Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az normális, ha a bölcsiben...

Az normális, ha a bölcsiben délelőtt nem iszik a gyerek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Kislányom sajnos nem issza meg a vizet, ha nincs más délelőtt, szerintetek érdekli őket, hogy ivott-e 4 órán keresztül? Van, hogy Anyukám tud érte menni, ő mondta, hogy hazafelé van hogy fél liter innivalót is megiszik...

Reggelire kakaót kap, és amíg beviszem cumisüvegből kb. 2 dl-t iszik. Hétvégén rendesen iszik.


2012. nov. 26. 11:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval. Amit még esetleg megpróbálhatsz, hogy megkéred a gondozónőket, hogy a reggeli teából, ha marad, tartsanak bent a teremben a gyerekeknek (nem a tiédnek, mindnek), hátha azt elfogadja. A tejtermékekre valószínűleg nemet mondanak, hiszen azok romlandók. De ettől függetlenül mindenképp megpróbálnám rászoktatni a vízre, mert mégiscsak az a legegészségesebb. Erre meg te tegyél ígéreted a gondozónőknek, hogy lássák, nem csak tőlük várod a megoldást.
2012. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nálunk a bölcsiben délelőtt kapnak a gyerkőcök gyümölcslevet vagy teát. Ebédhez isznak vizet. Amúgy tényleg az lett volna a jó megoldás, ha kiskorától kezdve vizet kap, a fiam pl. az elején a bölcsiben délelőtt is vizet kapott, mert nem ismerte a gyümölcslét, így nem is itta meg, csak vizet kért. De megszokta. Szerintem idővel nálatok is megoldódik a helyzet. Szomjas lesz, látja a többieket, hogy vizet isznak, és megissza ő is. Minden jót, üdv.
2012. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nállunk délelőtt tízóraira gyümilevet kapnak,reggelihez kakaót,teát,tejet,maci kávét stb!Ebédhez vízet!

Szerencsére az én fiam is megissza a vízet.

Ne aggódj,kiszáradni nem fog hisz írod reggel mielőtt mentek iszik kakót!Majd idővel megissza a vízet is ha látja a többitől,addig meg te otthon próbáld fokozatosan hígítani!

2012. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem szirupos, édes löttyöt adok neki...de mindegy. Azoknak köszi a választ, akik érdemben szóltak hozzá.
2012. nov. 26. 20:17
 15/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok bio mániás egyáltalán,adok édességet is alkalmanként a gyerekeimnek,de ez nagyon nem egészséges,hogy erre szoktatod rá a tiedet,hogy csak a kakót meg a szörpöt issza. Nem bántásból,én tudom miylen kövérnek lenni,és milyen nehéz lefogyni . Most kéne a helyes étkezési szokásokat kialakítani (amibe belefér a kakó meg a szörp is,de nem eésznapra) .. olyan meg nincs,hogy nem issza meg. Olyan van,hogy tudja,hogy majd a mama megitatja kakóval hazafelé ,ezért nem is kell a víz.

Komolyan,nem rosszindulatból ,de még most,amig max néhány hisztibe telik leszoktatni róla,addig szoktasd vízre . Ha gyerekkorában így megy,akkor majd kamasz és flenőttként már nem fog változtatni vagy csak nagyon nehezen,tapasztalatból mondom.

2013. márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!