Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom, mikor sír,...

3 éves kislányom, mikor sír, akkor hányingere lesz, és elkezd öklendezni, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Mármint amikor hisztizik, nem? Az enyém hisztinél csinálja ezt. Igyekszem gyorsan kiemelni az adott helyzetből, pl kiviszem az utcára, mielőtt még hányni kezdene. Volt, hogy törölközéskor csinálta ezt, akkor visszatettem a kádba és hideg zuhany. Inkább, mint hogy hányjon.
2012. nov. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság (gyerekorvosunk mondta), az én 2,5 éves fiammal is előfordult párszor. Neki az vált be, hogy hideg vízzel bevizezem a kezem, , leguggolok hozzá, a szemébe nézek, és az arcára szorítom a kezem. Ettől megnyugszik, és jól is esik neki, saját bevallása szerint. Aztán persze összebújunk, és megbeszéljük, miért is nem volt értelme ennek a hisztinek.
2012. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hisztinél is,meg ha elesik,és nagyon megüti magát,szóval mindig,mikor sír.nekem ikreim vannak,és csak az egyik lányom csinálja ezt,azért is furcsálom,meg aggaszt is a dolog.Lehet,hogy olyankor nem kap rendesen levegőt,vagy mitől lehet?Ma pld. azért sírt,mert nekiszaladt az ajtónak,és beverte a fejét,de úgy megijedtem.
2012. nov. 27. 22:02
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Hisztinél azért csinálja ezt, mert "erőlködik", szerintem mindenki ismeri ezt az érzést, amikor meg fáj neki valami, akkor azért van ez mert nagyon sír, és ahogy kapkodja a levegőt ez előjön. Ne ijedj meg az ilyentől, szerintem majd kinövi, amikor a saját megnyilvánulásait kezelni.

Amit az első írt, az egy kicsit drasztikus... kiszáll a gyerek a jó meleg víz alól be van takarva meleg törölközővel, aztán gyorsan hideg zuhany.. ez e legrosszabb módszer, de ebbe ne menjünk bele(pedagógia.. ezt tanulom) a második volt azt hiszem, aki írta hogy leguggol hozzá, a hideg vizes kezét az arcára teszi, na ő csinálja jól.

Ezzel nem akartalak megbántani, kedves első, mert biztos nem azért csináltad mert büntetni akartad, csak megijedtél, de ne csináld többször, mert a gyerek nem tudja mihez kötni ezt, és büntinek veszi.

2012. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kezelni tudja**
2012. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is tanultam épp elég pedagógiát, ami azt illeti :o) Nem tudsz semmit a dolog hátteréről, az okaimról, így tanult emberként pontosan tudod, hogy ennyiből nem ítélhető meg, ki csinálja jól és ki rosszul. Nem egyszerű sírásról van szó, hanem időszakonként rendszeressé váló, fél óra hosszat tele torokból (!!) ordítós hisztiről. Ha volt már dolgod (mondjuk pedagógusként vagy szülőként) ilyen korszakát élő gyerekkel, akkor biztos azt is tudod, hogy van, akinél egy kis hideg vizes kézzel simogatás ilyenkor semmit nem ér, csak tovább ront a helyzeten. Ha még nem volt, akkor bízzál benne, hogy nem is lesz!
2012. nov. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még két dolog, egyrszt elnézést, hogy mésig "belementem", holott te nem akartál (ami kissé lekezlő megjegyzés egyébként), másrészt igen, büntinek éli meg, szerintem a hiszti nem egy megerősítendő viselkedésforma, így a büntetés nagyon is helyénvaló, bár a célom valóban nem ez volt, hanem hogy ne kezdjen hányni. Büntinek a mesemegvonást alkalmazom és be is válik.
2012. nov. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a kislányom, öklendezik. Azért mert tele lesz az orra váladékkal és ő kicsit bepánikol tőle. Gyorsan kifújom az orrát és meg is oldódott a probléma.
2012. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a suliban(mivel még tanuló vagyok) a legfontosabb mondat: a gyereket lehet büntetni, de "terrorizálni" nem(azért tettem idézőjelbe, mert nem kell szó szerint venni). Sem lelkileg sem testileg nem szabad bántani, büntetni lehet és kell is, de nem ilyen drasztikus módszerrel. Utána olvastam a neten ennek a hidegvizes zuhanynak, senki nem írt róla jót, tehát szerintem nem vagyok egyedül a véleményemmel.

És igen, van egy öcsém akin "gyakorlok" :) és aki eddig tapasztalta a hisztijét az azt mondta, ő a leghisztisebb gyerek a világon. Anyunál hamar elszakad a cérna, néha volt 1-2 kézre csapás, akkor még jobban üvöltött a gyerek.

Az apjának(nekem nevelőapám csak) vannak furcsa büntetési módszerei, de ez nálam és anyunál is kicsapja a biztosítékot, tehát nem nagyon tudja érvényesíteni az akaratát, hála istennek.

Én sosem bántottam, nem is kiabáltam rá mégis el tudtam vonni a figyelmét és a hisztinek vége volt. Ő is volt nem egyszer olyan helyzetben, hogy majdnem hányt, mégis van más módszer is, ami szerintem előnyösebb. De mindenkinek megvannak a maga módszerei, és ez így van jól.:)

2012. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!