Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig kell itthon maradni...

Meddig kell itthon maradni bárányhimlős gyerekkel? Vajon mikor engedik közösségbe?

Figyelt kérdés
Tudom,általában 2 hét a lefolyási idő.Hétfőn kezdődött nálunk.Jövő hét hétfőn megyünk a dokihoz,és mivel azt mondta,addigra már nem fog fertőzni a fiam,engem meg eléggé sürgetnek a munkahelyemen,azon gondolkodom,vajon mehet-e már jövő héten?Vagy ne is reménykedjek ebben?Mit gondoltok?

2012. nov. 29. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem oka van h 2 hetet mondanak, én várnék (de abszolút megértem a dilemmádat)
2012. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is nemrég volt a bárányhimlős időszak, de én betartottam amit az orvos mondott, 2 hétig sehova se engedtem. Megértem hogy sürgetnek a munkahelyen, de szerintem még ne engedd őt vissza 1 hét után, mert még fertőzhet a gyerek, más is elkaphatja (mi is így kaptuk el), és még gyenge is lehet az immunrendszere, esetleg visszaeshet valami náthába, lázas is lehet stb. Esetleg nem tudsz valakit megkérni (nagyszülő, keresztszülő, nagybácsi, nagynéni), hogy vigyázzon rá amíg te nem érsz haza a munkából? Vagy esetleg az apuka venné ki a jövő hetet, hogy ő legyen otthon?
2012. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos apuka szörnyű fontos munkában van éppen,nem tud elszabadulni.Persze,ha az orvos mondja,ajánlja a 2 hetet betartom úgyis,csak gondoltam hátha...köszi a válaszokat.
2012. nov. 29. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyerek érdekében nem engedtem csak 2 hét elteltével, így is volt utána mindenféle bajunk.


A bárányhimlő olyan betegség, ami teljesen hazavágja a gyerek immunrendszerét, ezért kell fokozottan ügyelni, hogy ne legyen szövődménye, ha 1 hét után elengeded, kiteszed egy következő fertőzésnek, ami közösségben ugye általános, akkor lehet, hogy nem 2 hetet, hanem többet kell majd otthon töltened. Mert lehet megy 2 napot, kap egy középfül vagy mandulagyulladást, azzal megint min egy hét otthon és na adja ég ha egy sem sem nem gyógyult még be rendesen, márpedig két bárányhimlős gyerek után az a tapasztalatom, hogy 1 hét után kizárt, hogy minden sem behegedjen, akkor kaphat egy jó kis vérfertőzést is akár (isten őrizz, de benne van a pakliban). Szóval én kivárnám, és amúgy is kizártnak tartom, hogy az orvos engedje 1 hét után. Nálunk min 2 hetet mondott és nem is volt a gyerek olyan állapotban hogy 2 héten belül vihettem volna.

2012. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.
2012. nov. 29. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!