Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyik kérdés kapcsán felmerült...

Egyik kérdés kapcsán felmerült ez a téma, hogy 3-4 éves gyerekek szopiznak még?

Figyelt kérdés

Most lehet,hogy meglovagolom a témát,de nagyon elkezdett foglalkoztatni.

Miért? Amikor az első lányom 20 hónapos volt,leszoktattam erővel,mert már idegesített az egész. Nagyon könnyen fogadta,de ami váratlanul ért, engem nagyon megviselt,hogy már nem szopizik. Megfogattam a második terhességemnél,hogy addig szopizhat a baba,amíg akar. De 19 hónapos korában miattam, őt is leszoktattam. Na ez már egyáltalán nem viselt meg,sőt nagyon megkönnyebbültem.

Bocsi,hogy ilyen részletesen leírtam,ne szóljatok le ezért légyszíves,csak kíváncsi vagyok hogy aki sokáig szoptatta a picijét,hogy érezte magát,mikor 3-4 évesen még szopizott?

Remélem nem sértek meg senkit a fogalmazással,de máshogy nem tudom magam kifejezni. Köszönöm a válaszokat előre!



2011. nov. 11. 10:18
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt találtam magyar anyukákról,akik sokáig szoptattak.

2011. nov. 11. 10:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem sokkal a harmadik szülinapja előtt szokott le a szopiról a lányom. Teljesen magától csinálta, egyre kevesebbszer kért, aztán már csak az esti szopik maradtak, később egyre gyakrabban előfordult, hogy több estén át nem kért szopit, aztán megint kért 1-2 napig.... Épp ezért nem is tudom, végül pontosan mikor szopizott utóljára, mert azt hittem, megint csak pár napot kihagy, de végül mégsem.

Nekem jó volt így nagyon, lelkileg sem viselt meg az elválasztódás. A kisebbem még szopik, ő 15 hónapos, kíváncsi leszek, ő is végigszopizza-e majd a terhességet, illetve tandemben a tesóval, ahogy a nővére csinálta, ugyanis most várom a harmadikat.

2011. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A rokonságomban van olyan, aki még szoptatja a lassan 4 éves gyerekét. Már nagyon elege van, és szeretné ha végre magától leszokna a gyerek a ciciről. Ugyanis ő nem tud nemet mondani a gyereknek, nem csak ebben, de semmi másban sem.

Szerintem ebben az esetben, ha már az anyának nagyon terhes a szoptatás mindenképpen abba kellene hagyni. Találjon ki valamit, hogy fáj neki, vagy valamiért nem szabad, és állítólag már tej se nagyon jön belőle, csak lóg a cicijén a gyerek, na ennek aztán így semmi értelme sincs.

2011. nov. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hol vagy Stefix? Ez a te temad!
2011. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!