Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a módja annak, hogy felvéte...

Mi a módja annak, hogy felvételt nyerjünk egy olyan iskolába, ahová nem tartozunk körzetileg?

Figyelt kérdés
Több jó iskola is van a környéken, de körzetileg az egyetlen full rossz sulihoz tartozunk. Szeretnénk máshová menni, van erre esély? Vagy jelentsem át lakni a nagyszülőkhöz a gyereket, akkor jó sulihoz tartoznának.
2012. nov. 20. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek a körzeteseket veszik fel, de ha marad hely, akkor körzeten kívülieket is. Ha biztosra akartok menni, akkor átjelentheted, bár nem tudom, mennyire szigorú az önkormányzat, van, ahol ellenőrzik, hogy életvitelszerűen is ott lakik-e a gyerek, ahová be van jelentve.
2012. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ilyenkor a családi pótlékkal mi történik? Az a nagyszülőknek kell igényelni?

2012. nov. 20. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Hát ezt sajnos nem tudom.

2012. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jelentkezz át te is a nagyihoz.:)

AMúgy igen, a barátnőmék is átjelentkeztek, és bent vannak a környék legjobb iskolájában.:)

2012. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik, hogy a kb. 30 panelházból 15 panel a cigány iskolához tartozik (nem fogom szépíteni, cigány képző és kész), 10 panel egy semmilyen iskolához tartozik. Azaz se rossz, se jó.

Mi abba a panelba lakunk, amelyik körzetileg a legjobb kerületi iskolák közé tartoznak.

Nálunk ideiglenesen 8 gyermek "lakik", csak hogy felvegyék őket a jó iskolába.

Ez burkolt titok, mindenki tudja, hogy így működik.

2012. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi!!!


Azt meg tudod mondani, hogy ilyenkor csak tartozkodási helyként kell szerepelnie a nagyszülők címének vagy rendes címként? Mert az oviban tudom, hogy csak a tartózkodási hely kellett.

2012. nov. 20. 14:43
 7/10 A kérdező kommentje:

5. válaszoló, nekem pont ez a problémám!


Direkt azért költöztünk el nemrég, mert ahol laktunk ott rengeteg kisebbségi volt. Ahol most lakunk ott nincs, de aki van, az az összes ebbe a suliba jár és teljesen el vagyok keseredve :(((( Emiatt csináltuk az egész költözősdit, hercehurcát, erre ugyanott vagyunk...

2012. nov. 20. 14:45
 8/10 anonim ***** válasza:

A tartózkodási helyét kell a gyereknek és az egyik szülőnek a jó suli körzetébe áttenni. Nálunk legalábbis ezt csinálják, akik így kerülnek be más körzetes iskolákba. A felvétel után visszajelentkezhettek.

És igen, sajnos ha biztosra akarsz menni, akkor ezt meg kell tenni, mi nem tettük, nem is kerültünk be. (Bár hozzáteszem, a mi körzetes sulink annyira „menő”, hogy több olyan gyereket ismerek a szomszéd házakból, akiket nem vettek fel, pedig hótziher, hogy körzetesek – csak hát annyian átjelentkeztek, hogy a valódi körzetesek nem fértek be. Elég fura helyzet.

2012. nov. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk elfogadják a tartózkodási helyet. Mondjuk már szeptembertől odajárnak a skacok, de még nálunk vannak bejelentve.

Én ezen nem problémázom, "elférnek".

Viszont nem egy szülőpáros csinálja ezt. Szerencsére jó a közösség és meg lehet ezt a dolgot beszélni!

2012. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 28. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!