Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok antibiotikumot, ha...

Adnátok antibiotikumot, ha nem lázas a gyerek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves.Tegnap regelre elég csúnyán elkezdett köhögni/felszakadozó éles a köhögése/.Elvittem az orvosunkhoz aki azt mondta tüszös mandula gyulladása van és rögtön antibiotikumot adott.Viszont a gyereknek még csak hőemelkedése sincs.Igy nem adom neki a gyógyszert.A köhögésére spiropent hörgőtágitót kapott azt adom is neki és már nem köhög annyira.Szerintetek hibát követek el azzal,hogy nem adom neki az antibiotikumot? Egy régi idős doktornénink /Már nem ő van/azt mondta addig nem szabad adni antibiotikumot ameddig nem jelentkezik a láz,hogy először a szervezet ketdje önmagát gyógyitani.Félek nehogy bajt okozzak a kisfiamnak.Ti mit tesztek/tennétek hasonló helyzetben?
2010. nov. 26. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Bár én nem vagyok orvos, de azt tudom, hogy sajnos néha még komoly betegségnél sem jelentkezik láz, mert a szervezet eleve nem képes védekezni a betegség ellen. Szóval: lehet súlyos betegség is láz nélkül, de lehet banális dolog is magas lázzal. Ha nem bízol az orvosotokban, keress olyat, akiben megbíznál, de ne veszélyeztesd a kicsi egészségét azzal, hogy felülbírálod az orvos döntését!
2010. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az összefüggés az antibiotikum és a láz között? Nem azt mondta a doki,hogy lázcsillapitót adj a gyereknek!

Attól hogy nincs láza,még lehet beteg,ami antibiotikumot igényel.

Én adnám neki mindenképp!

2010. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem szólóknak.

Én pl eddigi életemben(24vagyok) még nem voltam láza, max 37-re ment fel. Ettől függetlenül voltam beteg, nem is kicsit. A betegség nem mindenkénél jár lázzal.

Add neki a gyógyszert mert csak rosszabb lesz neki.

Egébként ha nem bízol a dokikban, megkérdőjelezed a tudását és a saját fejed után mész akkor minek vitted el hozzá? Ő az orvos és nem Te.

Ha nem akarod, hogy betegebb legyen akkor add neki az antibiotikumot és mellé a normaflórt.

2010. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én egy tüszős mandulagyulladással nem szórakoznék. Nagyon veszélyes lehet, ha a baktérium és a gyulladás továbbterjed. A manduláról úgy tudom gyakran a szív felé szokott menni.

Nekem gyerekkoromban gyakran volt és úgy emlékszem, nem mindig járt lázzal. Viszont iszonyú fájdalmas volt és kellet rá antibiotikum.

2010. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

a mi dokink nagyon nagyon gyógyszerellenes, homeopátiával gyógyít főleg, a leges legvégső esetben ír fel antibiotikumot (mi ezért választottuk őt)

egyik este arra lettem figyelmes, hogy a babám hörög ahogy veszi a levegőt, amint vízszintes helyzetbe került

elvittem a dokihoz, megnézte a torkát, és azt mondta nagyon csúnya tüszős mandula,

viszont a gyereknek még csak hőemelkedése sem volt, semmi egyéb baja ezen a hörgésen kívül

ehhez képest a doki kapásból felírta az antibiotikumot, Ospent (ez a legenyhébb) úgyhogy én nem is gondolkodtam, én beadtam neki, éppen azért mert ha a mi dokink azt mondja kell, akkor tutira nincs más választás

a tüszős mandulát baci okozza, amit ha nem kezelnek csúnya vége lehet

2010. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia mindenféleképpen! Az antibiotikumnak az a lényege hogy MINDEKÉPPEN addig kell szedni amig mondják (5-7 nap) mert csk igy fejti ki hatását rendesen és legközelebb is jól reagál rá a szervezet. A legnagyobb hiba ha valaki a felénél abbahagyja mert már jól érzi magát láztalan stb. (persze ezt most nem rád irom hanem általánosságban).
2010. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is adnám a az antibiotikumot,a tüszős gyulladás nem vicc,viszont adjál mellé PROKID nevezetű gyógyszert(nem tudom,hogy gyógyszer-e,vagy valami más),de ezt akkor szokták adni,ha antibiotikumot szed a gyerek,vagy hány,vagy megy a hasa,mert helyre rakja a bélbolyhokat.Nekünk a doktornő mindig ajánlja antibiotikum mellé.
2010. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak nem akarod a gyereket pár nap múlva tályogos mandulával az ügyeletre vinni, amit fel kell vágni, akkor inkább add! Nem egy leányálom, nekem volt benne részen 18 évesen! Az ellenségemnek sem kívánom!!!! Egy mandulagyulladás, pláne egy tüszős, nem vicc. Könnyen rámehet az izületekre, amik élete végéig problémát okozhatnak a gyereknek!


A lányomnak most épp középfülgyulladása van, de még csak hőemelkedése sem volt, ennek ellenére folyik a genny a füléből és borzasztóan fáj neki. Ha most nem kapná az antibiotikumot, lehet jövő héten rámenne az egész felső légútjára vagy jönne egy fincsi tüdőgyulladás! Én ezzel nem szórakozok. A mi dokink sem szívesen ír fel gyógyszert, inkább homeopátiás bogyókat, lötyiket, de most azt mondta, hogy muszáj. Én meg elhiszem neki, mert egyrészt nem vagyok orvos, másrészt van annyi sütnivalóm, hogy egy gennyes fül nem játék! Mint ahogy egy gennyes mandula sem.

2010. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is adnám.Attól hogy nincs láz,még elég komoly baj is lehet.

Most "még csak" tüszős mandulagyulladás,aztán tályogos majd ne adj Isten tüdőgyulladás.

Nem véletlenül adja az orvos,amit ad.

De ha nem bízol az orvosotokban,akkor keress egy olyat akinek hiszel.

Nem játék egy betegség,pláne nem egy kisgyermek betegsége.

Jobbulást!

2010. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Már most elkezdem neki adni nehogy bármi baja legyen.
2010. nov. 26. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!