Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyereketek,...

Mennyi idős volt a gyereketek, mikor először odacsaptatok neki?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Szerencsére ilyen még nem történt. 11 és 5 éves lánygyermekek.

Miért kellene odacsapni? Azzal csak azt bizonyítod, hogy nem tudod megoldani a problémát. Megygyőződésem szerint nincs olyan szituáció amikor csapkodni kellene.

2012. dec. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
57%
2 volt
2012. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
2
2012. dec. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Megygyőződésem szerint nincs olyan szituáció amikor csapkodni kellene"


Ilyet csak olyan szerencsés ember állít akinek picit sem problémás a gyermeke, és főleg a lányokkal könnyebb (nem törvényszerűen)

Pszichológus vagyok, a kislányommal mindent metudtam beszélni szinte 3 hónapos korától....de a fim ő más eset volt neki igen is kellett az a határ, hogy megtudja mi "jön szidás" után. Az nem okozott nála stop inert....és mikor már többször ön és kicsit közveszélyes helyzetet hozott létre sajnos kapott egy kicsit a fenekére nem nagyot csak tudja hogy olyan is léteik...azóta nem gerjeszti odáig a helyzetet....3 és fél éves volt ekkor...

Minden gyerek más és más...van akiknek kell ez a határ....persze nem folyamatosan, és csak óvatosan

2012. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

2,5

Meg kell tapasztalnia, hogy az életben ilyen is előfordulhat, ha sokáig feszíti a húrt.

23 éves unokaöcsémet sosem bántották fizikailag. Soha életében nem tapasztalta azt, h vitát tetlegességgel zárjanak le. Be is pisit, amikor a discoban kapott egy pofont egy nála nagyobb termetű fickótól.

A pasi miatt unokaöcsém elejtette az italát és ebbe nem nyugodott bele. Bocsánatot kért ugyan a hapsi, de másik piát nem vett. Na akkor öcsém úgy gondolta, h majd ő helyreteszi a dolgokat verbálisan, de durván. Hát nem jött össze.

Nem kell péppé verni a gyereket, de egy atyai/anyai pofonba nem hal bele. Edetleg egy vesszővel való eltángálásba sem. Ha már nagyon makacs.

2012. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagyok híve a gyerek veréssel történő "nevelésének". Ennek ellenére, amikor a lányom majdnem 2 éves volt, és a kezét a kezemből kitépve kirohant az úttestre, minden verbális jelzésem ellenére, akkor bizony kapott egyet a popsijára. Megtanulta, hogy ilyet ne csináljon...
2012. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, hogy nem lesz népszerű amit leírok, de mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy a gyermekek testi fenyítését illetően jelenleg a magyar jogrend a "zéró tolerancia" elvét vallja. És ez így van jól. Végtére is milyen alapon üthet meg valaki egy nála védtelenebbet. Egyáltalán, milyen alapon üthet meg bárkit is? Ez nem praktikussági kérdés, hogy ebben az esetben igen, a másik esetben nem. Kicsit ütni szabad, nagyot nem. Esetleg néha pálcát is lehet használni, ha nagyon makacs...

A gyermekek tesi fenyítésének tilalma abszolút elvi kérdés! Nem is a jogból kell levezetni, hanem az emberi mivoltunkból.

#4. Milyen pszichológus vagy? Még le is mered írni? A névjegykártyádon is rajta van, hogy "Támogatom a gyerekek verését, de csak szükséghelyzetben"? Esetleg bátortalanabb szülőknek tanácsot is adsz, hogy mikor és hogyan üssenek?Egy 3,5 éves gyerekkel nem bírsz el csak erőszakkal? Hogyan segítesz annak, akinek még valamilyen problémája is van?

2012. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Utolsó! Szerintem azért a gyerekverés és a nevelés közt van egy kis különbség. Ezt azért nem kellene elfelejteni.
2012. dec. 7. 19:43
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval sem jeleztem hogy kékre zöldre kell verni a gyereket sőt...

És ha már a jogszabályoknál tartunk létezik a gondatlanság vétke is ( mint pl gondatlan felügyeletből létrejött...., sőt van gondatlan nevelés következményeként létrejövő haláleset vétke is)

Úgy gondolom hogy ha a gyermek többszörös beszélgetés rászólás majd szidás után is mondjuk bele próbál nyúlni a konnektorba, (akkor is ha van benne védő bigyó, mert nem tudhatod hogy ha valahova elmész ott van e és 3mp alatt megtörténhet a baj)

vagy kiszalad az úttestre amivel "nem csak" a saját épségét veszélyezteti más is megsérülhet, sofőr aki épp arra jár hatalmas sokkot kaphat stb még sorolhatnám, elenyésző az ha a pelenkás fenekére suhintasz.

Nem fájdalmat kell neki okozni egy percig sem erről volt szó, nekik ez egy olyan fajta testi jelzés amit sokkal hamarabb megértenek mint az ordítást. Gondolt végig egy viszonylag kis gyermek is a nem tetszését ütés szerű (sőt valamikor tényleges) mozdulattal fejezi ki még akkor is ha ilyet előtte nem látott tapasztalt...a testtartás, az ilyenkor kisugárzik érzések teszik ezt neki "ijesztővé" olyan ez mint amikor egy állat megrázza a kölykét mert elcsámborgott...

Még egyszer hangsúlyozom nem fájdalom központú fenyegetésről van szó...

Valamint az aki azt mondja hogy egy felnőtt hogy nem bír egy picivel az vagy örülhet (mert "szófogadó" a gyereke)vagy nincs neki.Tudom nehéz felfognia az embernek azon helyzeteket amiket saját bőrén nem tapasztalt, és ítélkezni, dühöngeni sokkal könnyebb mint átgondolni, megérteni. Sajnos egy kis gyerek tud a legkiszámíthatatlanabb lenni elég pár másodperc és visszafordíthatatlan probléma alakulhat ki.....

Mellékesen megjegyzem hogy azért a legtöbb szülő ráordít a gyermekére amit verbális verésnek is tekinthetünk, és ez sokkal több maradandó kárt okoz a lelki világában mint egy kis nevelő popsira ütés, sokkal hamarabb elfelejtik, sőt a sarokba, szobába, ágyban maradós büntetés is nagyobb károkat okozhat.

Valamint e kézre, fejre és egyéb "fedetlen" testrész megütését én is elítélem, valamint ha ez folyamatossá válik, nem szabad (nem is érdemes) minden egyes rossz cselekedetéért így fegyelmezni.....de h életveszély elkerülése érdekében 1-2 ilyen esttől nem lesz lelkileg sérült....

2012. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ráütök a gyerek popsijára egy picit,vagy ráütök a kezére ,minthogy valami történjen vele azért mert nem fogad szót. Igen is vannak olyan szituációk amikor kell!!És nem a gyerekbántalmazásról vagy a családon belüli erőszakról van szó!!!!Csak ez ma már nem annyira elfogadott és meg is lehet nézni egy két gyereket ,tinit,hogy milyenek lettek amiért nincsenek határokhoz nevelve és nem tudják mindennek van következménye.


Én is kaptam anno a seggemre ,sőt alsó osztályban még az osztályfőnökünktől is kaptunk favonalzóval tenyerest vagy súlyosabb esetben körmöst. Senki nem élte meg negatívan,a szülők se reklamáltak és meg is látszódott,hogy az órákon mindenki tisztelettudó volt és azt csinálta amit kellett. Utána osztályfőnökváltás, hát felborult minden, az órákon nem lehetett normálisan figyelni mások miatt , nem haladtunk a tananyaggal és még sorolhatnám. Ma már ezt nem lehet, de a gyerek nekimehet a tanárnak? Nevetséges.

Aki meg annyira ellenzi ezt kíváncsi vagyok mit tennének abban az esetben ha a gyerek őt ütné meg, vagy egy társát és még sorolhatnám. Nem ütnél rá a kezére ,hogy ilyet nem lehet hanem leülnél vele megbeszélni? Felnőtt korában ilyenért börtön is járhat! Ott sem fognak a rendőrök elbeszélgetni vele,hogy ilyet nem szabad és ha megígéred több ilyet nem csinálsz akkor elengedünk. 24 éves anya

2012. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!