Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elalvási gondok,3 éveseknél? SOS!

Elalvási gondok,3 éveseknél? SOS!

Figyelt kérdés
Ikreim minden este egyre hosszabb ideig, ki-be mászkálnak, mese, puszi, kakaó, pisi, stb, minden megvolt mégis. hol anya, hol apa kell. és egyre több ideig. 2 hónapja ovisak, februárban jön a kistesó. Gondolom ez is hatással van. próbáljuk türelmesen, de sajnos minden este feladom, apa veszi át, aztán ő is. Az oviban 3 kisgyerek is cumizik, és a lányom mostanában cumit kér. sose cumizott, csak játékcumija van az se kellett neki sose. de most kéri. ha nem adom, akkor olyan játékot keres amire ráfogja hogy cumi és azzal akar aludni. Mit tegyek? Olvastam már pszichológiai könyveket szorongásról, elalvási nehézségekről, stb. mégsincs eredmény.
2012. nov. 28. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Alszanak az oviban? És előtte aludtak otthon délután?

Mert nálunk az a gond, hogy már nem igényelne napközben alvást, de ugye oviban muszáj feküdni, így el is alszik, és este megy a cirkusz. Mondjuk az enyém már 4,5 éves, de kb ő is 3 évesen kezdte, azóta minden este műsor van. Rémes, és sajna másfél év alatt én sem találtam meg a megoldást, illetve csak azt, hogy ha nem alszik napközben, akkor már negyed kilenckor durmol, mint a kisangyal.

Esetleg még gondolhatsz olyanra, hogy itt a hűvös, kevesebbet lehet kinn lenni, kevesebbet mozognak, nem fáradnak el annyira ezért nehezebben is alszanak el este. Nekik is egyre kevesebb az alvásigényük és a kevés levegőzés, szaladgálás és több alvás összejátszhat!!

2012. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, oviban alszanak, és itthon is mindig szoktak. A ma estétől előre rettegek, több mint 2 órát aludtak délben. minden lefekvés előtt kiszellőzetek, és 20 fok van a hálóban, mert állítólag a friss levegő is segíti az elalvást. hát eddig nem jött be.
2012. nov. 29. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!