Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyek az igazi, valóban...

Tyler913 kérdése:

Melyek az igazi, valóban bizonyított testépítő márkák, és melyek a kamuk?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy ez a kérdés nem ilyen egyszerű,mert nagyobb márkanevek is gyártanak a valódi cuccok mellett agyonhype-olt,kétes hatású termékeket (főleg Amerikában). De azért tettem fel a kérdést,hogy a saját tapasztalataitok alapján írjátok le,mely termékek/gyártók azok,akik valóban minőséget tesznek le az asztalra,és melyek,amiket inkább kerülni érdemes szerintetek.

2012. nov. 5. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vaterás kamu gyártókon kívül az ismert gyártók megfelelő minőságű termékeket gyártanak. Persze van köztük kétes hatású és sok gazdaságtalan cucc is. Csak hogy egyet említsek, a híres creator. Ez pl teljesen gazdaságtalan kapszulás termék, mivel kapsz egy dobozban 120 kapszulát, egy kapszulában 1g monohidráttal, ami nullasemmi! Ezért fizetsz (120g monohidrátért) 3800Ft-ot, amiből majdnem 1kg monohidrát port tudsz venni.

De ettől még a többi Biotech termék nem sz@r, nem lehet pár termék miatt egy márkát lehúzni. Nálam jó volt a nitro pure whey vagy az enzy fusion, stb.

Ugyanígy Scitectől is lehet példát hozni, hogy kinek mi vált be vagy nem. Tehát egyénfüggő is. Van akinek pl. a hot blood nem hozta az elvárt hatást, de ettől még a többi termékükkel elégedett lehet. Tehát nem a márkát kell feltétlenül vizsgálni, hanem a konkrét terméket.

Vegyük a híres Optimum Nutrition-t. A proteinjük az vezető cucc volt a piacon vagy még most is az, de a Serious mass tömegnövelőjük az kész röhej. Egy 15% fehérjetartalmú cukorbomba. De még sorolhatnám.

Ne a márkát nézd, hanem az összetételt!

2012. nov. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van,akkor atfogalmazom a kerdest. Melyek azok a termekek,amelyek valoban jo minoseget kepviselnek,es melyek azok,amelyek megbizhatatlanok,ketes hatasuak vagy rossz ar/ertek aranyuak?
2012. nov. 5. 10:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó ,akkor pár terméket sorolok, ami szerintem megfelelő:

fehérjék:Whey C6, Peak whey fusion, Myprotein fehérjéi, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof., Biotech nitro pure whey gold, California fitness 100% whey, Dymatize Elite whey, Twinlab whey fuel, VPX Syngex,stb..


Tömegnövelők:olyat válassz, amiben legalább 30% a fehérjetartalom. Pl: Scitec Volumass 35, HiTec HI-Anabol Gainer, VIP Delux- All-In-One , Pro Nutrition GFX8, Jumbo prof., Dymatize hi protein gainer, BSN true mass, Isomass extreme gainer, Gaspari real mass, stb..


Kreatinból sima monohidrát por bármilyen márkából.

NO fokozók: Nálam bevált a BSN NO explode 2.0 és a Dymatize expand xtreme és az 1.M.R, de ez utóbbit most szerintem levették a polcokról az DMAA tartalma miatt, mint ahogy a Jack3D-t is, ami szintén ütős volt sok ember szerint.


Vitamin: multi pro, IS pak, California fitness training pak, mega daily one, Vitabolic.


De ez csak pár termék, rengeteg jó van, nyilván mások több mindent próbáltak.

2012. nov. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kb. 600 brand csak az usa legnagyobb internetes portálján. Mindegyik úgy kerül a polcokra, hogy bejegyzett, és engedélyezett termékek.


Erre azért nagyon nehéz a vlasz, mert modjuk hányan vásárolnak, vagy vásároltak mondjuk, francia, spanyol, olasz tápkiegeket. Személy szerint nem is ismerem őket, de biztosan vannak olyanok köztük amik a legjobbak közé sorolhatók.


A minőséget egyes termék csoportokon belül lehet megállapítani. Mondok egy páldát: fehérje készítmények esetén ha a termék dizájner, akkor a dobozon, zacskón feltüntetett paraméterek alapján, a saját megszerzett tudás alapján meghatározható a termék minőségi besorolása. Ezek alpján a tömegnövelők vagy aminok, vagy N.O. fokozók esetében is.

2012. nov. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Takumi ***** válasza:
Igazi mrákák, amik már bizonyítottak: Muscletech, Bsn, Gaspari (lehetne még sorolni), scitecről váltottam, mert érdekelt hogy milyenek azok a termékek amiket tényleg letesztelnek, illetve komoly(abb) tudományos háttér áll mellette. Biotechtől próbáltam a nitrox therapyt, azon kívül, hogy szar az íze semmit nem éreztem. Scitectől (crea bomb, attack, hot blood, swolex, kreatin king, stb) ezeket próbáltam, hatásukkal elégedett voltam viszonylag, bár nem mindig az ajánlott mennyiséget szedtem. Most mucletech és gaspari termékeket szedek, eddig elégedett vagyok, majd persze kiderül hogy mit hoznak, de mindenképp érdemes nevesebb gyártókat kipróbálni, főleg hogy alig vagy egyáltalán nem drágábbak mint a scitec.
2012. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hát, és elég sok proteint kipróbáltam, kettő volt, ami igazán nem jött be, a Dymatize (fostam tőle , mint a vizipiszoly), meg egy bioteches cucc (isowhey, vagy valami ilyesmi)


A scitec tűrhető, Ultimate volt nagy favorit, twinlab is jó, Wheyprotein.hu is jó.

2012. nov. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!