Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet bárányhimlő? Vagy...

Lehet bárányhimlő? Vagy valami más?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogyan kezdődik a bárányhimlő.Fiaim szept.óta ovisok,senki sem említette,hogy járvány lenne,de vasárnap este két pici piros pöttyöt vettem észre a kissebbik fiam kukiján.Tegnap már a másik fiamon is volt,talán 4-5.Pici aprók,de mintha egyre több lenne.A bárányhimlő nem magas lázzal kezdődik?Mert nekik semmi bajuk sincs,csak ez a néhány pötty.Szerintetek?

2012. nov. 27. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
az én lányom se volt egyáltalán lázas.szóval lehet,hogy bárányhimlő! vidd el orvoshoz,az a biztos!
2012. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A pici pöttyök 1-2 nap alatt vízzel teli hólyaggá fejlődnek. Ha vasárnap már láttál pöttyöt, akkor annak mára már hólyagnak kell lenni.

Nálunk tavaly volt porondon a bárányhimlő, 2 hétig tartott, de ebből 1 hét volt a hólyagok előjövetele és elpörkösödése és a következő 1 hétben pedig szépen lepotyogtak.

Egyébként nem jár mindig magas lázzal, nálunk a nagynak hőemelkedése volt, a kicsinek még az se.

2012. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tehát,ha nem hólyagosodik,akkor nem bárnyhimlő.És mennyire terjed gyorsan?Napról-napra több lesz?
2012. nov. 27. 16:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok, nekem 3. napra a lányom már úgy tele volt, hogy egy cm2 nem volt rajt ahol ne lett volna hólyag vagy pici pötty. Ha még most sem hólyagos egyik sem és nem jött elő több, akkor szerintem valami más lesz.
2012. nov. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem mindig van sok pötty! az én lányomnak kevés volt! sőt a tesómnak csak a manduláján jött ki...
2012. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bárányhimlő lett képzeljétek.Mára már hólyagosak.
2012. nov. 28. 07:37
 7/7 anonim válasza:
Akkor tudom ajánlani nektek a Pox Clin habot, ami nálunk nagyon bevált, hűsít, fertőtlenít, csökkenti a viszketést, gyull csökkentő. Szóval nálunk ha viszketett, rá a habot és akkor egy ideig jó volt. Elég gyorsan túl is éltük. Nálunk sem volt túl magas láz.
2012. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!