Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő ellen oltott...

Bárányhimlő ellen oltott gyermeketek elkapta a bárányhimlőt? Hogyan zajlott, ha igen?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kapta el. Ismerős gyerek igen, talán ha 10 kiütés volt rajta
2012. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
10 kiütés és ennyi? semmi más?
2012. nov. 5. 11:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmi más, én is rákérdeztem.
2012. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányom elkapta oltás után. Szintén csak 10-12 pötty volt rajta, és az is a popsi és pocak körül. NAgyon enyhe volt.
2012. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én beoltattam a fiamat, azt mondta a gyerekorvos, hogy lehet ettől bárányhimlős, csak enyhébb lefolyású lesz, mert az oltás, nem a bárányhimlő, hanem a szövődmények ellen véd. Eddig még nem kapta el (júliusban múlt két éves).
2012. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A lányom 6 éves, kb 1,5 évesen kapta meg az oltást. Az oviban többször volt bárányhimlőjárvány, volt, hogy az ovi 1/3-a beteg lett, ő eddig megúszta.
2012. nov. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kisfiamat tavaly oltattuk, kislányom most szeptember elején kapta meg a 2. oltást. Múlt héten találkoztak a barátjaikkal, akiknél ma jöttek ki a kiütések (ők nincsennek oltva), nálunk is voltak egy napot. Akkor nem tűntek betegnek, mégis mára bárányhimlősek:(

Mennyi idő múlva jelentkezhetnek a tünetek?

Én pedig nemsokára szülök és nem 100%, hogy voltam bárányhimlős:SSSS

2012. nov. 5. 12:10
 8/11 anonim ***** válasza:
A bárányhimlőnek hosszú a lappangási ideje, akár 21 nap is lehet. Ha valaki egy oltást kapott, elég nagy a valószínűsége, hogy elkapja, de nagyon enyhe lesz a lefolyása. Két oltás után már csak 10 százalék, hogy elkapja. Terhességnél az első három hónapban nem jó elkapni. Akkor is ritkán okoz gondot, de ha igen, akkor nagy bajokat csinálhat.
2012. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szülés előtt sem jó elkapni, azt írják. 20%, hogy belehalhat a baba:(


2 oltást kaptak a gyerekeim, de a 10% az sok.....

2012. nov. 5. 14:41
 10/11 A kérdező kommentje:
És szerintetek így a gyerekeim most hordozó lehetnek? Így is tudják terjeszteni, hogy be vannak oltva?
2012. nov. 5. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!