Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet ovit váltani?

Hogyan lehet ovit váltani?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves,most kezdte az ovit. Nagyon várta, imádta az ovit mostanáig. Olyan hibákat vétenek amit nem tudok már lenyelni. Az eddig mindig vidám cserfes kislányom most teljesen megváltozott. Soha nem volt gond azzal ha anya elmegy valahová szívesen maradt bárkivel akire rábíztam. Pici kora óta mamánál ott is aludt stb. Most utánam szökök ha megyek ki az oviból és köyörög hogy más nehallja hogy anya ne hagyd itt a kislányodat, nem jó itt neki. Előfordult hogy amikor a dadus néni meglátta hogy ott vagyok a gyerekért a szemem láttára kivette a kezéből a kanalat, besöpörte a moslékba az ebédjét és kitolta a csoportból a lányomat akinek a szája még tele volt! 27 es lábára 24 cipőt adtak bár a jele kb 10cm és benne van mindenben! A legutóbbi sztorit alig merem leírni... az engem is megviselt. Egyedül kiküldték wc-re és mondták neki majd mosson kezet. Nem segítettek neki a popóját kitörölni. Ő megpróbálta. Mondanom sem kell hogy mire érte mentem milyen volt. Kiszaéadt a csoportból és mondta hogy fáj neki és nem segít senki. Bűzklött a kislányom kívűl belül kakis ruhában. Nagyon kicsípte a bőrét is. Ezután változott meg a lányom vielkedése sokat sír az ovi miatt. Megyek be az óvoda vezetőjéhez aki közölte hogy ez egy félreértés!!! És még van pár dolgo ami nagyon nem tetszik. Hogyan válthatok ovit? Valóban jegyzőhöz kell mennem?

2012. nov. 20. 07:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és nem védik meg püfölik,nekem kell szólni. Ovónéni nem veszi észre ha a gyerekem megszökik nekem kell szólni hogy elmennék! Eddig szerette a gyerekeket is de most fél.
2012. nov. 20. 07:40
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Óvodát váltani akkor tudsz, ha a körzetében belül van másik óvoda is. Nem nagyon esélyes, hogy sikerül, pláne nem év közben.... Panaszt kellene tenned irasban is az ovodavezetonel, ha ez eddig meg nem történt meg. A cipő kérdésre azt fogjak mondani, hogy egy óvodás ám fel kell mar ismernie a saját ruháját, cipőjét, a mosdó használata pedig egyedül kell hogy történjen. Óvodában mar nem segítenek feneket torolni. Nekünk ezeket el is mondtak az elso szülőin.
2012. nov. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia! Megértelek, ezek valóban nagyon durva hibák egy óvodában. :(

Az oviváltáshoz menj be a kiszemelt másik óvodába, beszélj az igazgatóval (helyettessel), mondd el, hogy szeretnéd átvinni oda a kislányodat. Ha van helyük, és felveszik, akkor elmondják majd, pontosan mit kell tenned.

Nem bonyolult ügy, annyi lehet a nehézség, hogy találnod kell egy helyet, ahová átveszik, de nekem több ismerősöm váltott óvodát év közben (van, aki kétszer is), és azt mondták, nem nagy dolog.


Mondjuk én a helyedben megpróbálnék tájékozódni a másik óvoda óvónőiről, nehogy cseberből vederbe kerüljek.

2012. nov. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

(A 3. vagyok újra)

Nem értek egyet az 1. hozzászólóval. Egy hároméves gyerek nem tudja még jól kitörölni a fenekét, a mi óvódánkban sosem volt ebből gond, mindig segített a dadus! Pedig az én gyerekem sokszor bepisilt, és tudom, hogy képtelen volt feneket törölni.


De a legfontosabb, hogy ha a gyerek ennyire nem érzi magát jól valahol, akkor nem szabad otthagyni!

2012. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy nem értesz velem egyet, az is igaz, hogy egy kisgyerek kb 6 eves koráig a test arányai miatt képtelen rendesen megtorolni a fenekét, de ettől függetlenül nálunk az óvodában bizony benne is volt meg a házirend én is, hogy a mosdó használata egyedül történik.
2012. nov. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Erre az volt a válaszuk hogy nem várják el, de senki nem ellenőrzi őket. A dadusnak részben ez is a dolga azért van... hiszen alig 3 évesek. Kötelező ovi akkor legyenek a felnőttek is kötelezve arra hogy végezzék a munkájukat normálisan. Itt könyörög a gyerek most is hogy anya ne vigyél, nekem nem jó ott.
2012. nov. 20. 08:07
 7/19 anonim ***** válasza:
Tegyél panaszt írásban. De készülj fel arra, hogy a gyereknek ezután meg rosszabb lesz....
2012. nov. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ne ovit váltsatok, hanem csoportot.
2012. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Nem kötelező az óvoda 3 évesen, csak 5 évesen. Így sajna nem is köteles átvenni másik intézmény.

Ha nincs kapcsolatod másik oviban, akkor marad ez. Próbálj inkább beszélni az óvónőkkel, dadusokkal. Kedvességgel többre mész, mint támadással. Pl. Kérdezd meg, hogyan tanítsd meg otthon alaposan megtörölni a fenekét stb. Én pl. csak arra kértem meg őket, hogy kakilás után ellenőrizze le, hogy jó munkát végzett-e a lányom. Nem azt kértem, hogy törölje ki. Ha meg ezután képes a kakás fenekére visszahúzni a bugyit, akkor legalább mondhatom, hogy meg se nézte.

2012. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

De igen sajnos kötelező vinni a 3 éveseket oviba. Különben nem is vinném.

Köszönöm a válaszokat sikerült megoldani. Átvették simán másik oviba. Az előző oviban is elmondtam mi történt nem volt vita nagyon rendes volt a vezetőnő és sajnálta hogy ilyen dolgok történtek. Szerencsére problémamentes volt minden.

2012. nov. 20. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!