Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi okozhat közel 1 hónapon...

Mi okozhat közel 1 hónapon keresztül hurutos köhögést?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom augusztusban írattam bölcsődébe, október elejétől azonban folyamatosan hurutosan köhög. Az orvos csak hurutoldókat írt fel, amelyek ellenére sem múlik jelentősen a tünet. Főleg éjszaka, nyugalmi állapotban jellemző leginkább. Melléktünet az állandó orrfolyás is, miközben szemfogai is most jönnek. Egyszer volt egy estére szóló láza is. Akinek volt már(van)ilyen jellegű tapasztalata, legyen szíves írja már meg, hogy ő mit kezdett a problémával? Nem tudom, hogy meddig lehet állandóan hurutoldón "élni", ha pedig nem adom, félek, hogy lerakódik. Vagy allergia okozza, netán a közösségi élet? De ha az utóbbi, akkor miért nem múlik már el? Csak olyanok írjanak, akik már tényleg találkoztak ilyen jellegű problémával?

2012. nov. 9. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez 90% ,hogy sima bronchitis,hörghurut.

Nálunk is ez ment 3 hónapig,mígnem meguntam,tüdőgyógyászhoz vittem....megállapította.Nálunk csak Rectodelt kúp oldotta meg a gondot 2 nap alatt!!!

Azóta használjuk minden éjszaka a Salin s2 sógépet,nem is jött elő 1 éve!

2012. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk bölcsi kezdete óta, 2 hónapon keresztül ment ez. De ő nála néha jobb volt, napokig, aztán megint száraz, aztán hurutos, stb.

Én el kezdtem neki multivitamint adni, és szóltam a bölcsiben, hogy ne vegyék le a pulóverét (ő még kicsi, nem biztos, hogy szól, ha fázik) plusz nem szóltak, hogy kinőtte a benti cipőjét, úgyhogy olykor zokniban volt, vettünk új cipőt, azóta abban van.

Két-három hete nem köhög! (Most én vagyok tiszta beteg.)

2012. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet allergia is, de lehet asztma is.

A hurutoldó ha nem használ ennyi ideig, akkor más utat kellene a dokinak keressen, vagy te keress másik orvost.

Nálunk enyhe asztmája van mindkettőnek, miest hallom elkezdik, már adom is nekik amit kell.

Nem írom mit, mert külföldön lakunk.

2012. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben beruháznék egy Salin S2 sóterápiás készülékbe. Amióta megvan nekünk, a lányaim (igaz még csak az egyik jár közösségbe, a kicsi pár hónap múlva kezdi a bölcsit)1 db papírzsepit nem használtak el. Elmúlt a köhögés, elmúlt az orrfolyás. Az orrfolyás a kicsinél már több mint egy hónapja tartott, mellé esténként köhögött. Csak ajánlani tudom. Jobbulást nektek!
2012. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Fül-orr-gégészet, pulmonológia első körben.

Lehet hörghurut, allergia, asztma, stb...


Hörghurutnál reggel délben köptető, estére csillapító.

Asztmánál pipa.

Allergiánál az allergén kerülése.


Ami mindegyiknél jó, az a Salvus vizes inhalálás, de ezt porlasztó gépbe/ inhalálóba töltve és maszkkal belélegezni.

2012. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszike mindenkinek a hasznos tanácsot, remélem nálunk is hamar megoldódik a probléma.
2012. nov. 10. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!