Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt akinek ennyi idős gyereke...

Volt akinek ennyi idős gyereke elhagyta a nappali alvást?

Figyelt kérdés
A kisfiam(most 28 hónapos)mindig nagy alvó volt.Délutánonként min két és fél órát,de volt,hogy akár 3at is aludt.Szeptembertől viszont bölcsis lett,de csak délelőttre.Tehát annyiban változott a napirendünk,hogy fél1kor hazahozom,kb.1kor fektetem le.Ez csak fél óra csúszás,azonban azóta egyre nehezebben alszik el,vagy el sem alszik.Ez így van akkor is ha épp nincs is bölcsiben.Volt,hogy 2 órán át énekelt az ágyában(épp most is ez megy)de nem alszik el.Persze 5-6 körül már kivan,tök hiszti.lehetséges,hogy már elhagyná?Nem nagyon korai ez?Hány éves koráig aludt neked nappal még?Köszönöm,ha válaszolsz?

2012. dec. 6. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugyan így voltunk, 2,5 éves kora óta nem alszik délután!

6- kor vacsi, utánna fürdés, 7 kor alszik !

2012. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem korai, valahogy muszáj lenne altatni. Korábban kelteni vagy sétáltatni alvás előtt. Vagy a fürdést hozd a hiszti idejére, attól felélénkül.
2012. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
A 4 és fél éves unokahúgom 2011 szeptemberében kezdte az ovit, tehát már a második évet húzza. Ő szokott aludni ott délutánonként, bár nem kötelező. (Aki nem akar, azzal külön foglalkoznak ilyenkor.) Illetve hétvégén is alszik 1-1 órát ebéd után.
2012. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még az oviban is kell aludni a 6 évesnek is. Nekem ez fura, de biztos nincs már annyi alvásigénye. Viszont az sem jó, hogy az egész estét tönkreteszi a fáradt hisztijével. Nekem még ovis korukban hétvégén is lefeküdtek aludni a gyerekek. De gondolom ezt is gyereke válogatja...
2012. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Volt egy ilyen időszaka a fiamnak is, kb. 2 hétig nem aludt délben. Hamarabb volt vacsi, fürdés és esti alvás. Aztán visszaállt minden a régi kerékvágásba.
2012. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam par nappal a 2 eves szulinapja utan ejtette a delutani alvasat. A napunk addig ugy nezett ki, hogy 8-kor ebresztettem (9-re jart/jar bolcsibe) delutan 12-kor aludt masfel orat a bolcsibe es este 8 utan aludt el. Amiota ejtette a delutani alvast este 7-kor mar alszik. Reggel 8-kor felebresztem es este 7:20-kor furdes, meseolvasas es mar a mese alatt alszik mint a bunda. Nekem nagyon jo igy, hogy az esteim szabadok, rengeteg mindent meg tudok csinalni es meg marad idom egy filmre is. A bolcsibe sosem eroltettek az alvast 2 eves kor utan. Aki nem alszik atmegy a "csendes" terembe ahol szinezni, matricazni, kepeskonyvet nezegetni es gyurmazni lehet. Nem a fiam az egyeduli aki nem alszik. Az ovi ugyanit lesz es ott sem kell aludni ha nem akar.
2012. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem 7:20-kor hanem 6:20-kor van a furdes csal elgepeltem. :)
2012. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
aha.Köszönöm.Az az igazság én is reménykedek,hátha visszatér még a régi rendszer,mert nem akartam elhinni,hogy elhagyja.De ezek szerint lehet,hogy már nem jön össze.Amúgy sosem kellett neki semmi extra ceremónia,csak betettem ágyába,mese,2 perc és aludt.Most már mindenféle taktikát kitaláltam,dehát..nem nagyon megy.köszi a válaszokat
2012. dec. 6. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Nállunk is pontennyi idősen volt egy ilyen időszaka,ha megfeszültem akkor sem aludt már csak azért sem!Aztán délután 5 órakkor már nemtudtam mit kezdeni vele csak esett-kelt a fáradságtól így én ezért gondoltam,hogy neki szüksége van még a nappali alvásra főleg úgy hogy ő is előtte 2-3 órákat is lehúzott!Azt dondolom,hogy ez a mennyiség csökken ahogy nagyobb de nem az hogy egyik napról a másikra elhagyná!

Kb nekünk is 2 hét volt és visszaállt a régi rend,nyugi!

Szerintem ez is csak a dackorszak egy része volt!


Nyugi,kitartás!!

2012. dec. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!