Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig hitte el a...

Hány éves korig hitte el a gyermeketek, hogy "létezik" a Mikulás? És amikor "rájött" mi volt az első reakciója?

Figyelt kérdés
Szomszédomban lakik egy 10 éves kislány, és még szentül hiszi, hogy a kéményen át jut be az igazi Mikulás, ő teszi a csomagot a csizmájába. Meddig "normális" elhinni, elhitetni velük?
2012. dec. 5. 11:26
1 2
 1/11 klopusz ***** válasza:
80%

Szia!

Szerintem a kislány már régen nem hisz a Mikulásban, de fontosnak tartja elhitetni magával is.

Nálunk a gyerekek már régen nem "hisznek" benne (15, 12 és 9 évesek), mégis eljátszuk minden évben, hogy a csokit a Mikulás hozza, ha előző este kipucolta a csizmáját, a karácsonyi ajándékot meg Jézuska. Holott a mai feldíszített áruházas világban, ahol mindig van Mikulás, és a reklámok a karácsonyi ajándékok megvételére buzdítanak, már a három éves sem hisz lassan.

De jó eljátszani :-)

2012. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Eleve megmondtam, hogy egy bácsi öltözik be Mikulásnak, mert ez egy jó játék.
2012. dec. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Az én gyermekeim is 10 éves korukig hitték el. Majd később már tudták az igazat gondolom iskolából. :)
2012. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
10 éves koromban édesanyám mondta meg, hogy mi az igazság...a szomszéd fiú, aki 1 évvel volt nagyobb nálam, mondta aaz édesanyámnak, hogy amig lehet, addig titkolják, mert addig igazi nagy öröm :) :) Utána a szüleim már nem teremtettek olyan hanulatot...igazából ez hiányzott...jó lett volna még!!! Elszállt a megittség és a varázslat:(. Úgy látom a férjem sose élte át (náluk nem volt titkolózás), nem is érti, nem is akarja megteremteni :(
2012. dec. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hét évesen kezdtem igazán "tudatosodni", erre határozottan emlékszem. Általánosságban véve is. Valahogy megváltozott a világ érékelése számomra. Addig mintha "lebegtem volna". Szakemberek szerint 7 éves kor alatt alfa állapotban vagyunk még, ami megfelel a felnőtt és a kamasz kezdeti meditációs-, illetőleg majdnem félálomban levő állapotának.


Tisztán emlékszem, 7 éves koromban volt egy zenekar, akik befestették az arcukat. Pontosan tudtam, hogy van szokványos arcuk is, pedig pár évig nem lehetett tv-ben látni őket festetlen arccal (internet akkoriban még nem volt).


Ebből tudom, h 7 évesen tudtam, a mikulás egy beöltözött ember.


Halványan dereng a mikulás különleges személye ovis koromból, de arra az érzésre határozottan emlékszem, hogy félreértett engem az óvónő és ezért rámrivallt, hogy "úgy is mindjárt jön a mikulás, és virgácsot fog hozni neked"

(Mármint nekem.)


BORZASZTÓAN FÉLTEM a méltóságteljes mikulástól ekkor!! Meg is utáltam a mikulásokat ovisan. :( De ekkor még nem tudtam, hogy szokványos ember ő.

Az óvónő szakmai hibát követett el. Szóval nem éppen szép emlékem az eset. :(

2012. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 klopusz ***** válasza:
60%

Szia!


Az első válaszoló vagyok ismét. Reggel eszembe jutott valami, amit egykor olvastam.

Valahogy úgy hangzott, hogy ha egy gyerek kérdezi, a Mikulás hozza-e valójában az ajándékot, a realista szülő válaszolhatja azt, hogy annak, aki hisz benne, igen, annak aki nem, annak a szülei veszik meg a csokit, hogy ne legyen december 6-án szomorú.


Nekem tetszik ez a hozzáállás.

2012. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
miert,nem letezi?????? :((( na nemar:(((
2012. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a lányom már nem hiszi a fiam meg még nem tudta ki az, de "jött" hozzánk is felöltözve a Mikulás, igaz kicsit ittasan, és mégis akkora volt az öröm!!!! :-) Sőt, még én is megleptem a férjem egy kis csomaggal! A cipőjébe tettem egy pozitív tesztet és egy Mikulás csokit :-) valószínű nálunk a Mikulás ezentúl még szebb ünnep lesz! :-) A szomszéd lányka is olyan boldog volt, amikor "ment a mi

mikulásunk" is! Olyan boldog volt, olyan jó volt látni az arcán a boldogságot! :-) Mindenkinek kellemes Karácsonyt! Mi idén egyel többen ünnepeljük! :-) boldog vagyok!!!!!

2012. dec. 8. 10:59
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Fogadd gratulációmat, kedves kérdező!

Remélem, a pocakban a baba rendben megszületik, egészségesen!! :)

2012. dec. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok és örülök a boldogságotoknak!!:)
2012. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!