Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy van nálatok ez az oviban?...

Hogy van nálatok ez az oviban? Ebéd-kérdéses téma.

Figyelt kérdés

Most akadtam ki, amikor fizetésre került a sor.Számolgattam, számolgattam, hogy jött ki majdnem egy teljes hónap a gyerekemnek, hisz 11 napot volt oviban.Na, kiderült:

4x volt beteg a múlt hónapban, viszont amikor lebetegedett, és reggel telefonáltam 7-negyed 8-kor hogy nem megy, azt a napot is fizetnem kell.Ha mondjuk visszaviszem a dokihoz szerdán délután, akkor a csütörtököt ismét fizetem, mert nem tudják, hogy aznap nem fog ebédelni, vagy fog.A szabály, hogy előző nap 10 óráig kell jelezni, hogy másnap nem megy.

Jah, és olyan nincs, hogy ha délben hozom el a gyereket minden nap, akkor nem kérem az ebédet.Kötelező kérni minden napra!!!Én itthon vagyok gyes-en, főzök, délben hozom haza a nagyobbat, de akkor is ki kell fizetnem mindent.Tízórait, ebédet, uzsonnát.

Nálatok is így működik a rendszer?



2012. dec. 10. 14:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanígy van nálunk is.Ha reggelre beteg lesz,és telefonálok,már késő..azt a napot fizetni kell.Szeptemberben kezdtünk mi is,és szintén délig vagyunk.Egyezkedni próbáltam a vezetővel,hogy akkor már hadd ne kérjem az ebédet,de nem engedte.Úgyhogy így megy!
2012. dec. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor betelefonálok, hogy nem megy, azt a napot nekünk is fizetni kell, hisz ugye ők előző nap már megrendelik.

Amikor megy első nap,ha tudok szólni előző nap, akkor van minden,ha nem szólok előző nap akkor nem kap reggelit,de az egészet fizetni kell.

Én max ebéd után szoktam elhozni,ha el tudok menni korábban, akkor meg az uzsit a kezébe nyomják.

2012. dec. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%

Ez mindenhol így van, előző nap kell szólni 9-ig, hogy másnap nem megy a gyerek, mert nekik le kell adni a létszámot, másnap hány gyerekre kérnek enni, és annyit hoznak, annyit számláznak ki az Ovinak!

Olyat nem lehet, hogy viszed a gyereket, de enni nem kérsz neki!

Lányom csak délig van, ugyan úgy kifizetem az uzsonnát is, amit megkap, haza hozhatja!

Ha otthon vagy gyesen, enne járasd Oviba, pláne ha ennyire megterhelő anyagilag, és csak foglalod a helyet azok elől, akik dolgoznának, és járatnák a gyermeket oviba, de sajnos nem férnek be...

2012. dec. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

nálunk úgy működik, hogyha nem jelzek 9 óráig ,akkor a másnapit mindenképpen ki kell fizetni függetlenül attól, hogy valóban ott van-e és megeszi-e, vagy sem. tehát ha reggel beteg és 9-ig telefonálok, akkor az aznapi ebédet ki kell fizetni, másnapra viszont már ki tudják húzni.

de amúgy rendesek nagyon az óvónők, klön jelölik, hogyha ilyen hirtelen lebetegedés van, és olyan napon kihúzzák, amikor nem darabhusi vagy hasonló kiszámolt főre való ebéd van, hanem mondjuk csak főzelék pörivel,, szóval ilyen napon kihúzzák mintha nem lenne ott és úgymond leeszi azt amit kifizettünk korábban a betegség miatt.


a fiam bölcsijében ugyanígy kilencig kell lemondani a másnapi kaját, viszont van lehetőség az aznapit elhozni a konyháról. szóval nálunk nincs gond ilyen szempontból... igazából ez a városunk összes ovijában és bölcsijében így működik.

2012. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

igen, pont így van

tavaly, amikor kezdtük az ovit külön el is mondták

lemondani csak másnaptól lehet, azt is csak 8.30-ig nálunk, és ha nem ebédel ott, akkor is ki kell fizetni a teljes étkezési díjat

így, amikor lebetegszik, elvész egy nap, rosszabb esetben kettő. Pl az imént hívtak, hogy menjünk érte, mert lebetegedett, a párom elindult, holnapra nyilván nem tudjuk már lemondani a kaját. Ha holnap reggel 8.30 után derült volna ki, hogy nme érzi jól magát és nem megy oviba, akkor a holnapi és a holnap utáni kaja is bent marad, mert már nem lehet lemondani.

2012. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
51%
ha ki van fizetve a teljes napi étkezése a gyereknek, akkor elhozhatod az ebédjét+uzsiját!!! a jegyző meg tudja mutatni az erre vonatkozó jogszabályt, menj be a polgármesteribe és utána beszélj az ovivezetővel.
2012. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Az ebédet nem lehet elhozni az oviból.Már több anyuka kérte, de nem adják oda!

Ha annyira fontos a létszám, akkor hogy lehet, hogy mondjuk aznap reggel ha kérek a dédiéknek 3 ebédet elvitelre, simán adnak.És az irodai alkalmazott az oviban miért jár-kel teli tányérral a kezébe (eszegetve közeben), ha olyan pontosan ki van számolva minden?

Ne mindegy.Egy kicsit le kell higgadnom, hogy 12 ezret fizetek holnap.

2012. dec. 10. 14:22
 8/28 anonim ***** válasza:
51%

kicsit utána kéne járnod, ugyanis nem az óvoda dönti el, hogy mit csinál a kifizetett ebédekkel... erre létezik jogszabály, ami némileg szabad kezet ad az önkormányzatnak, illetve bizonyos korlátok között az intézménynek is, de ha nem sajnálod az idődet és az energiát még az is kiderülhet, hogy bizony kényelmi okokból nem adják ki, pedig egyébként ki kéne nekik...

az irodai néni meg azért eszik ott, mert mint ott dolgozó jucinak akit mindenki szeret kerítenek egy fél adagot. ennyi. az óvónő is megeszi az uzsiból a két szeltjét pedig egy forintot se fizet érte. de nyilván a gyerekek rántott husiját nem fogják odaadni a felnőtteknek. egyébként megéri jóban lenni a konyhásnénikkel, ezt tapasztalatból mondom, ugyanígy a takarítókkal meg a karbantartóval is. Nagyon sok mindenben tudnak segíteni ám a mindennapi dolgokat tekintve is. és ha jucinéni ezt tudja és alkamazza is, akkor bizony kap minden nap potyaebédet. én is kaptam mikor gyógyped asszisztensként dolgoztam egy spec.általános iskolában, és bizony elárulom, hogy a férjem is (aki tanító) kap egy tányér levest vagy főteléket ha épp ő kíséri a menzára az osztályát. De a büdösbunkó márianéni aki még köszönni se tud a konyhásnéniknek, nem kap soha... erről ennyit.

de visszakanyarodva: ha kifizeted, akkor alapesetben jár az aznapi kaja és kész, ezt törvény írja elő. a helyi szabályozás miatt lehetnek kitételek, hogy milyen esetben nem adhatják ki stb, de a polgármesteriben ezt pontosan meg tudják mondani, hogy a ti ovitoknál hogy van. ha nem sajnálod az energiát az asztalt csapkodni akkor tán még haza is hordhatod innentől a kaját.

2012. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ne haragudjon a világ, de ha a szülő 7 után felemeli a telefont, az teljesen jó.Szerintem nem álltak neki 6-kor megfőzni az ebédet a konyhán.
2012. dec. 10. 14:38
 10/28 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem hozhatod el az ételt, ha kifizetted. Persze tudom, hogy sok helyen ezt csinálják, de nem csinálhatnák. Bemennék, és megmondanám a véleményem. Amikor én voltam ovis vagy az öcsém, mindig szóltak, hogy hozzuk el az ebédet.


Előző napi határidó pedig azért van, mert nem csak a főzéssel kell kalkulálni, hanem az alapanyagok beszerzésével is.

2012. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!