Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Füles kérdés, van ebben igazság?

Füles kérdés, van ebben igazság?

Figyelt kérdés
Barátnőm nem tisztítja a gyerekei fülét. 3éves és 6hónapos picik. Folyton csupa sárga nekik. Csak nagyritkán törli ki, azt is csak zsepivel, merthogy a fülzsír természetes védőréteg, és megelőzi a gyulladást. Tény, hogy eddig nem volt gondjuk. De ez tényleg igaz?
2012. nov. 28. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

lehet hogy a fül elvileg öntisztító

de hogy milyen undorító ha zsíros pláne egy gyereknek a füle


brrrrr...

2012. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Jól teszi a barátnőd, de mondjuk sűrűbben törölgethetné neki.

csak kívül szabad törölgetni mondjuk törölköző csücskével, lehetőleg ne dugjunk semmit a fülébe.

2012. nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Lehet tisztítani a fület és kell is, csak nem mindegy, hogy melyik részét.

Belenyúlni valóban nem szabad, mert onnan magától tisztul ki, viszont amit kívülről szabad szemmel látsz, tehát a nyílás körül, illetve környéken azt illik takarítani.

2012. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi csak 1 éves korától tisztitjuk a lányunk fülét.2,5éves. Semmi gond nem volt eddig vele.Páromnak azt mondta a fülész h nem kell tisztítani,ő se tisztitja csak amikor hajat most utána törölközővel kitörli.Fültisztitót nem használ,mert fél tőle..S neki akkor mindig begyullad ha azzal tisztitja.Mondjuk ez heti 2-3 alkalom.. Én is csa akkor tisztitom a sajátom ha megmosom a hajam,ergo vizes a fülem és utána fültisztitóval.
2012. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg igaz. Nekem a fülészeten mondta a doktornő, hogy nem szabad semmivel benyúlni, csak a fülkagylót kell tisztítani. Én így csinálom, nem is volt még semmi bajuk a gyerekeimnek. Meg is dicsérte a doktornő a kisfiam fülét.
2012. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Két gyerekem van. Én fülpiszkával tisztítottam. Egészen addig, amíg a kislányom, 2 éves és a fülészeten kötöttünk ki, ki kellett mosni a fülét, mert dugasz keletkezett benne. Azóta nem dugok semmit a fülébe.
2012. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így igaz, ahogy írták! Benyúlni a fülbe nem szabad! Más kérdés, hogy ami a külső részen van és benyúlás nélkül kitörölhető, azt azért ki kell törölni. Tehát ami feltűnően látszik.
2012. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!