Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a helyemben ovis...

Mit tennétek a helyemben ovis lopás ügyben?

Figyelt kérdés

Múlt hét hétfőn reggel miután elvittem a gyereket az oviba (autóval) a munkahelyemen vettem észre hogy nincs meg a mobilom. Elkezdtem hivni a kollégám mobiljháról a saját számomat, ment a hivás, de kinyomták, olyan fél óra múlva kikapcsolták. Ugy gondoltam, hogy mikor kiszedtem a gyereket az autóból, akkor eshetett ki a zsebemből. Délután mikor mentem a gyerekért az oviba mondtam is az óvodai dolgozóknak, hogy elhaytam, nem-e hozta be esetleg valaki az oviba.

Tegnap délután mikor mentem a gyerekért a dada (dajka) hozza a sim kártyámat, hogy a mosogatóban találta még szerdán vagy csütörtökön.

Ma reggel pedig az egyik ovónő azt mondta, hogy még kedden mondta hogy megtalálta a sim kártyát.

Most akkor mi van? Ha én találok egy telefont (mondjuk ha szülő vagyok aki a gyerekét hozza reggel), akkor eltünök a helyszinről és viszem a telefont ahogy van. Ehhez képest aki megtalálta (és persze nem vette fel mikor kicsörgött) még minimum fél órát az oviban áltt a folyosón, aztán kivette a kártyát és bedobta a mosogató szobába a földre.

Egyébként bejeletettem a rendőrségen még másnap ahogy elhagytam.

Ha egyszer azt mondják az oviban, konkrétan a dajka hogy ő találta a kártyát, akkor kérdezzek rá, hogy nem-e akarja visszaadni a telefonom? Mert szerintem ő volt.



2012. dec. 11. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Es azonnal tudta az óvónő es a dajka, hogy az a te SIM kártyád.... Majd a rendőrség nyomoz, gyanúsítanod nem kellene senkit.
2012. dec. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
SZerintem nem vádolhatod meg, nem biztos, hogy ő volt, minek adta volna vissza a sim kártyát?
2012. dec. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ahogy újra bekapcsolja majd valaki a rendőrök azonnal bemérik. Méter pontosan tudni fogják hol van a telefon. Tehet bele másik kártyát akkor is jelezni fog!
2012. dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

milyen telefon volt?

Ne vádolj senkit mert beperel becsületsértésért

2012. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

4es vagyok.

A rendőrök nem sok mindent fognak csinálni.

Tapasztalat.

Vegyél másik telefont

2012. dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem vádolok senkit, csak ahogy igy átgondolom a dolgokat, ezt szűrtem le.

Igen, azért is jelentettem be a rendőrságen, mert egy ismerősömnek bemérték. Egyébként én voltam a szerencsétlen, hogy kiesett a zsebemből. Mindig a táskámban hordom, csak nagyon siettem, és biztosan mikor öltöztettem a gyereket, akkor kiesett, aztán még valahogy be is rugtam a szekrény alá, aztán ott csörgött.

Eszembe sem jutott, hogy esetleg az oviban maradt.

De csak arra tudok gondolni, hogy ha én egy szemét mocsok vagyok és lenyulom, amit találok, akkor elhuzok vele, nem várok és kinyomom még majdnem 1 órán keresztül a telefont, majd kiveszem a kártyát és bedobom a nyitott konyhaajtón a mosogatóba.

Egyébként Nokia, de főleg a memóriakártyát sajnálom, vagy 100 fotó és videó volt a kislányomról.

Elvitte a Mikulás, hátha visszahozza a Jézuska :)

2012. dec. 11. 08:20
 7/11 A kérdező kommentje:

Már vettem telefont.

Ez már becsületbeli ügy, mert aki megtalálta lehet hogy az én lányommal egy csoportba jár a gyereke (összesen 2 csoport van az épületben) vagy egy ott dolgozó, és a szemembe néz nap mint nap.

Hova tart ez a világ???

2012. dec. 11. 08:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt is mondhatja valaki, hogy találta a telefont a földön. Nem köteles leadni, nem ellopta, hanem te hagytad el, valaki meg megtalálta. Az már egy dolog, hogy simán visszaadhatta volna, hiszen hívtad is.

Engem 2 éve a gyerekorvosi rendelőben fosztottak ki, amíg a kicsimet pelenkáztam, kivették a pénztárcámat az összes iratommal együtt... Abból sem lett semmi természetesen.

Engem is felháborít ez a szemét, aljas viselkedés és hogy ennyire nem vagyunk tekintettel egymásra, pár tízezer forintot ér ma már a becsület, nagyon szomorú.

2012. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem lopta,hanem találta.

Óriási különbség

2012. dec. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos az emberek már tényleg pár ezerért eladják a becsületüket. Az én telefonom sem egy iPod vagy mit tudom én milyen új okos telefon.

Vagy egy éve nagymamámat hivtam és egy férfi vette fel, mondta hogy találta a telefont, hova menjünk érte. És meglett. Az egyik munkatársam már vonattol kezdve, taxin keresztül, buszmegállóig mindenhol hagyta ott a telefonját, és mindig meglett, pedig vadidegenek találták meg és vették fel mikor csörgött.

Megértem mikor tálálnak egy pénztárcát iratok nélkül az utcán, azt mondom OK, de igy...

Komolyan, már tényleg jobb lett volna ha ide sem adják a sim kártyát, nyugodtabb a lelkem.

most meg azon izgulok, hogy nehogy a kisláynomnak legyen hátránya belőle, ha a rendőrség ott fog kérdezősködni.

De mondom, eszembe sem jutott hogy az oviban hagytam el.

nem ér semmi annyit, hogy a gyerek igya meg a levét.

2012. dec. 11. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!