Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázas a 21 hónapos fiam....

Barackvirág 5 kérdése:

Lázas a 21 hónapos fiam. (38,2) Most adtam neki Panadol Baby szirupot 6 ml-t. Kihányta, vacsorástól. Mikor adhatok neki kúpot, hogy levigyem a lázát?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 03:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Más hatóanyagot tartalmazó gyógyszert (pl. Nurofen) elvileg már 2-3 órával a Panadol beadása után adhatsz neki (körkörös lázcsillapítás). Így viszont, hogy kihányta (ha biztos vagy benne, hogy azonnal kihányta és nem szívódott fel), szerintem hamarabb is. Csak arra figyelj, hogy más legyen a hatóanyaga, mint a Panadolnak. Ha tanácstalan vagy, nyugodtan hívd fel az ügyeletet és kérj tanácsot! Nekünk telefonon már többször segítettek éjszaka is.
2012. nov. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én kúpot adnék be neki a helyedben, mert előfordulhat, hogy legközelebb is kihànyja. Pl. Nurofen kúpot. De inkàbb hívd fel tényleg az ügyeletet. Jobbulàst!
2012. nov. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem megy magasabbra a láza, akkor 38,2-nél először hűtőfürdőzd inkább - lehet az is leviszi, hiszen ez nem magas láz, és akkor nem kell gyógyszert adni.

Az is lehet, hogy nem lesz nektek jó a panadol, a fiam egyszer hányta ki, azóta váltottunk nurofenre.


Most hogy van a kicsi?

2012. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bocsànat, elkerülte a figyelmemet, hogy kúpot fogsz neki adni. Ha 2 óra eltelik, akkor màs hatóanyagú làzcsillapítót nyugodtan adhatsz neki!
2012. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen biztos vagyok benne ,hogy kihányta(miután lenyelte 1-2perc múlva hányt először rózsaszínűt ez volt a Panadol,majd a darabos vacsi jött ki belőle) Végül felhívtam az ügyeletet ők mondták,hogy "Mivel azonnal kijött a lázcsillapító így egyből adhatok neki egy fél kúpot.Hosszába kettévágva."Suppositorium Noraminophenazoni 100mg-os lázkúp van itthon ez csecsemőknek is adható 2 éves korig.Ebből kapott. reggelre elmúlt a láza .Napközben láztalan volt.Estére megint belázasodott(37,9).Na, most viszem orvoshoz,mert valami csak kiváltja a lázat esténként.Mert most megint nem lázas.Sőtt rohangál,élénk mint mindíg.Soha nem volt még se beteg ,se lázas.Nem tudom mi ez ,majd +írom,mit mondott az orvos.
2012. dec. 1. 07:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál.Nem piros a torka,nem köhög,nem folyik az orra.Eszik ,iszik, amennyit eddig is.Nem tudja mi válthatta ki a lázat.Amíg lázas csillapítsuk neki ha változás lesz vigyem vissza.Tegnap este már nem volt lázas,ma reggel sem. :)
2012. dec. 2. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!