Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen tudták a gyerekek,...

Hány évesen tudták a gyerekek, hogyan működik a szex? Ez még tényleg korai?

Figyelt kérdés
Ma elkaptak az oviba, egy másik anya, hogy én hogy nevelem a gyerekem. Köpni, nyelni nem tudtam. Mert a fiam mesél, egy másikkal együtt egyébként. 5 éves, van egy 7 évesünk is mellette. Normálisan válaszoltunk mindig a kérdéseikre. A nagynak is meséltek a többiek, így mikor hazajön inkább letisztázzuk. Én nem érzem kellemetlennek hogy hall dolgokat, a lényeg, hogy megkérdezi itthon, és a hülyeségeket elmondom, hogy nem így van. Tudják miket kell "összerakni" ahogy mondják, azt is elmondtam, hogy így lesz gyerek, ezért szedek fogamzásgátlót. Tényleg olyan nagy "felelőtlenség"? Mitől jobb az ha valaki hárít.

2012. nov. 20. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jó,ha már ennyi idősen is tudják,és nem fél informácókat kapnak,meg gólyamese és társai
2012. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Engem soha nem kérdeztek még erről a gyerekeim, főleg nem ovis korban.
2012. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2es, magamtól én sem állok neki mesélni, és nem is mindennapos téma, de főleg a nagy már kérdezett, és akkor elmondom, mert miért ne. Terhesek is vannak körülöttünk, ezért tettem hozzá a védekezés témát is.
2012. nov. 20. 14:28
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is óvodában tudtam, mert kíváncsi természet voltam :) Sőt, én világosítottam fel a többieket, amikor a gólyával jöttek, volt is belőle vita rendesen (katolikus óvoda :D). A kistestvérem is ilyen, ő 5 évesen akart tudni róla mindent, kapott is egy kisbabás könyvet, amit elolvasott (a bátyja már iskolás, szóval kb egyszerre tanultak meg olvasni).
2012. nov. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én a gólyás sztorit soha nem értettem, ekkora hülyeséget beadni a gyereknek.
2012. nov. 20. 14:37
 6/15 anonim ***** válasza:
65%
Az én fiam is kérdezett már (6éves). Persze nem a gólyás sztorival jöttem....de nem is kezdtem el mesélni, hogy ki mit rak össze...az én famat ismerve akkor beindul a kis fantázia és tovább kérdezget....korainak tartottam még. Én csak annyival tudtam le, hogy ha nagyon szerelmes lesz egy néni és bácsi és szeretnének gyereket akkor az angyalkák segítenek nekik és így kerül a pocakba a baba.
2012. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Hazudni én sem hazudnék, de én egy óvodásnak annyit mondanék, hogy a nénikben van egy sejt és ha két ember nagyon szereti egymást és úgy döntenek, hogy szeretnének kisbabát akkor abból a sejtből kialakul a kisbaba. Végülis ez igaz is.
2012. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, nálunk is így kezdődött (anya azt mondta, hogy apa meg anya sejtje összeolvad) :) Aztán rögtön megkérdeztük, hogy de hogyan került oda, hogyan jön ki stb. végül is addig kérdeztünk, amíg kiszedtük belőle, hogy azért van a fiúknak fütyijük, hogy be tudják dugni a punciba, belerakja a sejtjeit, és így lesz a kisbaba. Semmiféle lelki törést nem okozott, de legalább megtudtuk miért más a két nem nemi szerve, két kérdés kipipálva :D
2012. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én kezdetben csak azt mondtam, hogy a nők és a férfiak szeretik egymást, akkor együtt élnek, ölelkeznek, megpuszilják egymást, szájon is. Konkrétabb nem voltam. De miután a nagyfiam előjött a technikai részével (ő is szintén nagyobbaktól hallotta) nem tagadtuk le. Mert 1-2 év múlva úgy is tudná, miért kellene azzal indítanom a szextémában, ami még egy ideig lesz, hogy hazudok.
2012. nov. 20. 14:54
 10/15 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Az én sztorimban nincs benne, hogy a két sejt összeolvad, tehát ezt a kérdést nem veti fel. Nem odakerült, hanem mindig is ott volt a petesejt (ez így is van). Akkor kezd el nőni, ha egy néni és egy bácsi nagyon szereti egymást és úgy döntenek, hogy szeretnének kisbabát.

Azt a részt, hogy hol jön ki nem tartom annyira problémásnak, mint hogy mi mivel illik össze.

2012. nov. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!