Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekemet piszkálták a...

A gyerekemet piszkálták a strandon, mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Tegnap strandon voltunk, 3 éves lányommal. A kismedencében fürdőtt én a szélén ültem a játékokkal. Majd egy vele egykorú gyerek odajött és szó nélkül elvette a játékát, sunyin nézte hogy figyelek e.. majd elszaladt vele.. nem szóltam rá, csak figyeltem ugy voltam vele, hogy nem ügy ha játszik vele.. majd elindúlt ki a medencéből.. a parton utánna futottam, mosolyogva, hogy "az nem a tied, ne vidd el.. add szépen vissza.." majd mint aki jól végezte dolgát.. tovább sétált.. megint utánna mentem.. hogy hékás.. add szépen vissza .. nézz rám boci szemek..stb.. aztán futás a játékkal.. megállítottam kivettem a kezéből aztán ott hagytam.. hol volt az anyja.. ?????? mit csináltatok volna??? hü>lyén érzem magam.. de nem tudom még mit lehetett volna .. mert ami sok az sok...


2. eset.. (erre mindenképp válaszoljatok, mivel ez totál felkavrt)


3éves és még alváshoz kéri a cumit, máskor nem.. oviban sem, most tessz7ük le.. nagy nehezen mondjuk.. Délután, már nagyon kivotl fáradva, és le akartam fektetni, ezért kérte a strandon a cumiját.. de fekvés elött elszaladt egyedül az ivókúthoz, inni. Jött be pont ott egy pár, kb. 2éves gyerköccel.. és a csaj ilyen teljesen flegmán "nézd már óvodás nagy lány cumival, milyen már." lányom egyből kikapta a cumit, és a háta mögé tette, szomorú lett..

Én meg nem tudtam hirtelen hogy mit tegyek.. csak azért mert ugatni a csaj mert nem voltam ott.. de milyen ember az aki egy kisgyereket ba.szogat...

jöttek felém, és úgy odaszoltam volna neki, hogy hát igen.. a cumival nehéz dolgunk van, viszont mi amikor akkorák voltunk mint ti.. már nem a gatyába..sza.rtunk..

csak hogy vágja le, hogy nem különb az övé mint másé.. de nem tettem mivel.. nekem a gyerekek ugymond sérthetetlenek.. én SOHA nem szóltam és nem is fogok senkinek beszólni, mégha furcsaságot látok is.. de én nem is nézem .. mindig a saját gyerekemmel foglalkozok, és nem máséval... de úgy érzem, hogy CSERBENHAGYTAM A GYEREKEMET. SZERINTETEK???


2011. aug. 15. 06:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

1. Sok olyan gyerek van, aki elveszi a másiktól a játékot. Visszavetted -ennyi. Ezen miért kell kiborulni?


2. Egy 2 évesnek még nem kell szobatisztának lenni, ellenben egy óvodáskorú több mint szomorú, ha cumizik. A hölgy beszólásának még jó vége is lehet, elvégre a kislányodat rosszul érintette, tehát esélyes, hogy leszokik végre róla.



Nem hagytad cserben. Mit kellett volna tenned?

2011. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

ne is gondolj arra, hogy cserben hagytad.


Az 1-re hát csuda szemtelen kölyökkel volt dolgod, de a játékot végül is hősiesen visszaszerezted


2. én biztos nem bírtam volna ki, hogy az anyukának ne szóljak, ha valaki előttem egy kis gyereket bánt akár szóval akár nem, legyen az enyém vagy másé, én olyanra egyből ugrok.

De szerintem jól tetted, hogy nem kezdtél bele egy kis vitába.

2011. aug. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

1. sajnos sok ilyen gyerek van, a játszótéren is - jól csináltál mindent, én is így tettem volna

2. bunkók voltak, hogy beszóltak, de nem védheted meg mindentől a pici lányt, sajnos minél nagyobb lesz, annál több bántás éri, ilyen az élet :(( neki is meg kell szokni, meg kell tanulni, hogy ne foglalkozzon a hülyékkel

2011. aug. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

1. Nekünk is elszokták venni a játékokat,vagy visszahozzák,vagy én megyek érte...Ez strandon már csak így van....

2. 3 évesen mát tényleg gáz a cumi....Nekem a lányom 6 hós korától nem cumizik,a fiamnak egyálltalán nem is kellett-Ez most lényegtelen.A cimiról szoktasd le mondd neki csúnya már ekkora nagy lánynak.

2011. aug. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

1. sajnos vannak ilyen gyerekek, és lesznek is..nekem két gyerkőcöm van 5 év alatt és egyre többször és gyakrabban találkozom ezzel a mentalitással és egyre kisebb gyerekeknél hogy idegenekkel szemben is a határaikat próbálgatják és a szülő SEHOL sincs és meg se próbálja megnevelni a gyerkőcöt.

Sokszor hallom hogy de olyan kicsi még, szerintem meg nem lehet elég korán kezdeni mert majd 6 évesen tanítja meg neki hogy nem lehet minden az övé?

Ne érezd rosszul magad emiatt!!

2.

hát ez meg a másik....az emberek (felnőttek) imádnak beszólni egymásnak és jól megmondani a tutit mindenkinek, gondolkodás nélkül, és van hogy a gyereket használják fel önnön nagyszerűségük igazolására (lám csak milyen JÓ anya vagyok hiszen az enyém nem cumizik).

Én se értek egyet a cumi nyílt terepen való 3-4 éves korban való használatával, de a világért be nem szólnék senkinek ilyesmiért!!! Tudom milyen ha vmiről le kell szoktatni egy gyereket.

Másrészt ha optimistán és pozitivan állok az esethez akkor az is lehet hogy anyuka ezt a módját választotta annak hogy a gyerekében megerősítse hogy lám csak MILYEN ROSSZ szokás a cumi és fel akarta hívni saját porontya figyelmét erre hogy nagy gyerek már ne cumizzon mert állítása szerint az "milyen már".

Persze ez se annyira jó megoldás...

És hát igen csatlakozom az előttem szólókhoz, sajnos nem fogsz tudni ott állni a lánykád mellett mindig, sőt mostmár egyre kevésbé ahogy nő, és egyre többször kell neki megoldási stratégiákat kialakítani az ilyen helyzetekre.:(

2011. aug. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Az első szitu nap mint nap előforduló eset, visszakérted a játékokat. Ennyi.

A cumizás már szerintem is gáz egy 3 éves, ovis gyermeknél, de a párosnak akkor sem szabadott volna így beszólni egy kislánynak.

2011. aug. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A cumi aktiv leszoktatás alatt, csak ha nagyon nyügös akkor kapja meg, és csak alváshoz.. mivel ez most nyilt terep volt(strand.) odadtam, de mondtam, hogy butus dolog stb.. sőt, próbálunk nélküle aludni már.. sokszor sikerült.. de nem megy könnyen.. de anélkül is nehéz,leszoktatni hogy más fikázna. :(

aki írta, hgoy 2évesen nem baj a pelus.. annak üzenem, hogy én is tudom, csak erre a helyzetre irtam, mivel az enyém két évesen már az volt, és nem futottam végig a játszótéren, hogy bebebebe... stb.. és aki beszólt annak meg ott volt a pelus a nem sokkal kisebb gyerekén..

építő kritika is lehetett volna ha a hangnem nem olyan durva lenéző..bicskanyitogató..vagy nekem is mondani kelett volna hogy biliztesse aktivabban??? Hangnem volt a gáz.. szerintem, meg hogy körbenézett, hgoy nincs e ott az anyuka.. Gusztustalan sunyi az ilyen.. szépen odaszól.. hogy enye..benye ilyen nagy lánykának.. kedvesen.. lehet.. hogy még meg is köszönöm, hogy megerősíti.. a gyereket abban amit mondtam..

és akkor más a szitú... Rajta vagyok.. de most kb.. rossz szülőnek érzem magam, hogy eddig nem tudtam teljesen leszoktatni.. meg megvédeni.

2011. aug. 15. 08:07
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1.Vannak ilyen gyerekek,de nem baj ,hogy visszavetted a játékot.

2.Jól tetted,hogy nem szóltál be.Ebbe nekem szerencsém van mert ilyenen nem bosszatom fel magam.

2011. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mi eppen a jatszoteren voltunk, a kisfiam homokozott, en tole 3 m-re alltam. A kismotorja pedig tole 1 m-re. Jon egy 2,5-3 eves koru kisgyerek a nagyapjaval, fogja a motorunkat es elmegy vele. Nem bantam, gondoltam kicsit jatszik vele, de hat visszaadja mindjart, foleg, hogy felnottel van...mikor mar mentek volna el a jatszoterrol a kismotorral, akor szaladtam utanak, hogy ne haragudjanak, de hat megse menjenek mar el a mi motorunkkal...

2. En nem tudom, de altalaban mi is mindig kisebb gyerekek anyukaitol kapunk beszolasokat. Pl. masfel eves volt a kisfiam es ferjem unokatestverenek felesege megjegyezte, hogy ilyen nagy es meg pelusba vegzi a dolgat??? Aztan, hisztikorszakhoz ertunk, amikor megjegyezte, milyen egoista a kisfiam es milyen rossz...

Most hizik a majam, mert az o kisfia is nagyobb lett, es meg mindig pelusos es alig varom, hogy dackorszakba lepjen, hogy en is visszavaghassak...de szerintem megsem fogok:)

Szerintem ne torodj senkivel, en mar atestem az ilyesmin, mar nem tud erdekelni, az en kisfiam is meg alvashoz keri a cumit, pedig 3 lesz szeptemberben (most probaljuk elvenni)

Szep napot!

2011. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

1.) Igen, sajnos elég sok ilyen eset van.

2.) Most azért eléggé elpirultam, mert bizony én is beszoktam szólni az unokaöcsinknek a cumizás miatt. Egy idős a lányom vele. Mi 14 hónaposan letettük a cumit, mert mint ahogy a uncsitesó szülei is, mi is elég szörnyűnek találtuk/juk, ha egy nagyobbacska gyerek szájából ez lóg ki. Mi úgy döntöttünk akkor, hogy elég nagy már ez a gyerek, ne csúfítsuk ilyennel el, ne roncsoljuk a fogait, ne szoktassuk pótcselekvésekre. Szerencsére ő pillanatok alatt le is mondott róla. Nos a testvérem sokkal gyengébb/kényelmesebb volt. Mindig csak azt mondogatta, hogy majd, majd. Ha a gyerek nyikkant egyet, gyorsan betolta a szájába a cumit. Mikor már ennyi idős egy gyerek, akkor azért már nagyban rögzülnek a szokások, így szépen megszokta, ha valami problémája van, cumi betol és kész. Most 3 éves, folyékonyan beszél, okos értelmes gyerek, ennek ellenére lóg a szájából a cumi. Engem személy szerint ez irritál. Bizony ha találkozok vele, mindig elmondom neki, hogy ő már sokkal okosabb annál, hogy cumival tömködje tele a száját. Inkább beszélgessünk, játszunk, ha aludni készül, olvassunk egy mesét, ne a cumizással foglalkozzon. Amúgy is (és most nagyon szégyenlem magam, ha ezzel bántottam a gyereket) annyira nem szép látvány egy cumizós nagyfiú, pedig amúgy olyan szép gyerek. Sajnálom ha ezzel a lelkivilágába tapostam volna, remélem nem. Engem csak a jó szándék vezérelt, hogy hátha tudok rá hatni. És sosem voltam a gyerekeimmel szemben (sem máséval szemben) akaratos, erőszakos, így én a rábeszélés elvét igyekszem alkalmazni amiben csak lehet. Testvérem ezzel szemben arra készül, hogy majd az oviban szeptemberben az óvónő fogjak kivenni a gyerek szájából, és majd úgy fog "eltűnni" egyik napról a másikra a cumi. Igaz, ez az ő dolga, és tényleg nem szabadott volna belekotnyeleskednem. De sajnálom a kisfiút is.

2011. aug. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!