Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kezd körvonalazódni...

Mikortól kezd körvonalazódni a gyerekek személyisége?

Figyelt kérdés
A fiam 6 hónapos, és úgy veszem észre, hogy egy érzékeny, magában jól ellevő, szöszölős gyerek lesz. Legalábbis jelenleg úgy tűnik. Ilyenkor már lehet ilyesmire következtetni, vagy lehet, hogy mégis egy nagyhangú, társaság középpontja lesz belőle?
2009. aug. 16. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
A gyereked lehet,hogy érzékeny és nyugodt alaptermészetű De ha majd elkényezteted,mindent ráhagysz,hagyod hisztizni akkor megszokja,hogy mindig az ő akarata érvényesül.Ha közösségbe kerül,ott is különféle hatások érik,melyek változtatnak a magatartásán.Még nagyobb korban sem lehet megmondani,hogy milyen felnőtt lesz belőle.Te csak annyit tehetsz,hogy megpróbálod jól nevelni,és ha kell kivédeni a későbbi káros hatásokat.
2009. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem már a pociban is látszott nálunk, meg most is folyamatosan, úgyhogy ha igy gondolod a 6 hónaposodról, szerintem nagy változások nem lesznek, persze még a szocializálódás változtat majd rajta, de nem az alapdolgokon. Nekem pl hirtelen természetű, elfelejti, hogy éhes, szomjas, fáradt, és csak az utolsó pillanatban jön rá (rám ütött), vidám, mosolygós, kiegyensúlyozott (mindkettőnk), jól eljátszik magában (férjem), haspók (én). :) 4.5 hónapos, kisfiú.
2009. aug. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem már nagyon hamar látszik, hogy milyen típusú lesz. 6 hónaposan már egész jól kivehetők a főbb tulajdonságok. Az én kisfiam már néhány naposan - amikor a kórházból hazajöttünk - frankón megmutatta, milyen egyéniség lesz. Borzalmas hangon és olyan hangosan ordított, hogy én még így gyereket nem hallottam kiabálni. Ezen kívül pár naposan olyan szinten rugdosott és kapálózott, hogy hihetetlen volt. Nem volt pedig hasfájós sem, és enni is eleget evett. Most 16 hónapos, és azóta is ilyen maradt. A mai napig elviselhetetlenül ordít és üt, rúg, ha valami nem tetszik neki, és egész nap úgy rohan mindenhova, mint egy kis tank. Egyébként rendkívül okos és fejlett kissrác, csak - finoman szólva - elég erős az akarata... :-) Úgyhogy az alaptulajdonságok nem változnak.
2009. aug. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányomnálnem igy volt.Amikor megszületett és utánna is jó pár hónapig nagyon nyugott magánakvaló gyerel volt.Ha letettem el volt a játékaival vagy mással.

Most 11 hónapos és látom rajta hogy már annyira nem olyan nyugis mint volt.Sőt volt hiszti is (mondjuk ez azt hiszem mindenkinél van) de már igényli a társaságot.Mondjuk tényleg lehet a szocializálódásra fogni mert elég sokat van gyerekek között.De már ott is megmutatkozik az egyénisége.Olyan főnök tipus,pl: ő osztja ki a játékokat a többi gyereknek, de nagyon élvezi a társaságukat.

Szóval az hogy milyen 6 hónaposan semmit nem jelent.

Ja még annyit hogy nekem a pociban is nagyon nyugis baba volt de erre igy 11 hónap után kezd rácáfolni:)

2009. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!