Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem játszik el egyetlen...

Miért nem játszik el egyetlen egy percre sem egyedül két éves lányom? Már lassan megőrülök!

Figyelt kérdés
Szó szerint egy percre sem játszik el egyedül, nem köti le magát semmivel. Még úgysem, ha én kezdeményezem a játékot, sőt, leginkább csak ez van. Akármit kezdünk játszsni, gyurma, kirakós, babázás, takarításba bevonás, semmi de semmi nem érdekli max. 4-5 percig. Ha nem foglalkozom vele folyamatosan, ébredéstől lefekvésig, akkor kizárólag csak cumival a szájában áll és járkál, vagy néz maga elé, kínlódik, vagy lefekszik. Semmi önállóságot nem mutat a játékra vonatkozólag. Elég sok játéka van, úgyhogy még az sincs, hogy nincs mivel játszania. Segítsetek, mert egyszerűen már kiakaszt sokszor, hogy csak áll és néz, nem csinál semmit sem,hiába csinálok bármit.
2011. okt. 11. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Hmm.Ez furcsa!!Érdeklődnie kéne a dolgok iránt meg nagyban játszania.Szerintem ezt szakembertől kérdezd meg mi lehet az oka.
2011. okt. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
abszolút nem érdekli semmilyen játék. kitalálhatok neki bármit, leülhetek vele bármikor, 5 perc után otthagy, nem érdekli tovább. inkább fogja magát és elkezd úgymond "nyűglődni" és nem csinál semmit sem, csak néz maga elé. a napokban fogta magát és leült játszani, mindössze 11percet bírt ki. direkt nem szóltam hozzá, kíváncsi voltam mit fog csinálni. hát ennyit bírt ki, utána már jött is és feküdt az ágyra, mint aki álmos, nyűgös. nem beteg, semmi baja sincsen, egyszerűen csak nem érdekli semmi sem.
2011. okt. 11. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem az a baj hogy túl sok játék veszi körül és nem tud választani a bőség zavarától??

- Ha igen próbáld ki hogy tegyél el mindent és csak 1-2 játékot hagy elől...

Rajzolni sem szeret??

2011. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Próbáltad már bevonni házimunkába?Kis parfis,lapát.Törölgetés.Ezt azt kidobni a kukába.Zöldségmosás.Teregetésnél segitsen csipeszt adni.Kicsit többet kivinni,hagy fáradjon,hátha utána leül játszani.A cumit én elveszem az enyémtől nappalra,csak alvásra adom oda.Ugyanis cumival ugyanezt csinálja,mint aki unatkozik,vagy fáradt.Sőt az enyém még a haját is tekergeti,úgy járkál.De azért eljátszik sokmindennel.Tehát nem egész nap.
2011. okt. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a teregetés még úgyahogy tetszik neki, egy ideig a vasalás és ruha hajtogatás volt menő, de annak is vége.
2011. okt. 11. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik lányom csinálta szinte ugyan ezt. Én játszó házba vittem és a maga módján kezdett játszani. Igaz olyan ide oda szédelgés volt, de láttam, hogy végre valami.

Ámulva néztem, hogy más gyerek hogy játszik anyuval, meg gyedül is. Gyurmázásnál inkább elkezdte rágni a gyurmát, majd hozzám vágta. Rajzolásnál, akkora barlangrajzokat csinált a házba le sem írom. Láttam az oviba, hogy papírvágó ollóval vágnak ki formákat és azt ragasztgatják egy másik lapra. Gondoltam kipróbálom. Az lett, hogy a pólóját kivagdosta. És még persze sorolhatnám. Most kezdtük az ovit és kezd játszani gyerekekkel ill. mivel van egy hugicája (16 hónapos) is vele mostanra nagyon jól összenőttek és játszanak normálisan. A hugicával érdekes ilyen probléma nincs, ő magában is szépen eljátszik akármivel.

2011. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk is nehezen játszik el egyedül a 2 éves lányom, a legtöbbször lóg rajtam vagy adok neki feladatot vagy játszok vele, de azért van olyan is hogy elvonul matatni egy időre. Szerintem ez egyéniség függö is, vannak olyan gyerekek akik nem szeretned egyedül lenni és mindíg igénylik a társaságot. De az sem jó ha emiatt mindig meg van nekik mondva hogy mit csináljanak, vagy szórakoztatva vannak mert akkor sosem kerülnek olyan helyzetbe hogy elkezdjenek gondolkodni hogy mivel foglalhatnák le magukat. A cumit csak alváshoz szerintem is...

Mondd meg neki hogy most anya főz Ő meg keressen valami olyan játékot amivel nagyon szeret játszani. Jó esetben ilyenkor gondolkodva elmennek keresgélni és ez eltarthat egy ideig...:) Ha nyafog és cibál és nem akar semmit csinálni nélküled akkor az már a hiszti kategória amit szintén kezelni kell úgy hogy nem "pattogsz mindíg úgy ahogy Ő azt elképzeli" :)

Annyit változnak ebben a korban hogy lehet egyik nap azt veszed észre hogy jé már egy fél órája nem láttad, mi történt... és megtalálod a szobájában ahogy valamivel matat :)

2011. okt. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! érdekes módon, a mai napunk ( idáig ), tökéletesen telt. Ruhákat vasalt a kis vasalójával, hajtogatta őket, babákat etetett, utána elmosta a kis edényeit. Kíváncsi vagyok a mai nap további része hogyan fog telni. Remélem úgy, ahogy elkezdődött:)!
2011. okt. 12. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!