Ez vmi irtózatos keserű..2.5ml-t. Esetleg próbáljátok meg hogy apa adja be. Nálunk csak tőle fogadja el a gyógyszert.2.5éves. Szerencsére nem nagyon beteges:)
2012. nov. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


:O Köszönöm a figyelmeztetést, ezt nem tudtam...:( :(


Bár amikor a fiam szedte tavaly, látható volt rajta a gyógyulás amikor szedte az antibiotikumot. Gondolom akkor csak egy részét közömbösítette,vagy a fene tudja!


Még egyszer köszönöm a felhívást, többet nem keverem egyiket a másikkal!

2012. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
Nos, ha nagyon nem ment szép szóval, akkor nálunk erőszak volt. Volt gyogyszerfecskendo, lefogtam, bele nyomtam a szájába. Ilyenkor mérlegelni kell, hogy aranyos anyuka akarok, lenni, vagy felelős szülő.
2012. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!