Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éveseknél jellemző a lábfájd...

3 éveseknél jellemző a lábfájdalom?

Figyelt kérdés
Teljesen normálisan fejlett, egészséges kislány, néha a semmiből jön egy sírás és a lábát fájlalja. Másnál is szokott ilyen lenni? Ez lehet a növekedéstől esetleg? Mit lehet csinálni? Ilyenkor teljesen kezelhetetlen, nem együttműködő, nem lehet beborogatni stb. Ti mit szoktatok csinálni, akinél van?
2011. júl. 7. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Tizenéves koromig volt velem ilyen!

Emlékszem is rá, nagyon sokszor fájt a fejem. Én már kiskoromban iszonyatosan frontérzékeny voltam, plusz biztos a növekedés is szerepet játszott benne.

Engem anyukám elvitt dokihoz, de soha semmi okosat nem tudtak mondani.

Mondjuk én hagytam, hogy jól becsavarják a lábam takaróval, mert a meleg hatására nem fájt annyira!

2011. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* fájt a lábam (nem a fejem, bocsi elírtam)
2011. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is van. Az én lányom is 3, szokott panaszkodni, olyankor masszírozni kell a lábát. Volt már, hogy adtam neki Panadolt is, mert este nagyon nyűglődött tőle. Gyerekorvosnak említettem, mondta, hogy a növekedéstől van.

(Én is nagyon lábfájós voltam, még iskolás koromban is kínlódtam vele.)

2011. júl. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aha köszi! Ezt jó, hogy írjátok, akkor ha semmit nem enged, akkor adok Neki Panadolt. Azt legalább szívesen megeszi. Próbálom Neki akkor masszírozni is, de ilyenkor a lányom rúgkapál, nem enged magához senkit, ha fáj valamije. Köszi a tanácsokat. Ja még annyit, hogy akkor hideg borogatással ne próbálkozzak? Mert meleget írtál! Köszi!
2011. júl. 7. 15:00
 5/10 anonim ***** válasza:

A növekedési fájdalom általában éjjel jelentkezik. Ha nappal is panaszkodik lábfájásra, annak utána kell járni. Lehet hogy ártalmatlan, de lehet súlyos gond is. Ha ez gyakran előfordul nappal is, én addig mennék, míg nem csinálnánka teljes vérképet tumormarkerekkel, és CT-t.


Nem ijesztgetni akarlak, de jobb félni mint megijedni. Sajnos hallottam már elbagatelizált lábfájásról, aminek súlyos következményei lettek, mert az orvosok sem vették komolyan.

2011. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen esetben jobb a meleg borogatás, de mivel pontosan nem tudom mi okozza ezt a lányodnál, ezért nem írom, hogy nála is ez a tuti recept. Persze egy próbát megér, nekem nagyon jót tett a meleg.

S végső esetben valóban jó a fájdalomcsillapítás, mert emlékszem nekem is volt, hogy úgy fájt, hogy kijött a könnyem, olyankor én is kaptam valami fájdalomcsillapítót.

2011. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenképpen rákérdezek a gyerekorvosunktól, nagyon alapos doktornő szerencsére.

Mondjuk most lett teljes vérkép csinálva neki, mert 3 napja műtötték orrmandulával. Minden teljesen normális tartományban volt.

2011. júl. 7. 15:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha vérkép rendben, az már jó. Valószínű hogy nincs gond, de kérdezz rá azért.
2011. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 33 éves fejemmel a mai napig nem tudom elfelejteni, hogy milyen sokszor fájt a lábam kb. 10 éves koromig. Vagy a térdem, vagy a bokám. Anyukám olyankor egy textil pelussal kötötte körbe, tehát nem borogatta, inkább melegítette. Ha kevés volt, és nagyon fájt, akkor pedig egy negyed vagy fél Kalmopyrint kaptam. Ez ma már nem adható 12 év alatt.

Én ennyit tudtam hozzászólni a kérdésedhez:)

2011. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!
2011. júl. 7. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!