Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan alszik takaroval 3.5...

Hogyan alszik takaroval 3.5 eves gyermeketek ejszaka? Hogyan szoktatatok ra?

Figyelt kérdés
Az en lanyom mindig halozsakban aludt mivel sokat forgolodott ejszaka.A nyar elejen mar kinotte a zsakot,de mar amugy is szerettem volna ha takaroval alszik.Eleinte orult de mivel meleg volt mindig lerugta magarol.Pedig csak egy naagyon konnyu,vekony nyari kis takaro.Most mar hogy hidegebb van ejszaka(Megy a futes de nem folyamatosan ejszaka)kezes labasban alszik ami ilyen "szoros""polaros"anyagbol van.Neha erzem melege van kicsit benne,de hajnalra lehul az ido.Hiaba takarom be abban a pillanatban elkezd vinnyogni es lerugja!A masik ,hogy nem allhatok feledte es takargathatom.Mindig elmondom ,hogy nem baj ha kitakaroik de aztan huzza magara.De nem teszi.Reggelente meg hapcizik...Ti hogy oldotatok meg?Hogyan szokott ra?Barmi tanacsot szivesen veszek!Elore is koszi!
2012. nov. 23. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 5 éves lányom sem sikerült leszoktatni erről, ha betakarom, azonnal lerúgja magáról almában a takarót, úgyhogy zsákban alszanak a gyerkőcök. Van többféle, vékony-vastag, éjszaka egyszer megnézem őket, hogy melegük van e, ha kell átrakom másik zsákba őket.

Ez van :)

2012. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia.az én fiam is sokáig hálózsákban aludt.Még tavaly télen kezdtem el leszoktatni róla,mert már nem szerette.Elente gyerek méretű takarója volt amit mindig lerúgot magáról.Kapott egy felnőtt méretűt és azóta ezzel semmi probléma nincsen :) Érdekes,de ezt nem rúgdossa le,nem takarózik ki alóla.
2012. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 éves múlt, de ő sem bírja a takarót, de a hálózsákot sem. Már csecsemőként is, ahogy betakartam, mindig lerúgta magáról, ha zsákba tettem és észrevette, egyből ordított. Volt olyan, hogy sikerült betakarnom, néhány perc múlva meg már le volt főve. Így beláttam, hogy ő ilyen alkat, nem szereti a meleget. Kiskorában kezes-lábas rugiban aludt, ha hidegebb volt vastagabbat adtam rá, mióta kinőtte a legnagyobb méretet is, azóta pizsi zoknival. Arra figyelek, hogy a dereka ne legyen kint, de sokszor még a felsőt is kihúzza, vagy ahogy forgolódik kicsúszik magától. Sosem volt beteges, bár mióta oviba jár szinte folyton taknyos. Most, hogy már hidegebbek vannak, van hogy éjjel felébred, hogy fázik és takarjam be. De ha elalvásnál betakarom, akkor néhány perc múlva közli, hogy ő "már átmelegedett, nem kell a takaró" és lerúgja.

Esetleg varrhatnál neki te zsákot. A pléd két oldalán összevarrod, hogy egy henger-szerű takarót kapj, azt húzod rá és akkor nem fogja tudni lerúgni. Én úgy tudom, hogy az ilyen kicsik még nem tudják magukra visszahúzni a takarót, bár nem vagyok benne biztos.

2012. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hu akkor ahogy latom nekem szerencsem van a lanyommal. 2,5 eves, es mar regota takaroval alszik, mostmar o keri a takarot alvas elott, es kenyelmesen befeszkeli magat. Igaz, elofordul hogy lerugja vagy valahogy a takaro fole kerul almaban:)
2012. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kepzeljetek!Atrendeztem a szobajat!Mondtam igy nagylanyosabb.Kapott egy rendes "varazs" takarot.Es alszik rendesen a szobajaban!!!Igaz felkel 10 korul valamiert de mondom neki nyitva van az ajto es itt vagyunk es vissza alszik.Majd csak 5 korul kel fel ismet!Ennek mar 3 napja!Nagy valtozas!!!!
2012. nov. 29. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!