Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mikor engedtétek, hogy...

Ti mikor engedtétek, hogy gyereketek maga fizessen az uzletben, a ti felugyeletek mellett?

Figyelt kérdés
Tegnap rám bízta egy ismerosom a lányát, hogy vigyázzak rá, meg addig fizessuk ki a csokiját, amíg o elintéz valamit az informáconál. Én naivan meg gondoltam, hogy mivel csak egy csoki, fizesse ki a kislány maga. Végig ott álltam mogotte. Amikor az anyja megtudta, jól lehurrogot, hogy miért engedtem, hogy pénzhez nyúljon, az mennyire piszkos. Kíváncsi vagyok ti mennyi idosen engedtétek, engednétek meg gyereketeknek, hogy maga fizessen uzletben, felugyelet alatt.
2012. nov. 30. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb másfél éves korától adhatta ő oda a pénzt az eladónak ha olyan helyen vettünk valamit.Aztán olyan 4 éves korától már kapott aprót,gyüjtögesse,vegyen belőle amit akar,mindig tanitgattam hogy amire vágyik,ahhoz mennyit kell összegyüjteni,és amikor összegyült,ő fogta a kosarat,tette bele,és ment kifizetni a kis pénztárcájából.Persze mentem mögötte ,de akkor is vásárolt.
2012. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán 1 év után. Egész kicsi volt, de már totyogott. Aztán amikor beszélt, akkor ő kérte a kenyeret. 4 évesen már az ajtó előtt álltam, míg ő bement max 2 tételért. Persze a boltosok látták, hogy ott vagyok, szépen visszaadtak neki. Én önállóságra nevelem.
2012. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a fiam. Hétfőn adtuk fel a levelet a Mikulásnak, a pénzt ő adta oda a postás néninek. :)

Amikor haza értünk, kezet mostunk.

2012. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Évente 2 kiló koszt meg kell enni a gyereknek, különben mitől erősödne az immunrendszere? Én a földről is felveszem és visszaadom neki a kaját, ha elejti.


A pénzzel sincs gond, szerintem.

2012. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Na legközelebb mondd meg az anyjának vigyázzon ő a gyerekre, ha ez a köszönet!


Olyan 2 évesen kezdett el ő fizetni!


Most már 3 évesen nagyon szépen vásárol, köszön fizet...

2012. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kora óta egyedül veszi magának a pogit.adok neki pénzt,bemegy a fornettishez,én kint várom.elmondja mit szeretne,odaadja a pénzt,megkapja a visszajárót meg a pogit.

ha vásárolunk ő adja oda a pénzt,bankkártyát.most már három éves,de több.,mint egy éve így megy

2012. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hány éves volt a gyerek?


Én akkor engedem majd, ha tudja már, mi az a pénz és mire való. A lányom 2 éves, egyszer-kétszer aprópénzzel játszot már itthon, de fizetni nem adom neki a pénzt még.

2012. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Másfél évesen már odaadta a papír pénzt a boltban. Most 21 hónapos, bán saját pénztárcája, benne kevés apró. Amikor épp rájön a vásárlási láz, akkor hozza a pénztárcát, és mondja, hogy ő fizet a boltban. :)
2012. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, és fizet is persze.
2012. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, akkor lehet mas is igy tett volna a helyemben. Amugy 4,5 éves, de látszott rajta hogy fogalma sincs hogyan kell fizetni, de perselye van, mert azt mar eldicsekedte.
2012. nov. 30. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!