Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 4 éves gyermekem sokat...

A 4 éves gyermekem sokat hány, gyakran szagokra érzékeny és akkor kezd öklendezni. Neurológiára küldtek. Mi köze lehet ennek a neurológiához?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, mert nem tudom, hogy mi lehet e mögött. Mire gondolhatott a doktornő, amikor ide továbbított? Valahogy ott nem kérdeztem rá, már magam sem tudom miért, de egyre jobban idegesít, időpontunk pedig fél hónap múlva lesz, és megöl az ideg.
2012. febr. 24. 05:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát örülj, hogy tovább küldött.


Egy egésszéges gyermek nem hány csak úgy, ha nem beteg vagy valami nem keveri fel a gyomrát (pl autó, körhinta). Mivel az emberi szervezet mozgatógépe az agy, és a ti esetetekben én sem hinném hogy gyomor probléma lenne, mert a szagok miatt hány, vagy is az agy egy-egy szagot nem jól dolgoz fel és hányásra ingerli a gyermekedet.

mert a szagok elöbb eljutnak az agyba majd az agy kiadja a parancsot, pl légy éhes erre a szagra (mikor megérzed a frissen sült süti szagát), vagy hány(kaka szag esetén). Ìgy az agy rosszul adja ki az utasítást.

ha gyomor probléma lenne akkor az elfogyasztott étel után hányna, vagy nem lenne étvágya.


De szerintem ezen azért ne aggódjál nem biztos hogy ez akkora baj. én pl mindig is de föleg gyerek koromban utáltam a sülö hús szagát. hányni nem hánytam de mindig mondtam anyámnak mi ez a büdös. pl a pörkölt volt a legbüdösebb dolog a számomra. az egyetlen a rántotthús volt ami tetszett, de rengeteg étel szagát egyszerüen büdösnek éreztem. anyám nem értette soha sem, elöször azt hitte csak csinálom, de bizony mikor haza értem az oviból és pörkölt várt, én már a pncében érzetem azt a büdös pörkölt szagot.

aztán ez elmúlt késöbb 20 éves korom körül megint elöjött és húsra kb 2 évig rá sem tudtam nézni. aztán elmúlt már teljesen. még terhsségem ideje alatt sem jött elö.


Szóval nem kell rögtön nagyon megijedni nincs a fiad egyedül, csak lehet ö könnyen hány. én pl életembe kb 2x hánytam, ez sem jó, mert ha valami bajom van fetrengek a hasfájástól de nem akar kijönni.

2012. febr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nővérem fia ilyen hányós, és semmi baja, sosem küldték neurológushoz. Bocsi, azt nem tudom, mire gondolhatott a gyerekorvos, csak megnyugtatásnak írom, hogy nem hinném, hogy gond van.


A nővérem fia meglát egy szöszmöszt, elhányja magát, mert undorító, vagy amikor felmentünk Budapestre a büdös miatt, ami a városban van, elkezdett öklendezni.

Vagy kajánél is, ha valami nem olyat eszik, akkor is visszajön.

2012. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és most már 7 éves, és kezdi kinőni.
2012. febr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülj, mert nagyon gondos, jó orvosotok lehet. Nagyon pici az esélye hogy súlyos probléma lenne, de ha mégis akkor leglább időben lehet kezelni. Valószínű hogy csak ilyen típus a fiad, de jobb utánajárni. Kitartás a várakozáshoz, tudom hogy nehéz. Esetleg magánrendelésre nem tudtok elmenni hamarabb?
2012. febr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos a magánrendelés nem fér bele. Őszintén szólva lassan az is gondot jelent, hogy az utiköltséget álljuk a kórházig :-( De most nem is ez a lényeg. Egyébként az érdekes, hogy evés után is többször előfordult, hogy hányt az oviban. Ami pedig az orvost illeti, azt kell hogy mondjam, hogy valóban egy nagyon alapos orvos. Korábban a fiamnak állandóan hasmenése volt, 1 évig jártunk hozzá, és teljesen rendbe jött a fiam széklete. Mindig törekedett arra, hogy a leghumánusabban bánjon a gyerekkel, elkerüljük a fájdalmasabb, kellemetlenebb vizsgálatokat, ha lehetséges. Minden irányban vizsgálódott, körültekintő volt, és most is az. Szóval valóban nagyon jó orvos, ezért is haragszom magamra, hogy nem kérdeztem rá rögtön, hogy miért kell neurológushoz menni, de én is olyasmire gondolok, mint az első válaszoló, és megpróbálok nem aggódni. Köszönöm mégegyszer mindenkinek.
2012. febr. 25. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom régi a kérdés, De hasonló helyzetben vagyunk ,szintén 4 éves. mi lett a gyermekedel?
2022. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!