Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érkezik nyáron a kistesó....

Érkezik nyáron a kistesó. Kisfiam 5 éves és egyre jobban érdekli a téma:hogy került oda be a baba, hogy és hol fog onnan kijönni?

Figyelt kérdés
Mit mondjak? Az ószinteség híve vagyok, okos is a gyerek, de mégsem akarom már a teljes igazságot elmondani. Nem tudom hogy fogadná. Ti mit mondanátok a gyereknek? Ami őszinte, de tálalható
2012. febr. 20. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
"Amikor egy anyuka és egy apuka nagyon-nagyon szeretik egymást, akkor anya hasában elkezd nőni egy kisbaba. Aztán amikor már elég nagy, doktor bácsi felvágja anya hasát, és kiveszi belőle" 5 és 6 éves fiúknál bejött, pláne, hogy császáros voltam... :D
2012. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En is ezt mondtam. Erre jott hogy az oviban aztmondtak neki hogy egy lyukon bujik ki a baba es addig vizben van a hasamban. De pl van az egyszer volt hol nem volt az elet cimu mese sorozat abbol vedd meg azt a reszt pl ami erol szol, vagy vannak ilyen temaju konyvek gyerekeknek, ha nem is veszed meg ihletet lehet meriteni beloluk ha beleolvasol a konyvesboltban
2012. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég sok gyerekeknek szóló könyv van a témában, jó ötleteket lehet belőlük meríteni, de az a lényeg, hogy soha ne hazudj! Meg kell mondanod az igazságot, ha nem is egyszerre mindent, szóval semmi gólya meg almamag! :D Ez az "Amikor egy anyuka és egy apuka nagyon szeretik egymást..." jó kezdet lehet. Viszont lehetőleg ne mondj olyat, hogy "felvágják anya hasát, és kiszedik a kisbabát" (hacsak nem vagy tényleg császáros, mint az első hozzászóló). Hallottam már olyan kisgyerekről, aki emiatt sokáig nem szerette a kistesót, mert "anyának fájt miatta".
2012. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

hu, engem most nagyon megkoveztek, de a fiam amikor kerdezte (meg csak 3 eves lesz), azt mondtam, hogy apa tette be, akkor ilyen pici volt (mutattam), és bennt megnőtt, azert nőtt a hasam is, és nemsoka kibújik a puncimon.


Egy darabig emlegetette, rohogott rajta, aztan elmult. napokra vagyok a szulestol, epp tegnap mondta apa, hogy a gyerkoc igencsak felfogta a helyzetet, nem orul neki, de siman tudja mi van/lesz.

2012. febr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Május végén érkezik az öcsi, a fiam 5 és fél éves lesz akkor.

Ő is egyre többet kérdez, de kisebb válaszokkal le lehet szerelni.

Én azt mondtam neki, hogy ha egy férfi és egy nő nagyon szeretik egymást, és kisbabát szeretnének, akkor egy kis sejtecske elkezd nőni az anyuka hasában, és abból fejlődik ki a kisbaba. Persze tovább is lett kombinálva, hogy mindenkinek vannak sejtjei, de csak a nőknek lehet gyerekük, mert csak nekik van olyan szervük, amiben elfér a kisbaba. Megszületniük az orvosok segítenek a kórházban, vagy kiveszik hason át, vagy a nők lába között egy lyukon bújik ki.

Őt leginkább a köldökzsinór érdekli, először jól kinevetett, mikor mondtam neki, hogy a magzatok azon keresztül esznek, azt hitte, viccelek.

Egyébként nagyon várja az öccsét, és egyik válaszunkon sem akadt ki, de ha rájön, még ennél is tovább boncolgatja a témát.

27 hkm

2012. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!