Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Életkori sajátosság vagy baj van?

Életkori sajátosság vagy baj van?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom, és kb egy hete alig akar enni. Mindenre azt mondja,hogy rossz,nem kérek. Na persze ami a foga alá valaz megy, ma is meggylevest elég sokat evett,vagy este füstlit majonézzel.

De a gombapöri nokedlivel is kedvenc volt, és tegnap ebédre két kanállal evett meg, ébredés után sem kért, csak egy fél joghurtot.


Inni is kevesebbet iszik. A reggeli esti 2,5-2,5 dl tej megmaradt, napközben volt hogy 6-7 dl vizet/izesítés nélküli teát/gyümölcslevet is megivott, de a napokban max 3dl.


1 foga hiányzik még, szerintem az is bánthajta, de ezt elszámítva energikus, nem sápadt,nem fáradékony.


2012. nov. 16. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Èn lànyom is 2- éves.Elég zabagép àltalàban,de van,hogy 2-3 napig is válogat,meg fújjog a kajára,arrèbb tolja,alig iszik bàrmivel kìnálhatom... :/ Nem csinàlok belőle nagy ügyet,pàr nap multán vissza àll a "rend".Szerintem minél többfélével megkìnàlom annàl rosszabb. Eszik eszik,nem nem. Reggeli, ebéd, vacsora idején leülünk enni,ha közte kér akkor nem kap laktatót,hogy a főétkezésre éhes legyen. Ìgy maradok èn az irànyìtó
2012. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, nagyon remélem, hogy életkori sajátosság. A vérvétel eredménye tökéletes lett, szervi okot nem találtak. Ennek ellenére szinte semmit sem eszik. Kivétel a füstli, és a gyümölcs. Csúszna még az édesség is, de azt nem kap. Minden foga kint van, még ez sem lehet ok. Én sem értem..
2012. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt mikor két éves volt a lányom.A védőnő béres cseppet javasolt.Azóta kúra szerűen kapja és nagyon jó lett az étvágya.Igaz válogatós,de határozottabban jobban eszik és hála Istennek nem is beteges!
2012. nov. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is néha előjön az időszakos étvágytalanság. Kedve jó, egészséges, de mégsem akar enni. Én ráhagyom, mert max 1 hétig tart, utána újra jól eszik.
2012. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!