Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsikezdés és egyre extrémeb...

Bölcsikezdés és egyre extrémebb szep. Szorongás? Te mit tennél?

Figyelt kérdés
1 hónapot járt eddig,1 hete betegeskedik,de a helyzet még így is egyre rosszabb.előtte kedves,barátságos,mosolygós gyerek volt most meg mindenkitől fél,menekül és ha 3 lépésnél távolabb kerülök tőle,már sikít.fél éjszakákat ébren van és engem követel,holott nincs köztünk 3 méter sem,mert az ő szobája összenyílik a miénkkel.25 hónapos egyébként és fiú.már kezdek nagyon kiborulni. a tehetetlenségtől és a folyamatos nyafogástól,sikítozástól,nyavalygástól és hisztitől.ráadásul hétfőtől újra bölcsi...
2012. dec. 7. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Kicsi még ahhoz, hogy ilyen hosszú ideig külön legyen az anyukájától. Nem csoda, hogy így reagál.
2012. dec. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bölcsiben dolgozom, jó pár gyereket beszoktattam már, leírom a tapasztalataim:


A legnagyobb problémát abban látom, hogy a szülők nem következetesek. Mikor ott hagyja anyuka a gyerekét a bölcsiben, a babának pár nap/hét alatt rá kellene jönnie, hogy anya jön értem, és elfogadnia a helyzetet. De, ezt nehéz kivitelezni, ha a szülő nem következetes. Mikor egy anyuka/apuka azt mondja, hogy "nincs mese, ha nem pakolsz össze", majd mégis megengedi, mert megesik a szive a gyereken, a lehető legrosszabbat teszi.Lehet,hogy abban a pillanatban örül a gyerek, de nem fog hinni a szüleinek. Miért is tenné, ha a szülők bebizonyítják, hogy tartják be a szavukat? Így a "jövök érted" mondat sem lesz feltétlen megnyugtató...

Az, hogy sírdogál reggelente, az normális, fáradt, nyűgös, és persze hogy anyával lenne a legjobb. De a sikítozás, félelem nem az. Van, hogy mindent jól csinál anya is, gondozónő is, de a gyerek egyszerűen nem érett meg a dologra. Lehet, hogy év múlva nagyobb sikere lenne ennek az egésznek, nekik pár hónap is sokat számít.


Nem mellékes számít,hogy milyen a bölcsi, a gondozók, jól érzi-e magát, és hogy ti hogy álltok a bölcsihez. Elmondtátok neki, hogy miért került oda? Mert anyának dolgoznia kell? Látja rajtad, hogy te is görcsölsz a bölcsi miatt? Mert átveszik ám....

2012. dec. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*nem tartják be a szavukat
2012. dec. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A lányom is ezt csinálta. Ejszaka sírt, sikított, engem követelt, órákig fent volt. Fel akartam keresni egy gyermek pszichológust is már.aztan egyik napról a másikra elmúlt. 2 hónap után mondta azt a gondozó, hogy be szokott a kislány. Reggelente még most is van egy kis nyafogás, de egyébként már minden rendben.
2012. dec. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kisfiam 2 éves most, két hetet járt a második hét vége felé beteg lett, 1 hetet kihagytunk. most a héten megint mentünk az első 2-3 nap kegyetlen volt, csüt-péntek már elfogadtatóbb, de sokat nyafizik amikor bemegyünk. a gondozónéni tanácsa szerint pénteken gyorsan átöltöztettem a ruháit ledobálva, bevittem felvette sírt akkor is integettem neki és amíg a ruháit pakoltam kint, már nem sírt elkezdett nevetgélni és beszélgetni. talán megint jól érzi majd magát mint az első időkben. akkor este is akart menni. aludni egyenlőre nem hajlandó, de 3-4 napja elég csendesen fekszik és csak néha szólal meg. anyósom tanácsára mikor 1/4 2 felé elhozom, cumit dugok a szájába lehajtom a babakocsit és akkor alszik 30-40 percet. mert bölcsi után itthon sem akar egyébként aludni és este 6-ra teljesen kész van, velem együtt.
2012. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én azt tenném, hogy ha a melóhelyem engedné, vagy várnék még a bölcsivel 1-2 hónapot, vagy ha nem, akkor kérném, hogy még hadd legyek bent vele 1 hetet a csoportszobában, tehát elnyújtanám a beszoktatást. Ő egy ilyen gyerek, és ezt a bölcsinek is figyelembe kell vennie, Neked is, mert különben nagyon megtörik, és egy csomó bajod lesz vele. Legyél vele nagyon türelmes, magyarázd neki el ezerszer, hogy mi van, anya dolgozik, és siet hozzád vissza, addig játsszál a Pityukával, szeretgesd, de légy határozott. A fennmaradó időben is vele lennék, irtó sokat mondanám, hogy szeretem, és anya-apa siet majd érte, ha eljön az idő, hogy egyedül maradjon a bölcsiben.

Nekünk is ez volt, én már totálkár voltam, éjjel nem volt elég neki, hogy ottvagyok, fel kellett vennem, és rajtam lógott, azt sem engedte, hogy lefeküdjek, olyanok voltunk komolyan, mint a majmok. Először én is nagyon megijedtem, nekem is sikítozott, meg eszméletlenül sírt, ijesztő volt ez a kétségbeesettség, és arra gondoltam, hogy kiveszem a bölcsiből, mert ez nem normális...ez kb. 6 hétig, nappal már alva jártam, és csak sírtam a kimerültségtől, de éjjel akkor is dajkáltam őt, és 1x csak már lemászott rólam, és elaludt, és utána is minden este, egyre rövidebb ideig kellett már ringatnom, most már csak pár perc, és már fekszik is le. Ez így megy 1 hónapja.

Próbáld kerülni a MUSZÁJ, meg anyának dolgozni KELL, meg neked ez a dolgod szöveget, mert úgysem segít. Szánj elég időt reggel az elindulásra, ne siettesd őt

Csak légy vele türelmes...

2012. dec. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm,h írtatok.a következetességre én már fokozottan figyelek.az apja sajnos kevésbé :-(

akkor menjek be hozzá,ahányszor csak hív?igazából ki sem enged a szobájából.nem akarom gyötörni és szerintem a gondozókat és a gyerekeket is utálja már.nem lehetek bent vele,próbáltam már.mikuláshoz bementünk a bölcsibe jó fél órára.ebből 25 perc ordítás volt.úgy is,hogy ott lehettem vele.mondhatni,így még rosszabb volt.bennem is egyre több az ellenérzés a bölcsi kapcsán.valahogy csalódott vagyok. napközben is tényleg mint egy kismajom,csüng rajtam.hetek óta kialvatlan.ő is,mi is.képtelen vagyok uralni a helyzetet

2012. dec. 8. 13:49
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok...nem tudom mi lenne a jó, de biztos hogy én mindig mennék hozzá, ha sír, és sajnállak benneteket nagyon, én lehet nem vinném még a bölcsibe, ha meg tudjátok oldani....

Vagy át egy másikba tiszta lappal, mert vagy a gyerkőc nem érett még meg rá, vagy a gondozónénik nem tetszenek neki...olyan nincs, hogy a gyerek jól érzi magát, és egyhuzamban sír, ez jelez vmit, és higgy neki, vmi nem jó neki ott....:-/

2012. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!