Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy rosszul csináltam?

Lehet, hogy rosszul csináltam?

Figyelt kérdés
Nagyon mérges vagyok magamra vagy a fiamra nem tudom.Június óta szobatiszta,de csak nappalra.Ami nem lenne baj,nem sürgetném,mert még csak két és fél éves,de asszem valamit elrontottam.Ugyanis mindig csak a pelusba kakil.Alvás előtt ráültetem a wc-re,de hiába kérlelem,nem kakil.Viszont,amint ráadom a pelust,egyből belepakol.Nagyon kiakasztó,mert félek teljesen megszokja ezt.Mi lesz így?Mit csináljak?Félek,ha nem adom rá,megfájdul a hasa,mert tuti visszatartaná!Mit lehetne tenni?Köszönöm,ha segítetek néhány jó tanáccsal!

2012. dec. 3. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit!

Olvass utána pszichológia témában, a "nagy dolgot" sokan sokáig pelusba teszik, ennek az az oka, hogy saját testrészüknek tekintik, amitől nem akarnak megválni.

Nekem egy gyerekem volt ilyen, 3,5 éves koráig csak pelusba kakilt, pedig már bő fél éve éjjelre sem kellett a pelus, ovis is volt. Ő nagyon szorulásos volt, ezért nem tudtam mit tenni, csak várni. Egyszer próbálkoztam, akkor 5 napig nem kakilt, beöntés kellett, szörnyű volt, akkor eldöntöttem, hogy ez nem lesz.

És szépen magától lépett, amikor eljött az ideje.

Szóval türelem, minden ok, ügyes a kisfiad!

2012. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam hat éves. Két és fél évesen lett szobatiszta, de kakilni csak pelusba volt hajlandó. Miután eltelt így két hónap végleg elvettem tőle a pelust. Életem egyik legnagyobb hibája volt. Három év! kőkemény székrekedés következett ez után. Volt, hogy elaltatták, úgy kaparták ki. Ha visszaforgathatnám az időt, addig hagynám pelusba kakilni, ameddig csak akar.
2012. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi,elolvastam!
2012. dec. 3. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!