Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítható meg 2éves...

Hogyan tanítható meg 2éves kislánynak, hogy bilibe/WC-be pisiljen/kakiljon, ha felpattan, mikor rátenném?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Még sehogy. Várd meg, amíg érett lesz rá. Ha erőlteted, akkor csak rosszabb lesz.
2012. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem érett még rá,ne erőltesd semmiképp.A fiam januárba lesz 3 éves,most pisil már bilibe nappal,kakilni talán 3x kakilt,de azt is a héten.És előtte felneveltem 2 lányt akik 2 évesen szobatiszták voltak!Nem érnek rá meg egyszerre.Mondogasd neki hogy mit kell csinálni,és egyszer majd kiváncsi lesz rá,hogyan is kell.De az én fiam 2 évesen nem értette hiába is mondtam.
2012. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem erőltetem, de itt az oldalon is és a környezetünkben is a legtöbb 2éves kislány már szobatiszta, ezért kezd aggasztani, h. még csak hallani sem akar róla. A pisis/kakis pelus nem zavarja. Amugy értelmes, csak el van kényeztetve, nem tudom, ezzel összefügg-e a dolog.
2012. nov. 23. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok ne aggódj nem marad pelenkás,engem is zavart hogy a barátnőm 8 hónappal kisebb fia már éjjelre sem kap pelust,mi meg itt vagyunk 3 évesen,és megkaptuk ajándékba amit ők nem használtak el.Az enyém sincs elkényeztetve és mégis ez van.Bőven ráér még,az enyém is megért mindent,de odáig még nem jutott el.Megtettem mindent pedig,szegény meg annyira meg akart felelni,hogy bekakilni nem akart,de a bilibe se tudott kakilni,és visszatartotta.Olyan szorulása lett hogy na,pedig erőltetni nem erőltettem.Hagytam a fenébe az egészet,néha beszéltem róla és kész,most pedig már szól.Készülj fel hogy ez még hosszú idő is lehet.
2012. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia ne aggodj ne erőltesd nem érett meg még a dologra...ha kész van rá zavarni fogja a pelus...

Most tél van ilyenkor nehezebb...Kislányom februárban volt 2 éves és nyáron juliusban a bölcsi szünet alatt lett szobatiszta ...szeptembertől ágytiszta...tehát 2 és fél éves volt...de 2 évesen nem is érdekelte a dolog...a wc egyánltalán a bilit meg tologatta belerakta a babáit vagy plüssöt ültetett bele...Ne aggodj tényleg sokan a bölcsibe 3 évesen még nem is szobatiszták nem hogy ágytiszták...Nem marad pelusos az elkényeztetésnek semmi köze hozzá..:-))

2012. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!