Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 2-3 napja köhög krupposan,...

Ha 2-3 napja köhög krupposan, és ma estére már elszakadozni látszik a köhögés, akkor ugye már nem lesz rohama?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még dolgom a kruppal, most a 2 évesem kezdett ugatósan köhögni szombaton, most már kicsit szakadozik neki.

Egyedül vagyok velük, a férjem persze épp most utazott külföldre, a nagy meg skarlátos. Rettegés minden éjszakám. :((



2012. nov. 26. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha már szakadozik fel, akkor elvileg nem lehet kruppos.

Délelőtt és délben adj még neki köptetőt, amíg jó hurutos nem lesz a köhögés, és akkor már megnyugodhatsz.

Nekünk a salvus vizes inhalálás sokat segít, sokszor, amikor rohama van a gyerekeknek, akkor is rájuk nyomom a maszkot és inhalálnak.

2012. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


A Salvus vizes párásító megy egész nap, meg kaptam ma kölcsön kórházi inhalálósat is a biztonság kedvéért

2012. nov. 26. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem már nem lesz gond a kicsivel. Nekünk legalábbis mindig úgy törtét, hogy hirtelen jelentkező köhögés után egyből jött a fulladás, elhúzódó ugatós köhögésnél soha nem fulladtak be a gyerekeim.

A kicsinek csütörtök óta van ugatós köhögése, nem fulladt be. Remélem már nem is fog.

2012. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a megnyugtató választ! :)
2012. nov. 26. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kruppra gyanakszol mindenképpen meg kell mutatnod orvosnak.

A kislányom 2 hónapja kezdett el ugatósan köhögni éjszaka, bevittük a kórházba bent is tartották 3 napig, bár nem krupp volt végül, hanem asztma bronchiale azt mondták ez az eljárás, hogy kivizsgálják és felkészítsék a szülőt a teendőkre roham esetére. Szteroidos kúpot is írnak fel.

Ha előtte beteg volt, mert írod, hogy most szakadozni látszik, akkor az nem krupp szerintem, hanem ugyanaz ami nekünk volt.

Nehéz lehet egyedül, ráadásul több gyerek is van. Jobbulást kívánok!

2012. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Természetesen a diagnózist nem én állítottam fel, tegnap látta orvos, ő mondta, hogy ez kruppos köhögés. Szerencsére semmi gond nem volt éjjel, és ma már teljesen hurutos a köhögése.

Köszi Neked is utolsó!

2012. nov. 27. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!