Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, ha gyerkőcötök...

Mit tennétek, ha gyerkőcötök (kiscsoportos, nem rég kezdte az ovit) pityeregve azzal jönne haza oviból, hogy egy másik kisgyerek (középsős) megrúgta?

Figyelt kérdés
Mivel vigasztalnátok? Beszélnétek az óvónénivel?
2012. nov. 8. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Meg kell tanítani rá, hogy ha bántják, akkor szóljon azonnal az óvónéninek, mert ő tud segíteni.

Az óvónénivel én csak akkor szoktam beszélni, ha ismétlődik, vagyis ugyanaz a gyerek bántja gyakrabban.


Vigasztalni azzal szoktam, hogy sajnos vannak "vacak" gyerekek, akik bántják a másikat, pedig ez rossz.

2012. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Óvónénivel én is csak akkor szoktam beszélni, ha többször megismétlődik. Viszont az én gyerekem olyan rafinált, hogy többször mondta, hogy X megpofozta, vagy Y megkarmolta. Mikor már harmadik, negyedik alkalommal is ezt mondta, akkor szóltam az óvónéninek, hogy ilyenkor mi van, és kiderült, hogy az a 2 kisfiú nem is volt azon a héten oviban, mert betegek voltak... Szóval ő csak kitalálta, hogy hátha nem kell mennie. :)

Szóval mikor meséli, hogy X bántja, akkor mindig azt mondom neki, hogy szóljon az óvónéninek, mert ez nem szép dolog, de én utólag már sajnos nem tudok mit csinálni.

2012. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzeted, az én kisfiam is most kezdte az ovit, és már az első héten megrángatták a nagyobbak a kabátját az udvaron, sőt a nyakát is. Nagyon elszomorító, hogy már az óvodában is így viselkednek a 4-5 évesek a kicsikkel. Én bizony szóltam az óvónőknek, akik persze nem láttak semmit. A kisfiamat megkértem, hogy ha lehet, kerülje el ezeket a gyerekeket, és ha kötözködnek vele, szóljon az óvónéninek. Bár nem tudom, mennyit fog számítani az óvónéni szava, ugyanis a múlt héten a férjem jelenlétében kötött bele egy nagyobb gyerek a fiamba. Ja, és a gyerek Buda egyik legjobb ovijába jár.
2012. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg mindenki árulkodásra tanítja a gyerekét? Én azt mondanám, h ha bántják, adja vissza, de ő maga ne kezdeményezzen verekedést.
2012. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, "árulkodásra" tanítom a fiamat. Több okból is:

1. nem hiszem, hogy egy 3 éves meg tudja magát védeni egy 5 évessel szemben.

2. az óvónénik általában már csak a visszaadást látják, így nem a valódi bűnöst büntetnék meg.

3. mennyivel jobb egy verekedés, rossz viszony a gyerekek között, mint ha egy felnőtt még az elejét venné a dolgoknak?

2012. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es Te nagyon tréfás vagy!


Ha az utcán megtámad Téged egy idegen, akkor Te nem mész a rendőrséghez? Vagy talán az is árulkodás?

Esetleg fogsz egy baseball ütőt és nekitámadsz? És ha ő az erősebb mert pisztoly is van nála?


Jó kis agresszort nevelsz a gyerekedből így...

2012. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos tapasztalat, h az óvónéninek szól a gyerek egyszer, oké, óvónéni rászól a verekedőre. De másodjára, harmadjára, stb. már megunja, és le fogja sz@rni a folyton árulkodót. Ha a gyereked egyszer visszaadja, többet nem mernek odaütni neki. A gyerekek kicsinálják azt, aki hagyja.
2012. nov. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha az utcán megtámadnak, nincs idő telefonálgatni. Két lehetőséged van: elfutsz vagy védekezel. Mikor hívnál rendőrt és főleg hogy? miközben hátra van csavarva a karod és a hajadat cibálja? Ilyen esetekben csak magára szmíthat az ember. Jobb, ha megtanulja a gyerek is. Nem akarom agresszornak neveleni, de picsogónak se, meg olyannak se, akit mindenki félretol, ellök, mert ő úgyse adja vissza, mert anya nem úgy tanította. Én akkor is arra tanítom, h ne hagyja magát!
2012. nov. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem sem jó ötlet visszaütésre tanítani. És akkor mi lesz, nekiállnak verekedni 3-4 évesen? Az óvódában? Én is azt mondtam neki, hogy szóljon az óvónéninek ha mégegyszer előfordul, mert rugdosódni csúnya dolog. Szerintem az nem árulkodás, ha valaki az őt ért sérelem miatt segítséget kér. Ha olyan dolog miatt szól, ami őt egyáltalán nem érinti, az az árulkodás. Nem hinném, hogy nyámnyila lenne attól, ha 3 évesen nem kezd el verekedni. Nem szeretném, ha azt hinné, hogy ez a dolgok elintézési módja.
2012. nov. 9. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!