Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ha otthon...

Ti mit tennétek ha otthon vagytok és 4-5 éves gyereketek nem akarna oviba menni/járni? Otthon tartanátok?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a legkisebbel. ( 3.gyerek) Őszintén megmondom, hogy kevésnek érzem magam a 24 órás (na jó 9et alszanak) szórakoztatásukhoz, lekötésükhöz úgy hogy mindamellett nagyrészt egyedül intézek mindent háztartás, takarítás, bevásárlás, mosás, főzés, szóval szokásos. A nagyobbam 5 éves minden reggel ordítva indul és ordítva válunk el. Ez huzamosabb ideje így van. Nem történik vele semmi rossz bent, az óvónők maximálisan megértők, kedvesek, a dadus is, amennyit csak lehet odafigyelnek rá dehát van másik 25 gyerek nyilván nem tudnak csak vele foglalkozni egész nap. A középsőm 3 éves múlt ő most kezdte, egyenlőre szereti de gondolom az egyértelmű hogy ő is lázadozna ha a nagyobb nem járna. Nem tudom mit tegyek, ha viszem egy szemétnek érzem magam, és kaptam már olyan megjegyzést másoktól hogy úgyis itthon vagyok akkor minek "küldöm" őket. De ha dolgoznék már (mert eredeti tervünk az is volt csak másképp alakult) akkor se tudnék itthon lenni vele csak azért mert utálja az ovit. Hónapok óta ordít minden reggel. Nem használ semmi.
2012. nov. 29. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképp nem venném ki az oviból mert csak eltolod a problémát,akkor iskolában lesznek gondok.

Azt kellene kideríteni h miért üvölt ennyire az ovi miatt?!Bent is üvölt vagy csak mikor menni kell?!

2012. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

csak amikor menni kell. egyértelműen nekem szól a dolog szerintem, de hiába a közös program a több személyre szóló odafigyelés (nevelési tanácsadóban is jártam már kínomban de sok újat nem mondott csak ezeket hogy csak kettesben is töltsünk időt ne mindig a másik két tesóval együtt mert biztos testvérféltékenység van a dolog mögött stb. bár ez számomra nem annyira érthető mert semmi baja a tesóival)

Egyébként is lobbanékony alkat az igaz, az oviban is néha "kiakad" ha nem úgy van vmi ahogy ő szeretné de ez még normál keretek között van az óvónő szerint.

Nemrég csináltak videót az oviban róluk és visszanézve ott is teljesen oké egész nap, nem sír, nem ordít.

2012. nov. 29. 16:58
 3/11 anonim válasza:
100%
Kevés az info, de úgy gondolom, az a baja, hogy a legkisebb otthon lehet az anyuval, tehát: féltékeny. Amikor már otthon van, próbálj meg egy kicsit csak vele foglalkozni, csak az ő napját megbeszélni, ha csak pár percben is, de lássa, hogy az anyu most csak nekem ad az idejéből. Persze ez a kisebbre is érvényes, aki szintén ovis. Esetleg a két nagynak együtt olvasni egy mesét azzal a címszóval, hogy ez csak nektek szól, mert ti már okos nagyok vagytok, akik értik a mesét. Ebből leszűrhetik, hogy a kicsi is kimarad bizony néhány dologból, ha másokból is, mint ők. Sok szerencsét és ne hibáztasd magad, ez semmiképp sem könnyű!
2012. nov. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem utólag ne vedd ki. Főleg egy öt évest. Max én a középsőt nem küldtem volna még, de ha ő szereti nincs gond. Ovi után menjetek el hármasban/vagy néha csak kettesben valahová, még az apa vigyáz a kicsire, illetve vigye az apa magával őket. Ez a legtöbb esetben beválik féltékenykedésre- ovikerülésre.
2012. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyesnek, hármasnak igaza van!

Ne vedd ki őket az oviból, szükségük van rá, mint ahogy neked is egy kis nyugalomra.

Jó megoldás lesz néha a kicsit "hanyagolni", és a nagy ovisokkal külön foglalkozni!

Nem egyszerű, de jól csinálod, kitartás!

2012. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mint írtam ezt javasolta a nevtan is meg erre magamtól is ráéreztem hogy külön figyelem kell neki, amennyire módomban áll meg is teszem így ahogy írtátok. Köszi a válaszokat!
2012. nov. 29. 17:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!Én is ovi utáló voltam.Mindig féltem,hogy Anya nem jön értem.Színtisztán emlékszem,hogy bőgtem,mikor menni kellett.Nem változott 3 évig sírtam az óvodában.Ettől függetlenül nem vettek ki.De sokszor volt olyan,hogy nem kellett bemenjek,kb. heti egyszer,azt hiszem.Az is rémlik,hogy az óvónő Anyu előtt mindig kedves volt,majd amikor kiabáltam,hogy "Anya,ugye háromra jössz értem",az óvónő mindig azt mondta,"nem jön anya csak fél ötre!" Addig nem hitte el nekem anya,amíg meg nem hallotta.Én örültem volna,ha kivesznek.Ja,és nem lettem antiszociális,iskolába járni pedig imádtam!Ott a tanítónéni mindig azt mondta,ha "nem jön érted Anya hazaviszlek!" Az iskolában nagyon kedves tanítók voltak,mindent imádtam,és ott érdekes módon soha nem sírtam.Azóta teljesen központi figura vagyok,sok baráttal.Ha majd ovis lesz a kicsim,mindent meg fogok tenni,hogy jó oviba kerüljön,de ha nem szeret járni,és van arra lehetőség,hogy otthon maradjak vele, nem fogom "küldeni."

Ennyi az én szemszögemből,én tisztán emlékszem,milyen volt.

Sok boldogságot!35 hetes kismama

2012. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ha 5 éves akkor ki se veheted, nem? 5 éves kortól kötelező, iskola előkészítő, nem te döntesz :(


viszont én a helyedben átvinném másik csoportba! velem is így voltak, utáltam oviba járni, átvittek máshova és imádtam :) pedig tulajdonképpen semmi baj nem volt az elsővel csak nem volt barátom mint utólag kiderült, az új oviban egyből egymásra találtunk egy lánnyal akivel már 25 éve barátok vagyunk :)

2012. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm fogalmam sincs mit tegyek megmondom őszintén...a z óvónők annyira korrektek rendesek tényleg bármikor beszélhetek velük erről, nem akarnak lerázni és úgy vettem észre hogy ismerik is a gyerekemet tehát amiket mondanak róla, meg írnak az értékelésekben az majdnem teljesen úgy is van. Olyan nehezen tudom elhinni hogy közben meg gyökeresen másképp bánnának a gyerekkel ha nem látom, meg a fiam is csak mondaná ha valami baj lenne legalább panaszkodna, de nem panaszkodik úgy kifejezetten semmire csak azt hajtja hogy nem akar menni nem szereti.

Úgy tudom egyébként hogy 5 éves kortól úgy kötelező hogy a délelőtti foglalkozásokon részt kell vegyen azaz 9től 11-1/2 12 ig kell ott legyen, ez megoldhatatlan számomra úgyhogy vagy egész nap vagy semmi ez a 2 variáció.

2012. nov. 29. 21:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem venném ki, mert később még nehezebben szokná meg újra a közösségbe járást. Szerintem csak átmeneti dologról van szó. Lehet, hogy valamelyik társával van konflikutsa, próbáld meg kiszedni belőle, bántja-e, piszkálja, csúfolja-e valaki. Szerintem el fog múlni. Neki már oviban a helye, hosszú távon azzal teszel jót neki, ha járatod.
2012. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!