Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az igazság a beszokta...

Mi lehet az igazság a beszoktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kíváncsi,ki hogy gondolja melyik a "jobb",ha sír a gyerek napokig vagy ha simán bemegy a többiekhez és jól elvan.(oviba vagy bölcsibe) Itt olvastam már olyat,hogy az a jó ha nem sír mert bízik a szülőben,hogy menni fog érte,nem hagyja ott. Viszont olyat is láttam aki azt írja,az a "jó",ha sír a gyerek,mert így látszik hogy erősebb a kapcsolat,közte és az anyuka között. Az én lányom is 3. hete bölcsis,ő például simán beszokott,semmi gond vele. Első nap,csak fél órát kellett volna,hagyni de nem akart hazajönni,azt mondta marad még játszani. (Hazajöttem és felhívtam anyukámat,hogy utál a gyerek,mert nem akart jönni. :)) Viszont ő sosem volt túl anyás,szeret társaságban lenni,és mindig elfoglalja/ta magát valamivel,sosem lógott a lábamon. Szóval erre lennék kiváncsi ki mit gondol? !
2012. okt. 3. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik verzio sem jobb vagy rosszabb a masiknal es ennek semmi koze a gyerek szeretetehez es kotodesehez a szulo irant. Inkabb a gyerek termeszetetol fugg. Figyeld csak meg, hogy mar bab akorban is vannak sokkal "fuggetlenebb" babak es vannak ragaszkodobbak. Vannak olyan babak/kisgyerekek akik nagyon nyitottak az uj dolgok fele es vannak akik ovatosabbak es visszahuzodobbak. Ez a gyerek termeszetetol fugg. A kisfiam baba kora ota teljesen nyitott volt mindenfele uj fele, imadta az idegeneket, kepes volt barkinek felkerezdeni az olebe es vigyorogni. Otthoagyhattam a baratnomnel, egyeudul a szobaba... soha nem volt vele gond. Kiveve ha fogzas volt vagy nathas volt mert akkor termeszetesen nyugosebb volt. Soha nem igenyelt altatast es akkor erzte jol magat ha mentunk vele valahova. Sosem sirt a bolcsibe. Sem elso nap sem utanna. Olyan nap is volt, hogy haza sem akart jonni. Na itt egy picit en is elszomorodtam de utanna belegondoltam, hogy orulok neki, hogy feltalaja magat, szereti a helyet ahol van es rajtam kivul masban is megbizik... En nem erzem ugy, hogy kevesbe szeretne minket azert mert nem sirt hanem inkabb azt mondom nyitottabb az uj dolgok fele es nem kell neki sok ido, hogy megszokja. Felnottek kozott is van olyan aki hetekig izgul mar az uj melhely elott es van aki siman izgalom nekul veszi az akadalyokat. Felnottek kozt is van aki konnyen valt es megszokja az uj helyzeteket es van aki nehezebben. Nagyon szeret a kislanyod ne aggodj csak konnyen beszokik es nem jelent szamara akkora akadalyt az elvalas mint a tobbi gyerek szamara. Orulj neki, hogy nem sir. Ilyen esetben az anyanak is konnyebb hidd el.
2012. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt is túlbonyolítja mindenki. Hát nem könnyebb a gyereknek is és a szülőnek is ha sírás nélkül, gördülékenyen megy a beszokás?

Ha sír, azzal csak idegesebb a szülő is, egész nap stressz van benne, vajon mit csinálhat. A gyereknek sem jó ha szenved és sír. Miért lenne jó? Miért kell egyből elméletet gyártani, hogy ezért meg azért jó ha sír?

Az én gyerekem is sírt az első héten, hát nem volt jó érzés, sokkal jobban örültem volna neki ha megússzuk minden gond nélkül, függetlenül mindenféle anyai érzésektől és kötődésektől.

2012. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

egyszer valamelyik idióta pszichológus leírta, hogy a gyereknél az agresszió és az anyához való nem megfelelő kötődés jele, hogy nem sír a gyerek a beszoktatáskor. Most ettől, az összes szülő akinek sír a gyereke azt hiszi, hogy mindent a lehető legjobban csinált a nevelésben, mert kötődik a gyerek, akinek nem sír a gyereke, meg azt hiszi, hogy mindent elrontott, mert a gyerek nem kötődik...

legszívesebben sarokba állítanám azt a pszichológust, aki ezt leírta. Félreérti mindenki!! Az, hogy egy gyerek nem sír annak is lehet a jele, hogy kiválóan szocializálódott, megfelelően lett nevelve ami a társas érintekézéseket érinti, ellenben az ha sír, jelentheti ennek az ellenkeződéjét is.


Csak ebből, hogy sír vagy sem a gyereke a beszoktatáskor, ne vonjon le messze menő következtetéseket, mert jóval összetettebb a dolog.

2012. okt. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen, kicsit keveredik a szezon a fazonnal:).

Itt a kötődéselméletekről van szó, és az azzal kapcsolatos vizsgálatokról, ha elolvasod a linkelt cikkeket, segíteni fog a téma megértésében:):

"biztonságos kötődés


Ainsworthék feltételezték, hogy az Idegen Helyzet Teszt során a gyermekek anyjuk jelenlétében bátran indulnak el felfedezni a szobában található játékokat, míg az anya távozásakor a nyugtalanság jeleit mutatják és visszatérésükig nem is találnak vigaszt sem a játékokban, sem az idegen személy társaságában. A gyermekek nagyobb részénél így is történt, őket nevezték biztonságosan kötődő gyermekeknek, hiszen a kötődési rendszer ezekben az esetekben jól működik, a gyermek nem tolerálja a egyedüllétet idegen helyen és hangot ad kétségbeesésének. Itt hangsúlyozni szeretném, hogy annak a kisgyermeknek a reakciója, aki anyja - akár pár perces - távozása miatt sírni kezd teljesen egészséges, sőt kívánatos. Ennek a reakciónak örülni kell, az édesanya megnyugodhat afelől, hogy gyermeke úgy tekint rá, mint biztonságot sugárzó bázisra, kapcsolatuk a lehető legjobb úton halad. Egy másik fontos motívum ugyancsak felmerül itt: az idegen személy nem képes megnyugtatni a gyermeket. Ez szintén a biztonságos kötődés egyik fontos ismérve. Ha most végiggondoljuk a kötődéselméletet, annak evolúciós vonatkozásait, máris világossá válik mennyire „jól működik” gyermekünk egy ilyen helyzetben: az éppen járni tanuló 12 hónapos gyermek nem fogadhatja el egy idegen kar ölelését anyja helyett, hiszen nem tudhatja kié az a kar, hová viszi őt stb. "

idézet innen: [link]


"... biztonságos kötődést, ami aztán segít aztán a növekvő gyereknek, hogy a világot az otthonának érezze, egy biztonságot adó helynek lássa, ahol neki helye van, ahol vágyai teljesülnek, ahol őt szeretik, és ahol a dolgok alapvetően rendben vannak. A világban otthon lenni – nagy anyai ajándék."

idézet innen: [link]

2012. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Ranschburg szerint a bizonytalan kötődésnek az a jele, hogy a gyerek nem sír, nem bánkódik a szülő után, ÉS nem örül, amikor érte mennek. Szóval azért valamilyen formában meg kell mutatkoznia a gyerek viselkedésében, hogy hiányzik/hiányzott neki az anyukája, apukája, nem mindegy neki, hogy ott vannak-e vagy sem.

Nagyon le szokták ezt a dolgot egyszerűsíteni, sok önmagában bizonytalan szülő azt próbálja bizonygatni, hogy az ő gyereke a normális, akár azon az áron is, hogy ezzel a többit kvázi elbaltázottnak minősíti. Sose értettem, mi ebben a pláne, szerintem nem is fogom megérteni.


Azért azt egy szülő általában érzi, hogy a gyerek kötődik-e hozzá vagy sem. Aki emiatt aggódik, szerintem már több mint valószínű, hogy törődik annyira a gyerekével, hogy a kötődés ki tudta alakítani.

2012. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, az hogy a gyerekem simán elvan bárkivel, nem sír amikor elmegyek, de örül amikor hazajövök csak annak a jele hogy függetlenebb és önállóbb mint az, aki csak az édesanyja jelenlétében érzi magát biztonságban. Nem ilyenné neveltem, ilyen a személyisége kiskora óta. Túltettem már magam a kezdeti meglepetésen és csalódáson hogy nem csüngne folyton rajtam és ha elesik, feláll és megy tovább ahelyett hogy hozzám rohanna vigaszért és a pozitív oldaláról nézem. Hamarosan bölcsis lesz, valószínűleg lazán beszokik, úgy mint a tiéd Kérdező. Speciel nekem fájna a szívem ha napokig sírna utánam, még ha tudományosan esetleg az a jól kötődő gyerek. Nem érzem hogy kevésbé szeretne emiatt, akkor nem ölelne át naponta többször és nem mondaná hogy szeretem anyát.(egyébként sokáig szoptattam, hordoztam és kb havonta pár óra az amit nem velem tölt, mégis ilyen lett)
2012. okt. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy napokig sír, hanem arról, hogy nem _hagyja hidegen_ az anyja távozása:). Ez jelentheti, hogy napokig sír de nem "elvárás":).
2012. okt. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a második kislányom volt bölcsis. Soha nem sírt, szerette kezdettől. Hozzá kell tennem, hogy SZUPER gondozónője volt, akivel jól megtalálták a hangot.

Ezt szeretjük "kihagyni" ennek a kérdésnek a megtárgyalásánál, pedig irtó fontos, a megfelelő pedagógus sokat javíthat, a nem megfelelő pedig ronthat a gyerek első élményein.


Szóval kislányom szívesen ment be a bölcsibe (voltak rosszabb napjai is, amikor "rá kellett beszélni"), amikor érte mentem, rohant a nyakamba, és amikor eltelt pár hónap, akkor meg amikor megérkeztünk, a gondozónénihez rohant puszit adni.

A kis könyvébe az volt beírva, hogy a leggördülékenyebb beszokás az övé volt, és hogy látszik a szoros kapcsolat a szülőkkel. (Amikor apa ment érte, akkor is rohant a nyakába)

Ő egy tényleg nagyon nyitott és alkalmazkodó kislány. A másik gyerekemmel nehezebb volt, viszont amikor beszokott, onnantól nagyon szerette/szereti.

2012. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 krisztivan ***** válasza:

Kisfiam 2 évesen,most szeptemberben lett bölcsis.Beszoktatás alatt a többi szülő irigykedve nézte,hogy én ülök a sarokban és a fiam gond nélkül elvan bárkivel.Egy hét után reggel bement és örült amikor délután mentem érte.Semmi sírás:-)) Aztán fordult a kocka.Az elmúlt héten minden reggel le kellett szedni a karjait a nyakamból és olyan vergődést és sírást rendezett hogy majd megszakadt a szívem érte:-((

Azt gondolom,hogy minden gyerek más és fölösleges ezt vagy azt ráhúzni mint sablont mert hiszen nem lehet.Mi is mások vagyunk.Minden anyuka tudja(tudnia kell)hogy milyen erős a kötődés a gyermekével,de ez nem a beszokáskor derül ki.Szerintem legalábbis.

2012. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2012. okt. 5. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!