Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermeketek (kisány)...

2 éves gyermeketek (kisány) hogy áll a következő dolgokkal: pelus/bili/WC; cumi; cumisüveg/pohár, külön ágyban/szobában alvás, mennyi az ok nélküli hiszti?

Figyelt kérdés

#pelenka #hiszti #cumi #cumisüveg #bili #külön ágyban/szobában alvás
2012. nov. 13. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

pelus nagyon:(

bili/wc sehogy:(

cumi alváshoz,néha nappalis

cumisüveg reggel este és a délutáni alváshoz

külön ágy/szoba simán:)

ok nélküli hiszti sok,legalábbis szerintem

2012. nov. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

pelus: 2,5 éves koráig az volt, utána 3 hét alatt szobatisztalett

bili/wc: két évesen még sehogy, egyikkel sem

cumi: 10 hónapos kora után nem kellett neki

cumisüveg: 3 éves koráig nem tudtuk tőle elvenni

külön ágy/szoba: külön ágy ok, külön szoba nem (nem azért mert nem volt külön szobája)

ok nélküli hiszti: nem volt túl sok szerencsére :)

2012. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém már több, de ha nem gond, megosztom az emlékeimet.


Bili ritkán, inkább wc. Nappali pelusmentesség 3 évesen, éjszakai majdnem 5 évesen.

Cumit soha nem használt.

Pohár használat volt, de a cumisüveg volt az elsődleges.

Külön ágyban alvást épp 2 évesen kezdtük, gond nélkül ment. De velem és kistesóval egy szobában :)

2012. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Két és fél éves az enyém, a szobatisztaságon kívül a következők már kétévesen is voltak:

Szépen pohárból iszik, útközben kulacsból, éjszaka csöpögésmentes itatóból (meglepöen sokat iszik éjszaka).

Gyerekszobában alszik el a tesóval közös nagy ágyon, de én is melléjük fekszem. Aztán éjfél környékén átkéri magát, de nem kell cipelni, átsétál, de át kell hozzá menni, odahív. Hiszti az van, nagyon akaratos, de nem foglalkozunk vele és abbahagyja. Ilyen BORZALMAS dolgok miatt is, hogy eltörik a banán vagy a túró rudi. Hát nem kap újat. Leteszem az asztal szélére, aztán öt perc múlva, amikor már abbahagyta a sírást, odamegy érte, elveszi, megeszi. Fiamra ebben az időben például nem lehetett új ruhát adni. Boltban nem tudtam rápróbálni, és itthon csak akkor vette föl, ha már egy hete nézegette otthon mondjuk a kanapéra kitéve. Ő nem dobja le magát a földre, mint a fiam, könnyebben lehet vele sétálni. Nem áll meg fél órára minden kavicsnál, de én is javulok, mondókázva, mesélve, énekelve megyünk. Sétálunk, sétálunk, egy kis dombra lecsücsülünk...

Egyedül eszik, az etetőszék tálca nélkül van az asztalhoz rakva, úgy elég magas. Még a tányért is meg tudja billenteni, ha fogy a leves. Követeli, hogy neki is legyen kése, de én vágom föl vele az ételét. Ha fáradt, átkéri magát az ölembe, és úgy eszik a saját tányérjából.

Most lett szobatiszta, eddig is próbálkoztunk, úgy havonta, de feladtam, amikor már nem volt mit ráadni. Most sikerült. Akkor is szól, ha pelus van rajta.

Nagyon cserfes, választékosan, összetett mondatokban beszél, énekel, mondókázik...Szupi kiscsaj!

2012. nov. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozunk a bilizéssel,nyáron egész jól ment,de anyósom elszúrta sajnos,azóta ordít,ha a közelébe viszem.Cumija sosem volt,cumisüveg egy hónapos koráig,míg tápszert is kapott,fél éves kora óta pohárból iszik.Külön szoba születésétől fogva,hiszti rendszeresen,életkori sajátosság:)
2012. nov. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 és fél éves.

Pelus már nincs 7 hónapja,7 hónapja bilizés van,amit kifejezetten imád :).

Cumija sosem volt,butaságnak tartom,amikor megszületett,kaptunk rokonoktól ajándékba párat,de repült is mind a kukába.

Cumisüvegből sosem ivott,másfél éves koráig szopott,utána,előtte nagyon pici kora óta pohárból ivott/iszik.

Külön ágyban alszik,nincs külön szoba,mert nővérem kisfia másfél évesen befulladt egy éjszaka,és ha nem nővéremék szobájában lett volna a kiságya,akkor megfulladt volna,így még pár évig a mi szobánkban fog aludni a kislányunk is,ha baj rögtön tudjunk lépni.

A hiszti meg minimális és észérvekkel meggyőzhető a kisasszony :).

2012. nov. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Még nincs kettő, de majdnem. :)

Bili/wc: ráül, szól, hogy vegyük le a pelust, de nem pisil a wc-be. Szerintem mire Kibontom, addigra már a pelusba engedi. De nem baj, legalább szól, és megvan a szándék.

Cumija nincs, pár hetes koráig igényelte csak.

Cumisüveg csak este van, meg hétvégén reggel. Amúgy bölcsis, ott ugye nem lehet. Amúgy egyedül iszik pohárból. És egyre többet.

Mindig is külön szobában aludt, saját ágyban, most is igy van. Amikor elkezdte a bölcsit, akkor sokat mászkált éjjel, de az is normalizálódott már.

Ok nélküli hiszti? Na, az van bőven. Akaratosabb, mint az apja meg én együtt véve. :)

2012. nov. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Holnap lesz kettő:):)


19 hónapos kora óta szobatiszta, de alváshoz még kell pelus!!ÁLtalában bilibe pisil, de van,hogy a wc-be akar. HA valahová megyünk, és csak wc van, nem jelent gondot.


Cumi alváshoz van csak, most készülünk valamikor elhagyni:)


NApközben pohárból iszik, reggel este a tejet még cumisüvegből.


5 hónapos kora óta külön szobában alszik, ezáltal külön ágyban is:) Ha közénk vettük,soha nem tudott aludni:( Pedig de jó is lett volna, ha néha ott szuszog köztük.


2 hónapos múlt a huga, az elején volt jópár hiszti. De mióta megszokta az új felállást, nem vészes. Mostanában ha hiszti van, annak oka a mese, órákat tudna a tv előtt ülni,de persze a szigorú anya, nem engedi, ilyenkor könny nélkül kiabál: "anya, jégszi,mese néz:):) " De anya szigorú, dühöng egy kicsit, aztán megyünk gyurmázni vagy rajzolni és már el is felejtette mi volt pár perccel ezelőtt a probléma

2012. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 és fél éves múlt, kisfiú:

27 hónapos korában lett szobatiszta, és szó szerint 1!!nap alatt(szombaton délelőtt még dobálta a bilit,hogy ő ugyan bele nem ül, déli alvás után pedig már bilibe pisilt, azóta nincs pelenka.)

29 hónapos koráig cumizott, megétette, hogy csúnyák lesznek a fogai, ennyi idősen már nem kell, és letette.

Cumisüveget 1 éves koráig használtunk.

Külön szobában alszik születése óta.

Hiszti?Ok nélkül?Hát erre mit mondjak, abban a korban van:)))

2012. nov. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ, csak tudni akartam, hasonló korúak mivel birkóztak már meg. Nagyjából mi is hasonlóan állunk mint Ti. Sok türelmet Nektek!
2012. nov. 14. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!