Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisfiam nagyon szaporán...

4 éves kisfiam nagyon szaporán veszi a levegőt, két napja náthás de most már köhög is. Ez már tödőgyulladás, vagy a szapora levegővétel nem minden esetben tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem fogalmam sincs, nem vagyok oprvos de mikor tavaly tüdőgyulladásom volt, nem volt szapora a légzésem. sőt, köhögni se igazán köhögtem, lázam 2 napig volt, tulajdonképpen azért mentem le az orvoshoz mert fájt a tüdőm-hátam...


de egy tüdőgyulladást ne otthon próbálj megállapítani, könyörgöm, ez egy nagyon komoly betegség, vidd azonnal orvoshoz, ne itt kérdezősködj!!!

2012. dec. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kizárt hogy két nap alatt tüdőgyulladása legyen. A gyerekek légzése amúgy is szaporább. Most valószínüleg az orra is be van dugulva. A szájon keresztüli légzés nem megy olyan jó gyerekkorban. Valószínüleg a szaporább légzéssel kompenzál. Azért holnap mindenképp mutasd meg orvosnak. Ha rendel még, ma is viheted.
2012. dec. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ngagyon idegesítő amikor valaki azt írja, hogy ne itt érdeklődjünk, azért van ez a weboldal, hogy az embernek ha kérdése van feltegye. Ettől még nem lesz rossz szülő és hanyag sem (magam nevében beszélek), nyilván egy 4 éves kisgyerekkel nem fogok kísérletezni a számítógépet bújva, de amíg az orvos tud fogadni pár tapasztalatot szívesen elolvas az ember, ezzel is nyugtatva vagy nem magát. Mi is arra gondoltunk, hogy nem lehet ilyen rövid idő alatt tüdőgyulladása, jó volt olvasni, hogy ti is így tapasztaltátok, de persze, hogy amint tudtuk vittük orvoshoz és ő is azt mondta, hogy vírusos kell legyen mert semmi komolyabb betegségre utaló jel nincs a gyermeken.


Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak számomra és elnézést, hogy kicsit kiakadtam de én tényleg nem szórakozásból írogatok ide mikor baj van, és nem is hanyagságból, de az orvos sem elérhető egyből mikor jön a baj :-(

2012. dec. 8. 08:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam asztmas,akkor volt ilyen,amikor meg nem volt beallitva a gyogyszere,megfazott,es rohama lett.Nem akarlak ijesztgetni,de egy esetben majdnem az intenziven kotott ki,mert nem vittem be rogton,igy is egy hetet toltott korhazban,infuzion,gyogyszereken...:((( Szerintem vidd el ugyeletre,ha a haziorvos nem rendel,nem tudom melyik varosban laksz,de Pesten a Heim Palban van ugyelet,mi is ott voltunk!
2012. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja bocsi,most olvastam a kommentedet,hogy mar latta orvos,orulok,h nem komoly,minden jot es jobbulast a kicsinek!
2012. dec. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, szerencsére most már csak az orra folyik még, de az is ritkán és ma már csak 2-3-at köhintett. a hangulata, a légzése minden normalizálódott :-)
2012. dec. 8. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!