Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor adtál először kisgyereke...

Mikor adtál először kisgyereked kezébe igazi, éles ollót? Olyat ami valóban normálisan vág.

Figyelt kérdés

Lányom márciusban lesz 3 éves. Meg van veszve az ollókért, mindig meg akarja kaparintani az igazi ollókat, de nem engedem neki. Az orvosi táskájában van műanyag olló, persze semmi éle, azzal mindig azt játsza, hogy levágja a hajunkat, levágja a pólómat rólam,levágja a körmömet, meg hasonlókat.

Azt gondolom, ha igazi ollója lenne, mindent szélt is vágna, nem? És még veszélyes is lenne.


Ti mennyi idősen mértétek először a kezébe adni?



2012. nov. 17. 14:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, tele van elírással, de remélem érthető minden:)
2012. nov. 17. 14:37
 2/9 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt és egy gyerekollót vettem ami papírvágáshoz való,imádta.kárt nem tud tenni magában,de csak felügyelet mellett használjátok igy is.
2012. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3,5 éves kora körül kapott gyerekollót,de csak úgy hogy leültünk együtt,vágtunk,ragasztottunk papírt,aztán eltettem.Nem játszhat vele,nem szaladgálhat vele, és egyedül nem is tudja elővenni.
2012. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első gyerekemmel óvatosabb voltam, a második már 2,5 évesen próbálkozott, de mivel bal kezes, sose tudott semmit elvágni szegény.

A 3 éves szülinapjára kapott egy bal kezes ollót, de annak aztán van éle.

Mondjuk ő nincs így rákattanva, elérhető helyen van neki, elvileg csak papírt vághatnak, és csak asztalnál használhatják.


Én adnék neki, de csak együtt használjátok!

2012. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki a kezébe való méretű, tompa hegyű jól vágó ollót. Mutasd meg mit szabad vele vágni. Vághattok papírterítőt, rajzolhatsz neki nagyobb babát amit vágjon körbe...persze legyél ott vele, de had próbálkozzon.
2012. nov. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, én is úgy gondoltam, hogy asztalnál együtt vágnánk, de azt gondoltam, hogy még korai.

Csak nagyon szemfüles, mindent kifigyel, hogy hol tartjuk és semmi nem akadály nála. Hozza a hokedlit, a széket, bármit, és a legfölső polcról is leszedi a dolgokat ha épp kiszemelte.

Nem tudom megérti e már, hogy az igazi olló tényleg elvágja a ruhát és levágja a hajat, nem úgy mint a játékolló.

2012. nov. 17. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:

4 vagyok

Nagyobbik lányom édesen belevágott saját hajába egyszer.

A frufruját én szoktam vágni, és mindig mondtam, hogy már bele lóg a szemébe, ekkor vágtuk le.


Amikor ő vágott bele, akkor is már bele lógott a szemébe, szóval igaza volt. Nem is sikerült olyan vészesre. :D

2012. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Volt itthon gyerekollónk, odaadtam neki,nagy volt az öröm:) Kb. fél 4-től egészen 6-ig megállás nélkül vagdosta a reklámújságokat:) Gyönyörűen meg is tanulta végigvágni a papírt.

Azért nagyon kellett figyelnem, mert magyarázás közben erősen hadonászott az ollóval.

2012. nov. 17. 21:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Normál, hegyes, éles ollót, éles kést, hegyes villát, mindent használt a kezdetektől, felügyelet mellett.
2012. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!