Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsödei problémák? Kéz...

Bölcsödei problémák? Kéz mosás ebéd előtt? Fogmosás ebéd után? Szellőztetés-- levegőztetés hogyan? El vagyok keseredve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amíg beszoktattam (egy hét) egyszer sem láttam, hogy valamelyik csoport gyerekeit vitték volna kezetmmosni ebéd előtt. Nem láttam, hogy vécézés után kezetmosott volna egy gyerek: Ebéd után nincs fogmosás. Eyg hónap óta egyszer sem voltak udvaron(pedig voltak napsütéses délelőttök is). Jó meleg van a bölcsiben(szerintem 25-26 fok), a gyerekek össze-vissza vannak öltözve. Van akin egyszál rövid ujjú poló és rövid naci, van akin harisnya+ nadrág, magas nyakú és gyapjúkardigán(nem sarkítottam, nem túloztam). 10 órai után nagy szellőztetés--tágranyitott nagy ablak--ebéd után, alváskor szintén, olyan 15-20-30 percig. A gyerekeken vékony egyen takaró, ami ugye többnyire le van csúszva róluk. Szinte mindegyik gyerek orra csorog,van aki köhécsel....

Mialatt ott voltam egyszer sem volt mondóka, se gyerekdal, amit csináltak az rajzolás, pötyizés, és szabad játék.

A kislányom az átlagnál erősebb fizikumú, érett-fejlett kislány. Pénteken ő is úgy jött haza, hogy csorog az orra, folyton tüsszent, azóta már köhög is. Egyébbként meg az egy hónap alatt semmit nem "tanult", sőt....

Tanítónő vagyok, de mivel nem találtam állást, vállakozásba kezdetem, ami még nem indult be:( /a férjem közalkalmazozott--van svájci frankos hitelünk:(...igazából, ha volna rá pénzünk(most nincs)a közelben akkor se találunk jó családi napközit :(. Én tudnám --és szeretném--nevelni, de akkor nem tudunk megélni:(.

Mit tegyek???

Valamilyen ötlet? Megoldás?

Ja igen, ha volna rá pénz -fogadnék valakit mellé napi pár órára...de most nincs:(.



2012. nov. 27. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ötletem nincs (vagyis van, pl magánbölcsi, aki megteheti) De amikor én vittem beszoktatni a fiamat, én is fennakadtam azon, hogy nincs fogmosás. Rá is kérdeztem, azt mondták ennyi gyerek mellett nem megoldható, mert ők még kicsik, oviban már mosnak fogat. Hát ez nem tetszett. Kézmosás sem volt, és a legjobb az volt, hogy a gondozónő nem segített enni a piciknek, szerinte már tudnia kellene egyedül enni. Másfél-két és fél éves gyerekek voltak. Mondókázás, udvarozás volt. Viszont még amin meglepődtem, télen hidegben nem adnak rájuk kesztyűt, mert veszélyes!! Na én végül nem vittem a gyereket, mert a férjemnek rendeződött a munkahelye. Szerencsére.
2012. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
az aggályaidat/kérdéseidet feltetted már a gondozónőknek?
2012. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A gondozó nők, vezető mit mondanak ezekre? Más szülőkkel beszéltél erről?

Durva egyébként minden, amit írtál:(, én is szomorú, felháborodott lennék.

Merre laktok? Nincs olyan kisgyerekes ismerős, akihez mehet a kicsid? Akár úgy, hogy természetesen beszállnál az ebéd- rezsi költségbe.

Vagy olyan néni, aki pótnagyitok lehetne?

2012. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk van kézmosás,minden nap kint vannak az udvaron csak esös idöben nincsenek kint.töbitt nem tudom .
2012. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem mostak fogat, csak öblögettek, illetve mindig volt alma ebéd után, mondván, az a lepedék nagyját eltávolítja. Ez van, tényleg rengeteg idő lenne, míg 15 gyereknek megmosnák a fogát.

A "nem tanult semmitre" annyit, hogy egy hónap nem olyan hosszú idő, valószínűleg még a beilleszkedés fázisában tart (ami nem azonos azzal, hogy nem sír reggelente). Én emiatt még nem paráznék.

De a többi aggályod (kézmosás, udvar, öltözködés) viszont szerintem jogos. Ezekre kérdezz rá a gondozónőknél.Próbálj velük jóban lenni, s akkor hátha jobban figyelnek a gyermekedre. Sajnos ez is sokat számít.

2012. nov. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vok, én megkérdeztem. De mindenre volt magyarázat, hogy miért van így. Kis fiatal gondozónőnk lett volna amúgy.
2012. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Örültem, hogy van hely és hogy az "okos nagylányom" elfogadta " a helyzetet. Mindennap elmondomneki miért kell mennie. Szerintema hanglejtésemet érti...

A gondozónők fiatalok és kedvesek. Szerintem nem is rajtuk múlik...hiszen van még 5 szobányi gyerek és azok is így csinálják..legalábbis a szellőzést. A mellettük lévő csoportban 2 idős hölgy a gondozónő. Őket hallottam mondókázni...viszont a szülőkkel és a másik csoport gyerekeivel igen türelmetlenek,pikirtek. Nem tudom, hogy a sajátjaikkal mienek.

Ült a kislányom csoportjából egy másik kislány a vécén...kb 1perce, amikor az idős nő ráripakodott, hogy mostmár menjen be, mert csak bámészkodik. A kicsi halkan mondta, hogy "kakálok", mire a nő megint kiabált valamit. Ezt több szülő is hallotta-látta. Semilsen reakciót nem mutattak. :( Jött a fiatal lány a csoportból és ..igen produkált a kicsi... Az enyém biztos, hogy sírvafakadna...legalábbis párszor, ilyen hangnem után.

Mit mondhatnék a vezetőnek?! Újként?? Úgy tűnik, hogy a két fiatalabb gondozónőt is piszkája a másik kettő, akiknek a csoportján van az átjárás.

2012. nov. 27. 12:53
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Jujj,nagyon durva!Hol van ilyen bölcsöde?Atyaég!Hát midenképpen jelezd,szerintem észrevételeidet a vezetőnél,vagy leginkább a helyi önkormányzatnál.Mert én ilyen helyre nem vinném a gyerekeimet.Mi is most kezdtünk szepteberben:Ebéd előtt kézmosás,utána fogmosás,mindennap udvar,vagy séta,szinte minden nap új verset,éneket tanulnak a fiaim.Etetik őket(akinek még nem megy)kimennek velük pisilni és öltöztetik/vetkőztetik őket a kinnt tartózkodás után.Próbálj meg valamit intézni,esetleg másik anyukákat kérdezz erről!
2012. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok

Újként is ugyanolyan jogaid(és kötelességeid) vannak, mint bárki másnak. A Te gyereked is ugyanolyan gyerek mint a többi:).

TÉnyleg más szülökkel is beszélned kéne, szinte biztos, hogy másnak is van problémája a fent leírtakkal, csak nem mernek szólni hasonló okokból:(. Viszont ha többen vagytok, esetleg írásbeli állásfoglalást is kérhettek a vezetőtől.

HÁlátlan meló, de azt gondolom, hogy ahol a gyerekek 8- 10 órát eltöltenek, ott nem mindegy, milyenek a körülmények, nem mindegy, hogy koszosak- e, hogy hagyják- e őket nyugodtan pisilni- kakilni...

2012. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de már kijön belőlem,mert már nem az első ilyesmi kérdés ami olvasok.

Lehet velem van baj, de ,hogy nem lehet,meri egy két anyuka kinyitni a száját amikor a saját gyerekéről van szó,főleg az egészségéről?

Vezetővel beszélni kell és ha más szülőknek is ugyan az a problémája akkor egy illetékes hivatalt fel kell keresni. Addig maradtok csendben amíg a gyerekek olyan betegséget összeszednek vagy olyan lelki traumát kapnak amik kihatnak majd a hátralévő életükre. Mindig van egy pont amíg lehet jópofizi,el lehet nézni dolgokat de mindig van egy határ .....

2012. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!