Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye jól csinálom? Nem lesz...

Ugye jól csinálom? Nem lesz tőle baja?

Figyelt kérdés

25 hónapos a gyermekem, egy hete megbeszéltük,hogy nem kell már neki a cumi, ő már nagy, a kicsik cumiznak csak. Szépen ki is készítettük este a Télapónak, aki regglre ajándékot hozott érte cserébe.

Első este volt egy kis pityergés, de szépen elaudt, éjszaka kétszer felébredt, de átölelte a "tente takarót" és szépen elaludt. Azóta minden elalvásnál, kéri a cumit, nem sír,csak kicsit "dünnyög",de egyedül elalszik. Elmodnom neki,hogy milyen ügyes, meg így szépek lesznek a fogai stb...De érdekes,mert van egy kistesója és ha őt látja cumizni nem jut eszébe.


Nagynéném szerint kárt teszek a ksi lelkében,mert még csak két éves, cumizzon csak ameddgi akar, majd elszokik róla. Mert hogy ő dadus oviban, és hány és hány gyermek cumizik még 5 évesen is:(:(


De kérdezem én, ha nem sír, kcisit próbálkozni, már meg kellene torpanjak, és vissza adni neki. Eltelt egy hét és olyan ügyes volt...

Vagy rosszul gondolom?


2012. dec. 10. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálod, ha lelki problémái lennének emiatt, akkor szerintem nem érné be a takarójával, és nem tudna elaludni. Meg esélyes, hogy akkor a kicsitől is el akarná szedni a cumit.


Az, hogy másnak 5 évesen is cumizik, egyáltalán nem irányelv, mert ennyi erővel van, aki meg soha. Úgyhogy szerintem jól csinálod :)

2012. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keresztlányomtól 3,5 évesen vették el a cumit, szintén finom módszerre. Az anyós viszont közölte, hogy ez kegyetlenség. Volt nagy vita belőle.

Az egyetlen fontos dolog, hogy a kislány szépen leszokott róla, nagy sírás nem volt soha. Most 7 éves és köszöni szépen jól van. :)


Igazából nem tudom...lehet meg kell várni bizonyos helyzetekben, hogy a gyerek önmaga szokjon erről vagy arról. Viszont, amiben lehet irányítani őt, az ő érdekében, és ami zökkenőmentesen megy, az szerintem nem árthat, és nem okozhat lelki sérülést.

2012. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nagy lányom is ennyi idös de ö erösebben ragaszkodik a cumihoz, habár neki meg semmi plüss álalta nincs amit kimondottan szeretne.


èn azt mondom, hogy nem veszem el az éjszakai alvástól neki. már csak a szobájában cumizhat, de azt akár 4 éves korig is hagyom neki.


DE ha te már így döntöttél, ha ezt már megtetted akkor semmi de semmi képpen se hátrálj meg ha nem sír érte, ha nem rossz ez neki.

2012. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jól csinálod, én is így csinálnám. Nem sír. Ez a lényeg! Azaz nem nagyon bántja a dolog, nem okozol neki fájdalmat, hisz gondolom akkor bőgicsélne.

Szerintem nagyon is ügyes és okos vagy.

Én sajnos nehezebb heyzetben vagyok, mert nekem az ujját szopizza, azt meg nem adhatom a télapónak :-D

2012. dec. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól csinálod. Barátnőm is így csinálta. Nekem még csak másfél éves, idén még nem kérte a Mikulás, de jövőre szerintem elküldjük mi is neki, ha addig valami csoda folytán nem dönt úgy magától a fiam, hogy már nem kell.
2012. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Maradj csak következetes. Ez fontos hozzáállási mód a kisgyermek nevelésben. Megzavarnád csak, ha visszaadnád neki.


Ettől függetlenül nem gond, ha egy gyermek 4-5 évesen is cumizik, bár nem cél.


Bár eldöntetlen vita folyik máig a szakemberek között a

cumi kontra ujjszopás között, felhozva mindkettő elleni érveket is, és mellett szólóakat.


Kedves kérdező, ha ujjacskáját szopná kicsinyed a későbbiekben, azon ne aggódj. Könnyen előfordulhat, h a cumi hiányát majd avval kompenzálja.


Egy óvodapedagógus

2012. dec. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!