Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem játszik egyedül?

Miért nem játszik egyedül?

Figyelt kérdés

3 éves és az istenért sem akar önállóan játszani. Egész nap jön utánam és nyafog, sír vagy ha eldurran az agya akkor hisztizni kezd. Van neki olyan játéka amivel szeret játszani, de csak akkor ha valaki ott van vele és játszik. De nekem egyszerűen nincs időm rá, van egy csomó munkám itthon, meg tanulnom is kéne de egyszerűen nem lehet mellette. Annyira idegesítő.

Próbáltam már azt is, hogy csak leülök mellé egy könyvvel a kezemben, de akkor az ölembe ül, kilöki az én könyvemet, hozza a sajátját, hogy olvassak mesét, vagy hasonló..

Beszélni sem akar, de az más tészta. Érteni mindent megért, az nem gond.

Javaslatok? Oviba már beírattam, de megy pár napot akkor 1-2 hetet beteg...



2012. dec. 11. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Vannak ilyen gyerekek! Nem elég kreatív, nem találja fel magát, nem tudja lekötni, lefoglalni magát magát!

Adj neki papírt, matricát, ceruzát, krétát, vízfestéket, űrutazás meg neki hogy kell rajzolni, mondd neki Anyának rajzoljon valamit, meg apának Maminak karácsonyra, hátha az leköti.

Ülj le vele játszani, majd ha bele merűlt, hagyd ott.

Gondd be a házi munkába! Pakolja be a mosógépbe a ruhát, adózással neked mikor teregettek, gyúrjatok együtt tésztát.

Adj neki feladatokat!

2012. dec. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

adózással neked mikor teregettek---???, ez mit jelent?


meg az űrutazás meg neki----????, mi van? magyarul kéne írni nem?

2012. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most jól értem, hogy a gyerek oviba jár, csak akkor van otthon, amikor beteg, Te pedig nem dolgozol?
2012. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindezek a dolgok csak percekre kötik le. Utána kezdődik minden előről. Van egy csomó kifestője, füzetek amibe rajzolni lehet, gyurmák, babaház, építőkockák, legutóbb orvosos táskát kapott egy csomó felszereléssel, de mindez csak akkor érdekes ha leülök és én is játszom. Ha otthagyom akkor egyből jön utánam..Ha kiosonok, hogy ne lássa, azt is észre veszi. Ha reggel pl el kell mennem itthonról és korán felkelek még fél hatkor, amint kilépek a szobából már fel is ébred és sír, hogy anya-anya. Iszonyatosan anyás, mert mással nem csinálja ezeket csak velem. Mást hajlandó nyúzni, csak engem.
2012. dec. 11. 09:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Járna oviba, ha nem lenne mindig beteg. Én pedig nem dolgozom, hanem tanulnék ha tudnék...
2012. dec. 11. 09:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 3,5 éves és szintén ilyen gondjaink vannak. Ő is jár oviba, de ha otthon van, akkor szintén nem tudok semmit csinálni, mert azt szeretné, ha csak vele lennék és vele foglalkoznék. Én dolgozom míg Ő oviba van, aztán ugye ott a házimunka és estére hulla fáradt vagyok. Persze természetes, hogy leülök vele játszani 1 v. 2 órára, de aztán mást is kell csinálnom és ez bizony neki nem tetszik.
2012. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! A betegség lehet azért van mert így otthon marad veled, persze ez nem tudatos, de a szervezete így reagál. Mikor egészen pici volt sokat sírt, hasfájós volt, felvetted, türelmes voltál? Van mikor 100%-ban rá figyelsz?

Egyébként lehet el kell fogadnod, h Ő ilyen, bár ezaz egyedül játszás sok szülő álma, de nem sok helyen valósul meg, talán majd később.


Próbálkozzhatnál homeopatiás alkati kezeléssel.

2012. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!