Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá arra, hogy...

Hogyan vegyem rá arra, hogy egyen húst?

Figyelt kérdés

17 hónapos a lányom, de a hús nem szerepel az étrendje között.

Hiába adom neki már miszlikbe marcangolva vagy pépesen, nem nyeli le. Rágcsálja, de kiköpi.

Viszont bármi mást adunk neki, megrágja és lenyeli.


Egyszerűen a hús olyan számára, mint egy vegának..

Én voltam ilyen 3 éves koromig. Nem ettem húst egyáltalán, aztán pedig csak úgy két pofára ettem..


Szerintetek ez állhat a háttérben? Genetika lenne?


2012. dec. 7. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam hamarosan 3 éves lesz. Eddig nem ette a húst semmlyen formában, hagytuk is.

Most egyik pillanatról a másikra virslit, rántott húst, körömpörköltet eszik és cuppog a csontokkal. Nem tudom mitől változott meg, talán látta a bölcsiben, hogy mások megeszik?!

Ilyen kicsi korban még soszor múlik a látványon az elfogyasztás. A csokit szintén nem eszi meg a kisfiam, azt mondja rá úgy néz ki, mint a kaka. Meg se kostólja.

2012. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is kiköpi a 2 évesem.

De a darálthúsos kaják legalább csúsznak. Ma pl. rakott kel volt, azt minden további nélkül megette.

AMúgy felvágottakból, kolbiból, virsliből is eszik, igaz annyit mint 1 madár, de legalább eszik...

2012. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs hogy nem választ irok, de örülök hogy rátaláltam egy ilyen kérdésre, az én fiam 2,5 lesz de ö sem eszi soha semmilyen formában. el is vagyok keseredve.. de ugy látom többen irták (máshol is) hogy 3 év körül megválltozik meg oviban látja strb.. reménykedem, mert már nagyon unjuk a szalmakrumplit meg a krumplis tésztát meg a nokedlit stb..
2012. dec. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5 éves a fiam, nálunk már vagy 2 éve tart a husmentes idoszak, nagyon ritkán eszi meg, csak a rántott hust és virslit, itt-ott...még felvágottat sem...oviban más anyukák is panaszkodnak, szoval probálkozok, várok, hátha elmulik..engem is érdekelne, hogy lehet ezen segíteni. kell egyáltalán segíteni?
2013. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!