Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteg gyereknek mit főzzek,...

Beteg gyereknek mit főzzek, ami benne is marad?

Figyelt kérdés

Vacsorára főznék neki valamit, délelőtt hányt szegénykém, és nem tudom milyen kaja maradna meg benne.

Krumplis tészta nem jó ötlet, igaz?


2012. dec. 3. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy valami levest, pl rántott krumpli leves, vagy köménymag leves, vagy valamilyen főzelék, pl.borsó.
2012. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sima főtt krumpli. Nem egy kulináris élmény, de ilyenkor beválik.
2012. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha hány,akkor csak sóba-vízbe krumpli,vagy háztartási keksz. legfeljebb egy bitang húsleves. az mindenre gyógyír!
2012. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha hány akkor én sem adnék neki sóba-vízbe kruplin kívül mást..legalábbis nekünk a doki midíg ezt mondja(vagy még tényleg egy lélekmelengető húsleves)

Én a sóba-vízbe krumplit múltkor úgy adtam neki,hogy összetörtem naggyából villával és még melegen egy icipici sajtot reszeltem bele,így azért mégis jobban megette.

2012. dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha hányós beteg, akkor bizony pirítós, tea, köménymagleves, főtt krumpli+ párolt zöldségek, könnyű étrend. Alma, banán, ropi, keksz, sós dolgok, és sok-sok folyadék. Az én gyerekemnek a hideg jégkocka szopogatása nyugtatta meg a gyomrát, csak persze módjával. Lehet ízesített jégkocka is.
2012. dec. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a finoman ízesített főtt rizs szokott bejönni ilyenkor.

Főzeléket, tejterméket, húst felejtsd el!

2012. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hányás esetén a meleg ételek van amikor felerősítik a hányingert, így nem javasolják. Adj neki inkább főtt krumplit, ropit, kekszet, hideg teát.

Jobbulást!

2012. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket!
2012. dec. 3. 15:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Jéghideg víz, ízesítetlen tea első sorban, hogy a folyadékháztartása rendben legyen.

Sima főtt krumpli okés, esetleg, amihez nagyobb kedve lehet, ropi, szigorúan sótalanul.

Furán hangozhat, de próbáld ki, hogy kicsi kólát szénsavmentesítesz, s nagyon apró kortyokban, kiskanállal adod, a kóladió ugyanis hányinger, hányáscsillaptó. És ha gyógyszerként adod, akkor nem is fogja máskor kérni(legalábbis nálunk a lányomnak kóla=gyógyszer).

2012. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!