Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a kisgyereke nem a...

Akinek a kisgyereke nem a kezdetektől, hanem csak több hónap után kezdett az oviban aludni, volt visszaesés, sírások?

Figyelt kérdés
Fiam 2 hónapja jár oviba, eddig ebéd után hazahoztam, jövő héttől fog ott aludni. A múlt hétig minden reggel sírva mentünk, nem szeretett járni, de most már szívesen megy, és ott is jól érzi magát. Attól tartok, hogy majd az ottalvás miatt megint visszaesik, és újra egy csomó időbe telik, mire megszokja. Nálatok hogy ment?
2012. dec. 3. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy évet járt a lányom fél naposan, mert a kicsivel otthon voltam. Ő sokszor kérlelt, hogy szeretne bent aludni.

Nálunk nem jelentett gondot az átállás.

Kisebbem kezdte most az ovit, nála kifejezetten rossz, ha ebéd után el kell hoznom, annyira elfárad, hogy mire haza érünk, teljesen kikészül. Ha bent alszik, akkor simán megy a dolog.

2012. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most középsős. Kiscsoportban délben hoztam el, most ott alvós (megyek vissza dolgozni). Nagyon-nagyon nehezen sok sírással kezdte az ovit. Viszont amikor már szépen megszokta olyan igazi kis óvodás lett, imád járni, nagyon szeretik az óvónénik. Nagyon féltem én is az alvástól, de semmi gond nem volt. Előre elmondtam neki néhányszor, hogy anya dolgozik és uzsonna után megyek érte, így eddig egyetlen napot sem sírt. Nagyon kíváncsi vagyok, mert januártól dolgozom és akkor a mama hozza haza, de örül neki, nagyon szeret ott lenni.
2012. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam ugyan bölcsis de azért leírom!

Fél évig csak délig volt bent,megebédelt és hoztuk haza!Tudni kell hogy nagyon nehezen szokott be még 2-3 hónap után is sírva mentünk reggelente!

Most október elején egyre jobban at láttam,hogy megszerette a bölcsit,sok kispajtása lett,gondozókat is elfogadta így ideálisnak láttam az időt hogy ott aludjo!

Két,három héttel már előre elkezdtem neki mondani,hogy mit szólna ha ő is ott aludna mint a többiek(soroltam a neveket)mindíg mondta hogy oké meg igen szeretne ott aludni!

Aznap mikor elsőnek ott aludt reggel mikor vittem leguggoltam hozzá,határozottan de kedvesen a szemébe néztem és mondtam neki,hogy akkor ma ebéd után nem jön érted Apa,ne ilyedj meg hanem te is a többiekkel alszol és ha majd felkelsz addigra itt lesz érted Apa!Jó kisfiú legyél!

Lefektetéskor volt egy kis pityergés de hála el aludt és azóta egyik nap sem volt gond!

Szóval sztem a lényeg hogy jó előre fel kell készíteni és még annyi hogy te ne parázz rá mert azt ő is megérzi és akkor ő is bizonytalan lesz hogy most akkor ez jó lesz-e neki(meggyőződésem hogy nállunk a beszoktatáskor ez volt a baj).

Szóval a történetünk pozitív

2012. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!