Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem játszik el egyedül...

Miért nem játszik el egyedül 3 éves kislányom?

Figyelt kérdés

Megeszi a reggelijét miközben nézi a mesét addig émn is eszem lezuhanyozom stb És amint vége a mesének jön hogy játszunk, ha más dolgom van és mondom neki hogy játszon valamit egyedül addig, teljesen kiborul könnyes szemmel kérdezi hogy akkor kivel játszon, mikor játszok vele stb. Mondom neki hogy mit csináljon adok ötletet, és hogy később majd játszunk. De amig a dolgomat csinálom ő általában a lábamnál téblábol,nyafog, vagy fetreng az ágyon vagy a földön egyszerűen képtelen magával mit kezdeni ha kell 1-2 órán át is csak vergődik.

Sokat foglalkozunk vele és nagyon szeretjük, de kikészít hogy képtelen "békén hagyni". Próbálom egy jó ideje már rászoktatni hogy nem mindíg vele foglalkozunk de reménytelennek tűnik


2012. aug. 26. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk 3,5 évesen lett jobb a helyzet, de közben megszületett a testvére is, így szerintem az is közrejátszott, hogy ezáltal képtelen voltam minden pillanatban a nagyobbal játszani. MOStmár azért eljátszik fél órákat, többe tnem, és van olyan nap is, hogy egyáltalán nem megy az önálló játék.

Nekem az a tapasztalatom, hogy fél év ilyenkor még rengeteget számít, tehát egy 3 éves és egy 3,5 éves között nagy különbség lehet ilyen téren. Mármint az egyedüli eljátszás terén.

Viszont amit még szeretnék írni, és kérlek ne haragudj ezért meg, mert nem azért szánom. Amikor a lányod reggelizik, akkor te éppen tusolsz, eszel, intézed a dolgod, tehát nem veled van, hanem a tv előtt. Utána szetene veled lenni, de akkor meg azzal fogadod, hogy most játszon egyedül, tehát megint nélküled. Próbáld meg legalább a reggelit együtt tölteni vele, háta változik a helyzet.

2012. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De látom a 2.5 éves unokahugát aki egy órát is elmatat egyedül...

Meg szoktam dajkálni mikor felkel, sokszor velem is alszik és van hogy mellette eszem én is a reggelimet, sokszor egész nap játszunk vagy programunk van együtt, ezért rossz annyira amikor fáradt vagyok vagy más dolgom van és képtelen egyedül elmatatni. Nálunk 2 hónapos a kistesó, de se a testvére születése előtt se most nem tud egyedül ellenni a lányom :(

2012. aug. 26. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez van, az én lányom is 3 éves. Ha főzök délelőtt ő is egyfolytában nyafog, hogy menjek vele játszani, menjünk ki, stb.

Én már várom az ovodát, remélem hogy attól megváltozik, megtanul egyedül is játszani.

2012. aug. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én 3 éves fiam is ilyen, egész nap az megy, hogy Anya, játszunk valamit? Az autózás az egyetlen, amit egyedül szokott csinálni, kb. napi 2x20 perc, minden mást csak velem. Ha játék közben kiosonok a szobából, akkor ő is rögtön abbahagyja, nem játszik tovább egyedül. És az a baj, hogy amikor nem játszom vele, rögtön mesét akar nézni, csak azzal tudja magát lekötni, én meg sokszor be is kapcsolom neki, csak ne nyűglődjön már. De érdekes, hogy amikor ismerősöknél vagyunk, fél napig a hangját sem lehet hallani, úgy eljátszik akár egyedül is. Unná már az itthoni játékokat? Nem tudom. Az ovi talán javít majd a helyzeten. Te kislányod is kezdi szeptemberben?
2012. aug. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az én lányom is rögtön mesét akar nézni ha nem tudok vele játszani. Az biztos hogy jól jön néha egy kis környezetváltozás meg új játék de nem tudom elhinni hogy minden játékát unja egy 3 éves gyerek...

Nem irattam állami oviba mivel itthon vagyok,magán oviba akarom vinni 2-3 délelöttöt egy héten de nem tudom hogy menne a beszoktatás közben a 2 hónapossal a kezemben...nem tudom mikor tudunk próbálkozni :(

2012. aug. 26. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!