Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá hogy egyen...

Hogy vegyem rá hogy egyen gyümölcsöt? 2,5 éves fiam abszolut nem kéri a gyümölcsöt megsem kostolja. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

2012. máj. 24. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
békén hagyod és nem erőlteted.a kisfiam kb 1 évig nem evett meg semmit,sem zöldséget,sem gyümölcsöt,max egy kis almát.most 2 és fél éves,nem erőltettem,most már eszik.
2012. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni, hogy kínálod, esetleg felszeleteled egy kis tálba és elé teszed, te meg eszegetsz belőle jóízűen. Semmi képen nem erőltetném, mert akkor csak azért sem eszi. Nálunk is volt ilyen sajna, sőt otthon még most is nagy ritkán sikerül gyümit préselni a gyerekbe, ha igen akkor is max almát (5 éves lesz lassan), de az oviban meg 2 pofára falja szerencsére :)
2012. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
csak az a baj,h most van az eper,és gyümölcs szezon,én megveszem neki a piacon drágábbnál drágább gyümölcsöket és cseszi enni.tavaly is igyvolt a szölövel akkor kérte amikor már nem volt szezonja.amig volt mindig vettem kináltam és kiköpdöste vagy megse kostolta.na meg a másik igy hogy juttassam a szervezetébe a vitaminokat?
2012. máj. 24. 13:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ideges vagy amiért nem eszi a "büdös kölök" a drága gyümölcsöt azt látja a gyerek és lehet egy életre összekapcsolja a stresszt a gyümölcsevéssel. Az én lányom sem eszik , szőlőt, epret cseresznyét stb, de én mindig mondom neki viccesen, hogy nem baj több jut nekem. Ha zavar, hogy nem eszi meg a drága gyümit akkor ne vegyél.

Nyugi, ha nem eszik gyümölcsöt még nem lesz vitaminhiányos (egyébként is ki tudja, hogy abban a gyümölcsben-zöldségben amit nem maga termel az ember mennyi vitamin van, lehet zölden szedték le és útközben érett)

2012. máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindig legyen gyümölcs az asztalon, lássa, hogy ti eszitek, ennyi.
2012. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az etető hálón nem gondolkodtál? Nálunk nagyon szereti így enni a gyümölcsöt. Tudom, hogy ő már nagyobb, de egy próbát megér.
2012. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha látja más kisgyereket gyümölcsöt enni, akkor sem kívánja? Próbáltad már? De ne te kínáld a gyerekeket a ti gyümölcsötökkel, hanem a másik gyerek anyukája adjon a te fiadnak is. Nálunk ez nagyon működik, mert a másé mindig jobb. :-)
2012. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez tényleg így van, a másé mindig jobb.

Az én fiam most élte át azt a korszakát, hogy alig eszik. A szomszédunkban húsbolt van és nagyon szeretik a fiamat. Mikor megyünk, mindig adnak neki valami finomságot. Egy eset:itthon a túró rudi a földön landolt, ott meg 3 harapásra betermelte úgy, mint aki még életében nem evett olyan finomat. Mondtam is nekik, hogy ha nem akar enni, áthozzuk az ételt és majd Kati néni megeteti. :D

2012. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Turmix..joghurttal..?
2023. márc. 1. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!